Skocz do zawartości
reflexboy

Formatowanie pendriva.Nie można zamontować pliku.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Właśnie dziś odebrałem nowo zakupiony pen drive 32GB.

Link: https://shopee.pl/PENDRIVE-USB-32GB-TWISTER-PAMIĘĆ-FLASH-i.597159324.15749031398

Po rozpakowaniu pudełka sformatowałem pendrive.

Po formatowaniu chciałem zapisać plik .iso. Ale wyskoczył jakiś błąd.

Więc ponownie go sformatowałem.

Teraz jak chce cokolwiek na nim zapisać.Zapisać w Linuxie

Nic nie mogę zapisać na pendrivie.


Przypomnę że po rozpakowaniu z pudełka formatowałem FAT32.I przeszło to pomyślnie.
Pruby formatowania były kilkukrotne.

Nie idzie nic na nim zapisać

 

Zrzut ekranu z 2022-08-28 20-42-06.png

Zrzut ekranu z 2022-08-28 21-04-16.png

Edytowane przez reflexboy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Format plików FAT32 ma limit wielkości pojedynczego pliku i ogranicza go do 4 GB. Jak przekroczysz to nawet o 1 bajt to nie zapiszesz takiego pliku na penie/dysku. Zmień format pliku na jakiś inny i sprawdź ponownie. NTFS, exFAT itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, reflexboy napisał:

Witam.Właśnie dziś odebrałem nowo zakupiony pen drive 32GB.

Link: https://shopee.pl/PENDRIVE-USB-32GB-TWISTER-PAMIĘĆ-FLASH-i.597159324.15749031398

Po rozpakowaniu pudełka sformatowałem pendrive.

Po formatowaniu chciałem zapisać plik .iso. Ale wyskoczył jakiś błąd.

Więc ponownie go sformatowałem.

Teraz jak chce cokolwiek na nim zapisać.Zapisać w Linuxie

Nic nie mogę zapisać na pendrivie.


Przypomnę że po rozpakowaniu z pudełka formatowałem FAT32.I przeszło to pomyślnie.
Pruby formatowania były kilkukrotne.

Nie idzie nic na nim zapisać

 

Ale przecież na shoppe to wiadomo, że SCAM... ? Za ok 14zł 32GB ?

Pen do śmieci

14 minut temu, narmiak napisał:

Format plików FAT32 ma limit wielkości pojedynczego pliku i ogranicza go do 4 GB. Jak przekroczysz to nawet o 1 bajt to nie zapiszesz takiego pliku na penie/dysku. Zmień format pliku na jakiś inny i sprawdź ponownie. NTFS, exFAT itp.

On to kupił na shoopee

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK.Poszło.Do Linuxa trzeba małego szkolenia:

 

Zrzut ekranu z 2022-08-28 21-33-58.png

Słuchajcie.Do zainstalowania kilku systemów wystarczy.Później może się kurzyć.Albo oddam komuś...

Miałem do Kupienia Verbatim-a 128 GB USB 3.0 Ale sprzedawca niepoważny.

Komuś innemu sprzedał.

U mnie płyta ma USB 3.0.Jak mi się znudzi to sobie kupie najszybszy USB kontroler :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, hubio napisał:

Ale przecież na shoppe to wiadomo, że SCAM... ? Za ok 14zł 32GB ?

Skoro można mieć za 30 zł 64GB, markowego pena to dlaczego 32 GB za coś no-name dziwi? :)
Jakby mieli scamować, to bardziej na tych penach 1-2 TB
BmI5UoZ.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, Witajcie. Otóż tak, pendrive pracuje poprawnie ale tylko dla Linuxów. Otóż tak...ładowałem w niego ile wlezie. Co ładowałem. Na przykład. ISO z Linuxem.Zmieniałem tylko nazwę ale Linux był ten sam.

Siedzę w bibliotece już drugi raz tam gdzie są komputery z netem i zaciągam ze strony:

https://s03.winiso.pl/file.php?search=pl-pl_windows_10_multi_editions_version_21h2_updated_august_2022_x64_fc82fd2a.iso#google_vignette

Cały plik o wielkości 4,88GB.

I ciągle mam ten sam problem.

Po pobraniu z powyższej strony pliku używam funkcji "wyślij do pendrive".

