Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cze

Zamierzam kupić jakiegoś laptopa do tysiaka głównie do nagrywania w reaperze. Zazwyczaj jest to kilka ścieżek z podstawowymi wtyczkami

Na oku mam della latitude E5470 albo thinkpada T460 - ktory wypadłby lepiej i czy w ogole warto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Stefan999 napisał:
 
 

Tylko używane? Jaki budżet? 

budżet to 1000zł

nie jestem zamknięty tylko na używki, ale wątpie że za takie pieniądze znajdę cokolwiek innego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

iMaca z 2011 roku lepiej odpuścić. Używam i lubię sprzęt Apple i zazwyczaj chętnie go polecam innym, o ile spełnia ich wymagania, ale tu mam poważne zastrzeżenia - raz, że jest to sprzęt po prostu stary i wydajnościowo może niedomagać. Dwa - nie zainstalujesz na nim najnowszej wersji systemu (a przynajmniej na pewno nie zgodnie z licencją i tak, żeby wszystko działało). I coś mi się kojarzy, że w którychś iMacach była wada grafiki dedykowanej i na 99,9% był to model właśnie z 2011 roku. W każdym razie grafika siadała w sporej ilości egzemplarzy, a po takim czasie (11 lat!) to już chyba nawet każdy albo był już „naprawiany”, albo zaraz będzie.

Teraz jak Mac to tylko z M1/M2, ale to już niestety kompletnie inny budżet.

Edytowane przez zireael7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, zireael7 napisał:
 
2

iMaca z 2011 roku lepiej odpuścić. Używam i lubię sprzęt Apple i zazwyczaj chętnie go polecam innym, o ile spełnia ich wymagania, ale tu mam poważne zastrzeżenia - raz, że jest to sprzęt po prostu stary i wydajnościowo może niedomagać. Dwa - nie zainstalujesz na nim najnowszej wersji systemu (a przynajmniej na pewno nie zgodnie z licencją i tak, żeby wszystko działało). I coś mi się kojarzy, że w którychś iMacach była wada grafiki dedykowanej i na 99,9% był to model właśnie z 2011 roku. W każdym razie grafika siadała w sporej ilości egzemplarzy, a po takim czasie (11 lat!) to już chyba nawet każdy albo był już „naprawiany”, albo zaraz będzie.

Teraz jak Mac to tylko z M1/M2, ale to już niestety kompletnie inny budżet.

a co powiesz o tym z 2013? Też lepiej odpuścić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

iMaca chyba odpuszczam. Znalazłem za to Lenovo Ideapad 320s-14IKB z i5 8250u. Jak na moje wygląda porządnie, tylko czy przez niskonapięciowy procesor nie będzie mi reaper zamulać? Nie wspomniałem jeszcze, że zależy mi też na odsłuchu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.08.2022 o 23:35, Kacprula napisał:

a co powiesz o tym z 2013? Też lepiej odpuścić?

Najstarsze iMaki, które obecnie są wspierane, to te z 2015 roku. Tyle że we wrześniu / październiku wejdzie nowy macOS i te z 2015 roku też już odpadną ze wsparcia dla najnowszej wersji systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie to pewno 8250U będzie najlepszym co da się dostać, REAPER co prawda używa wielu wątków na pewno, ale pojedynczy wątek jest nadal ważny.

To jest DAW i każdy w zasadzie ma tak samo, bo tego typu soft musi przetwarzać audio w sposób, który kładzie nacisk na ST.

Tu są wyniki dla tego cpu https://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=Intel+Core+i5-8250U+%40+1.60GHz&id=3042

Jak trafisz cokolwiek lepszego w tej cenie to tylko na plus, z takimi filtrami na ich wyszukiwarce to jest ostatni z top 250 cpu, sortowane po ST https://www.cpubenchmark.net/CPU_mega_page.html

Czyli i tak nieźle, wydaje mi się, że i tak będzie starczył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki, zdecydowałem się na laptopa z 8250U. Dostałem go wczoraj i jest niezły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...