Skocz do zawartości
KUBATRIX

Znam login i hasło ale nie mogę sie zalogować GMAIL

Rekomendowane odpowiedzi

Korzystam z konta gmail kilka lat, a dziś wyskoczył komunikat:

Aby chronić Twoje konto, musimy mieć pewność, że to naprawdę Ty próbujesz się zalogować

Wymagają podania numeru telefonu lub pomocniczego emaila. Nie mam podanego numeru telefonu oraz nie znam hasła do pomocniczego emaila który jest na poczcie wp.pl (wp z tego co wiem to kasuje konta jak sie nie loguje człowiek z pół roku lub rok).

To jest kretynizm i debilizm na tym google gmail aby znając email i hasło nie dało się zalogować do poczty. Jakieś głupowate dwuetapowe logowania. Nawet brak działu technicznego w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisz w ich pomocy, co ci tu na to poradzimy jak zrobiłeś dwuetapowe logowanie a podałeś zamiast telefonu email z którego nie korzystasz...z tego co wiesz kasuje, czyli nie sprawdziłeś nawet? czyli pisz na WP że zapomniałeś hasła do konta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalka, mi uporczywie wysyłali kod weryfikacyjny na stary numer telefonu, pomimo że zmieniłem na nowy numer we wszystkich możliwych miejscach konta google. Po około miesiącu nastąpiła "poprawa", żądali podwójnej weryfikacji wysyłając kody na nowy i stary numer, konto straciłem (czyt. olałem kopanie się z koniem po kilku bezsensownych odpowiedziach "supportu"), na szczęście śmieciowe.
Upierdliwość tych zabezpieczeń kont google jest straszna, jeszcze żeby dało się to wyłączyć (na własną odpowiedzialność) ale nie, dane muszą się zgadzać. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież chyba można wyłączyć podwójną weryfikację bo widzę taką opcję lub dodać zaufane urządzenie na którym owa nie będzie wymagana. Ale zapewne będą natarczywie o tym przypominać, Jak się ktoś decyduje na google to powinien się choć trochę zorientować w tych ich ustawieniach bo jest ich trochę i nowych przybyło, można też wylogować się ze starych urządzeń (choć nie wiem dlaczego nie usunąć).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z poczty gmail nie korzystam miałem tylko duże playlisty na youtube niestety ukryte i tylko będąc zalogowanym mogłem je przeglądać.

Na steamie się podobnie załatwiłem podając do konta steam email z którego nie korzystałem. Ostatnio chciałem zmienić email na steam to wysyłają link na email ale konto pocztowe z powodu nie logowania się na nie zostało usunięte. Pytałem się wp że znam login i hasło do poczty i niech mi przywrócą konto to mówią że nie ma takiej możliwości. Mam na koncie gierkę o wartości 150zł. Wystarczy że zmienię komputer i zaraz wyskoczy komunikat steam że wykryli nowe miejsce logowania i kaput po koncie steam :)Tragedia z tymi emailami trzeba teraz podawać wszędzie ten sam email z którego najczęściej korzystamy jako email pomocniczy matkę wszystkich emaili ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, amp41 napisał:

Ale przecież chyba można wyłączyć podwójną weryfikację bo widzę taką opcję lub dodać zaufane urządzenie na którym owa nie będzie wymagana.

Ale trzeba się najpierw zalogować. No i polecam potem zmienić przeglądarkę, albo nie daj Boże komputer :)

Dlatego ja sobie kupiłem w sumie 6 Yubikey które mam pochowane po różnych miejscach w domu i poza nim, a potem wywaliłem autentykację zależną od innego maila, albo telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, narmiak napisał:

...

Dlatego ja sobie kupiłem w sumie 6 Yubikey które mam pochowane po różnych miejscach w domu i poza nim, a potem wywaliłem autentykację zależną od innego maila, albo telefonu.

O to jest rozwiązanie, zapomniałem o tym.

Jeżeli potrzebuję kluczy tylko do weryfikacji/logowania na pocztę/konto to jak rozumiem wystarczą te najtańsze, niebieskie? nie potrzebuję PGP itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie...trzeba się zalogować ? Ja raz straciłem przez głupotę gmaila, dobrze że co jakiś czas robię sobie kopię poczty do pliku to mogę przywrócić a teraz mam 2 adresy na gmail...jeden stary od lat i drugi powiązany tylko z kontem MS i co z nim związane, jako zwykły użytkownik nie potrzebujący aż takich zabezpieczeń to weryfikacja dwuetapowa mi wystarcza. Ale cóż pooglądałem sobie na YT materiał na temat tych kluczy i to w sumie piękna sprawa więc warto w to zainwestować o ile jesteś osobą co nie gubi za często kluczy ? 

Edytowane przez amp41

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Kandelabros napisał:

Jeżeli potrzebuję kluczy tylko do weryfikacji/logowania na pocztę/konto to jak rozumiem wystarczą te najtańsze, niebieskie?

Tak. Ja mam 4 niebieskie i 2 czarne, dokupione tylko dlatego, że były kiedyś w promce. Z dodatkowych możliwości tych lepszych jeszcze nie korzystałem, bo do logowania się na większość serwisów (Gmail, Facebook, Bitwarden itp) w zupełności wystarczą te tańsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny przypadek.

Posiadam do tej pory adres mailowy przypisany do konta google, znam hasło, a zalogować się nie mogę bo usiłują wysłać sms z kodem na stary numer telefonu. Szkoda, że nikt tego numeru nie otrzymał, bo zadzwoniłbym z prośbą o podanie kodu, ale niestety "nie ma takiego numeru". Dzwoniłem do sieci t-mobile z prośbą o przyznanie mi tego konkretnego numeru telefonu, ale niestety "przyznawany jest numer losowy".

Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły jak odzyskać te konto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmail to obecnie największa spamiarka dla botów. Swego czasu wszystkie boty rejestrowały konta na yahoo, obecnie gmail przoduje - taka chyba kolej rzeczy dla globalnych skrzynek pocztowych. A piszę to bo właśnie dlatego próbują jak mogą dodatkowo zabezpieczać konta np. dwuetapową weryfikacją czy dla nowych kont, podaniem numeru telefonu i kod podczas rejestracji - boty nie mają "wirtualnych numerów" telefonów. Co do samej jakości gmail - skrzynka ma zerową jakość. Dlaczego? ... bo nie istnieje support i możesz stracić dostęp do poczty z ostatnich 15 lat po "jednym złym kliknięciu" i kompletnie nikogo to nie zainteresuje :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...