Skocz do zawartości
Raven325

Czy jest sens brać ten model

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Kelam napisał:

 skoro poniżej 4k, można mieć topowe wersje 6900xt.

Podaj konkretne modele, wraz z pomiarami, kiedy mają na jakimś portalu szum na poziomie ~30dB przy temperaturach w rejonach 60stopni na rdzeniu.

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... no i pomijam fakt, że odprowadzenie z obudowy 330W z GPU PO CICHU to też nie łatwa sprawa.

1 minutę temu, Kelam napisał:

Faktycznie to ciekawe konstrukcje, ale jeszcze trzeba zdecydować się na wodę w obudowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czego ty oczekujesz? Cudów nie ma. W kolejnej gen jeszcze mocniej pocisną z poborem. Niestety w tę stronę to zmierza.  

e: Ja sam będę kombinował jak się da, byle by zejść poniżej 200w na kolejnym moim gpu.

Edytowane przez Kelam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Kelam napisał:

Gigabyte wcale nie jest taki zły - recki są, to jest po prostu średniak. Jaki windforce jest i był, to chyba wiadomo. Wentyle dość agresywnie ustawione, ale też temperatury są ok. Są gorsze modele jak ventusy msi czy zotaci. Moim zdaniem robisz błąd, bo Imo 3060ti za 3k, to jest jakiś absurd, skoro poniżej 4k, można mieć topowe wersje 6900xt.

Twoim zdaniem ile dobry model 3060ti, taki o których już tu wspominaliśmy powinien kosztować, żeby był opłacalny na dzisiejszą sytuację? 

Nie dam 3000 zł za 3060 Ti. Liczę na jakieś promocje za 2700-2800 zł  za dobry model. Mam nadzieję, że może też uda się dorwać lepszy model 3070 do 3000 zł. 

Ogólnie to będę zastanawiał się nad tym jak już będę miał pieniądze z powrotem na koncie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Kelam napisał:

Ale czego ty oczekujesz?

Chodzi o to, że kupno karty generującej kilkaset W ciepła to nowe problemy - bez względu w którą stronę to zmierza.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu się zgadam. Ale jak to będzie, to widać. Nawet średniak 4060 zapowiada się na grubo ponad 200w.

3 minuty temu, Raven325 napisał:

Twoim zdaniem ile dobry model 3060ti, taki o których już tu wspominaliśmy powinien kosztować, żeby był opłacalny na dzisiejszą sytuację? 

Nie dam 3000 zł za 3060 Ti. Liczę na jakieś promocje za 2700-2800 zł  za dobry model. Mam nadzieję, że może też uda się dorwać lepszy model 3070 do 3000 zł. 

Ogólnie to będę zastanawiał się nad tym jak już będę miał pieniądze z powrotem na koncie. 

Zależy jak na to spojrzeć. To już jest koniec tej generacji. Patrząc całościowo na rynek i biorąc pod uwagę ceny topki amd czy cudaki w guście https://www.sferis.pl/karta-graf-sapphire-rx-6700-gaming-oc-10gb-gddr6-i305060

nie dałbym teraz więcej jak 2.4k za jakikolwiek model 3060ti. 3070 do 2.8k. I to uwzględniając inflację. Tylko takie ceny są teraz nierealne w naszym grajdołku za jakieś dobre wersje. U nas obniżki będą ograniczane na średniopółkowych kartach, bo sklepiki wolą kisić zapasy i robić promocje na niby i czekać na upadek gospodarki, niż sprzedawać w cenach adekwatnych do obecnej sytuacji na rynku. Polska filozofia biznesu. 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Raven325 napisał:

Nie dam 3000 zł za 3060 Ti. Liczę na jakieś promocje za 2700-2800 zł  za dobry model.

Na niemieckim ebay asus z swojego oficjalnego sklepu dzisiaj wyprzedaję np. TUF'a 3060ti za 470euro czyli ~2200pln :E

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo - niemcy to biedaki przy Polakach, dlatego muszą mieć taniej jak u nas:thumbup:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strix powinien być chłodniejszy i cichszy od Tuf - taka tradycja u ASUS. Niestety nie widziałem rozbebeszonego 3060ti w tych obu wersjach (czy się różnią ilością ciepłowodów). Możesz porównać wymiary - im większy, tym lepszy powinien być stosunek hałasu do temp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strix 3060ti to kawał chłodzenia. Cooler jak w 3070, 3080+ itp. Znacznie większy jak tuf 60ti. https://www.techpowerup.com/review/asus-geforce-rtx-3060-ti-strix-oc/2.html

Był taki czas, że sam chciałem kupić tę wersję jeszcze w 2020, ale rozmyśliłem się gdy stały po 2.8k, bo wydawało mi się to przesadą. Nikt wtedy nie widział jaki rozmiar cyrku będzie w 2021:szczerbaty:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Kelam napisał:

Strix 3060ti to kawał chłodzenia. Cooler jak w 3070, 3080+ itp. Znacznie większy jak tuf 60ti. https://www.techpowerup.com/review/asus-geforce-rtx-3060-ti-strix-oc/2.html

... czyli Strix ma 7 ciepłowodów w 3060Ti - dużo ... pewnie najwięcej ze wszystkich 3060Ti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Topowy model RTX 3060Ti z PL 325W

weight.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta spoko, potwór można powiedzieć w swoim segmencie, ale tak patrząc na komentarze kupujących w różnych sklepach internetowych to zauważyłem, że nawet sporo ludzi skarży się na te nieszczęsne piszczenie cewek. Przy opiniach dotyczących MSI Gaming Z Trio tego nie widzę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kupuj te MSI, bo już któryś raz wspominasz o tych cewkach.

