Skocz do zawartości
Marcel3221

Brak obrazu na monitorze, nie dzialajace usb.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pewnego dnia w moim komputerze poszło jakies zwarcie, poszedł dym z slotu na ram.

Komputer juz pozniej sie nie do konca uruchamial, no signal na monitorze jak i nie działaly usb,nie swieciła się myszka klawiatura, reszta komputera dzialała, wentylatory w grafice się świeciły i dyski się uruchamiały.

 Zaniosłem go do okolicznego serwisu, dostałem informację,że padła płyta lub procesor, nie miał takich częsci na podmiane wiec nie stwierdzil dokladnie co(ram o dziwo był sprawny z tego co mi powiedział)

Zamowilem nową płyte Glówną i zasilacz caly czas taka sama sytuacja, pózniej zamowiłem procesor i bez żadnego skutku.

Próbowalem resetować bios, składalem go kilka razy myśląc ze robie coś nie tak.

Da się cos jeszcze zrobić czy to faktycznie poszedł ram?.

specyfikacja pc:

-intel i3 10100f

-Plyta asus h410m-r

-grafika xfx rx 6600

-zasilacz nie pamiętam modelu(jakis silentium za 200zl)

-pamięci IRDM X 2666mhz 1 kostka 8gb.
Jeśli napisałem to w złym dziale, to proszę bardzo o przeniesienie, pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzalem Dosłownie wszystko stąd, piny proste, nie mam speakera w obudowie jak i wyswietlacza w płycie wiec tez ciężko jest to sprawdzic, chyba został ram , zauważyłem że ten jakby pin na pamięciach(to złote cos nie wiem jak to nazwać)

Się ukruszyło i najprawdopodobniej te pamięci są problemem, tym bardziej ze reszta podzespołów są nowe ze sklepu.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A grafika i dyski były sprawdzane przez ten serwis. Nie tylko RAM mógł oberwać przecież.

Nie bardzo rozumiem jak taki pin się mógł ukruszyć. Może tylko pozłocenie zeszło. Może się zdarzyć, ale raczej nie powinno to (chyba) stanowić problemu.

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie zeszło to pozłocenie, grafika

przezyła, wczesniej mialem gtx 1060 i ta karta co mam teraz jest kompletnie nowa, więc to nie problem a komputer nie bootuje bez dysków jak i z dyskami, wiec to tez nie ma znaczenia.

Edytowane przez Marcel3221

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zeszło pozłacane to nie ma tego pinu, czy on potrzebny jest czy nie tego nie stwierdzisz, chcesz włożyć inną kość aby się przekonać czy slot nie oberwał ryzykując że zostanie uszkodzona to to zrób...serwis jak by był serwisem to by kość zmienił i sprawdził...a może właśnie to zrobił i powiedział że padła płyta lub procesor a jak nie miał na zmianę to słaby ten serwis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanioslem komputer do innego gościa i stwierdził ze płyta glówna wywala bląd z gpu, karta jest sprawna i sprawdzona na drugim komputerze…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już się pogubiłem więc od nowa...poszedł dym z ramu, zaniosłeś do serwisu, tam stwierdził że to płyta lub procesor.

"Zamowilem nową płyte Glówną i zasilacz caly czas taka sama sytuacja, pózniej zamowiłem procesor i bez żadnego skutku."

Czyli ze starego komputera został ram i grafika, ta druga sprawdzona i dobra, ram sprawdzony i dobry...czyli nowa płyta lub procesor uszkodzony?...mało prawdopodobne acz nie niemożliwe...co to za serwisy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...