Rzuć monetą. Jak wypadnie na MSI to pewnie się zdecydujesz na MSI, a jak wypadnie na Asusa to pewnie w myślach będziesz zawiedziony, bo tam cewki piszczą i wolisz MSI.

  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Flexior napisał:

Rzuć monetą. Jak wypadnie na MSI to pewnie się zdecydujesz na MSI, a jak wypadnie na Asusa to pewnie w myślach będziesz zawiedziony, bo tam cewki piszczą i wolisz MSI.

Zawsze i tak wygra jakby nie rzucił...  ? Bo jakby nie wybrał to i tak wyśle na zwrot... ?

Pytanie tylko w tej konkretnej sytuacji jak i w ogóle czy sklepy przypadkiem nie blokują takich co robią zwroty. Na allegro wiadomo - można czarna lista. Sklep może też po loginie czy adresie dostawy blokować lub anulować zakupy... Piszę o praktyce bo w teorii chyba wciąż jest to prl-owskie wykroczenie dot. odmowy sprzedaży, ale były zupełnie różne wyroki sądów w tej sprawie. Słynna sprawa drukarza na przykład....

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, hubio napisał:

 

EOT jak dla mnie tutaj. Niech inni się męczą dalej...

huciu ale postaraj się trzymać swoich postanowień i nie przemęczaj się już tutaj.

Będzie kasa, kupię kartę to napiszę. Na pewno nie dam za MSI ponad 3 koła, jak będzie TUF na promce to biorę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Kyle_PL napisał:

Strix powinien być chłodniejszy i cichszy od Tuf - taka tradycja u ASUS. Niestety nie widziałem rozbebeszonego 3060ti w tych obu wersjach (czy się różnią ilością ciepłowodów). Możesz porównać wymiary - im większy, tym lepszy powinien być stosunek hałasu do temp.

W teorii tak powinno być. A w praktyce ledwie 40W wyższy power limit niweluje różnice ? ? 

Chłodzenie super hiper, większe, cięższe zrobiłoby robotę przy tdp powyżej 300W.  Na 3060Ti z pewnością nie jest warte dopłaty 550 zł.

https://www.amazon.de/dp/B09832H9VT?smid=A3JWKAKR8XB7XF&tag=pepperpl09-21&language=pl_PL

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, JaN008 napisał:

Chłodzenie super hiper, większe, cięższe zrobiłoby robotę przy tdp powyżej 300W.  Na 3060Ti z pewnością nie jest warte dopłaty 550 zł.

Zależy dla kogo. Ja 550zł bym dopłacił bez problemu (do np. ASUS DUAL RTX 3060Ti by mieć ASUS ROG STRIX RTX 3060Ti), a jak bym nie miał tych 550zł, to wolałbym słabszą kartę, z lepszym chłodzeniem. No ale nie każdy szuka ciszy (przy niskich temperaturach, bez UV).

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  

8 minut temu, Kyle_PL napisał:

Zależy dla kogo. Ja 550zł bym dopłacił bez problemu, a jak bym nie miał tych 550zł, to wolałbym słabszą kartę, z lepszym chłodzeniem. No ale nie każdy szuka ciszy (przy niskich temperaturach, bez UV).

Rozumiem, nie mam więcej pytań.

Pozdrawiam :E 

Edytowane przez JaN008

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, JaN008 napisał:

  

Rozumiem, nie mam więcej pytań.

Pozdrawiam :E 

Dopłacać 550zł do ROG wzgl. TUF, to też bym nie dopłacił.

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle nie dopłacę ale rozumiem Twój tok rozumowania Kyle_PL. Plan jest taki, że po zwrocie pieniędzy poluje na promocje na TUFA, Strixa, Gaming Z Trio. 

EDIT: O cewki się już nie boję bo dogadałem się z hubio, że jak będą piszczały to on ode mnie kartę odkupi po cenie w jakiej kupiłem, żeby nie zwracać karty i nie robić krzywdy dużym i uczciwym polskim sklepom, które sprzedają kilkuletnie karty po uczciwych cenach. 

Edytowane przez Raven325
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj źle zrozumiałem @JaN008 , bo sądziłem że chodzi mu o dopłatę 550zł do jakiejś podłej wersji RTX 3060Ti (np. ASUS DUAL) by mieć ASUS ROG STRIX RTX 3060Ti - w takim wypadku bym dopłacił. Jednak @JaN008 chodziło o dopłatę do ASUS TUF 3060ti by mieć ASUS ROG 3060ti - w takim wypadku faktycznie nie warto (przynajmniej nie aż tyle).

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w tek chwili można spokojnie kupić za 2400 zł piekarnik 3060 Ti ale wolę właśnie dopłacić załóżmy 400 zł do dobrej / bardzo dobrej wersji. Za 3000 zł to wziąłbym jeśli się trafi 3070 TUF, Strix, Gaming Z Trio ale w to wątpię. A kartę chce kupić we wrześniu bo już mi się znudziło czekać. 

Edytowane przez Raven325

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...