Nie mogę wysłać zrzutu z ekranu ale po prostu przepiszę wam ten komunikat(męczę się na Win 10).

Komunikat jest taki: plik"pl-windows_10_multi_editions_version_21h2_updated_august_2022
_X64_fc82fd2a.iso

Rozmiar :4,88GB

Data modyfikacji 2022-09-02 14:39

Tak po za tematem. Windows 10 to jakaś zgroza. Także dodaję zrzut z ekranu.

Może poprotu system windows blokuje

318205972_zrzutekranu.thumb.png.c6fbb3c52a7800a90b747ce0ffd525be.png

 

 

 

 

Edytowane przez reflexboy
Dodanie ważnych danych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale że co?

 A czytałeś czego dotyczy błąd?...już wcześniej ktoś pisał o forrmacie pena jak ma być zrobiony...iso ponad 4GB.

Cytat

Format plików FAT32 ma limit wielkości pojedynczego pliku i ogranicza go do 4 GB. Jak przekroczysz to nawet o 1 bajt to nie zapiszesz takiego pliku na penie/dysku. Zmień format pliku na jakiś inny i sprawdź ponownie. NTFS, exFAT itp.

 

Edytowane przez amp41

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem GParted.Mój dysk ma teraz 30,27 GB. Sformatowany jest plikami NTFS.Jest dyskiem dev/sdc/1 i tu dodatkowo znaczek "trójkąta a w nim !". Nie wiem co to oznacza?

Gdzieś czytałem że można traktować że będzie ok.A może i nie.

Plik który chcę przenieść pendrivem ma wagę 4,88GB.I to  będzie .ISO Win 10 64 bit z strony https://winiso.pl/.

Bo do niego dawno temu kupiłem kluczyk.

Słuchajcie nawiasem mówiąc Win 10 to mały śmiech.W mojej bibliotece na nim pracuje.I widzę co to za system.Może Win 11 już poprawiono.

Linux mint 20,3 una cinnamon(64 bit) jest naprawdę dobry.

Już wyszła nowa wersja linuxmint-21-cinnamon-64bit.Nie próbowałem jej jeszcze.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko napomknę że skoro masz tego pena tylko na system to wgraj sobie ventoya i będziesz mógł wrzucić na niego kilka iso a co za tym idzie będziesz miał menu ich wyboru (podczas instalacji) jak z niego wystartujesz. A skoro masz przy nim trójkąt z ostrzeżeniem to go sprawdź jakimś hdtune czy innym programikiem, możesz się kiedyś zdziwić że nie daje rady zainstalować z niego tego czy owego czy wgrać czegoś. Ale tak to jest jak się kupuje po taniości licząc że jakoś to będzie.

Edytowane przez amp41

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, reflexboy napisał:

Zainstalowałem GParted.Mój dysk ma teraz 30,27 GB. Sformatowany jest plikami NTFS.Jest dyskiem dev/sdc/1 i tu dodatkowo znaczek "trójkąta a w nim !". Nie wiem co to oznacza?

A co jest w logach? Możesz kliknąć w ten trójkącik lub najechać i wyskakuje okienko z jakąś informacją?

Godzinę temu, reflexboy napisał:

Plik który chcę przenieść pendrivem ma wagę 4,88GB.I to  będzie .ISO Win 10 64 bit z strony

Ale chcesz tylko przenieść ten plik czy może chciałbyś zainstalować z niego tego Windowsa? Bo jeśli to drugie to zainteresuj się programem Etcher, a pod Windowsem to masz Rufusa. Albo cokolwiek innego co potrafi przenieść zawartość pliku iso (a nie plik iso) na nośnik danych...

1 godzinę temu, reflexboy napisał:

Słuchajcie nawiasem mówiąc Win 10 to mały śmiech.W mojej bibliotece na nim pracuje.I widzę co to za system.Może Win 11 już poprawiono.

Linux mint 20,3 una cinnamon(64 bit) jest naprawdę dobry.

W czym jest śmieszny ten Windows? System jak system. Podobnie jak jakikolwiek Linux...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie sorry ale znowu mam problem z tym położeniem!

Zrzut ekranu z 2022-09-04 00-28-16.png

Formatowałem a teraz nic nie mogę na niego(pendriva) wrzucić.

 

2 godziny temu, Qwinto napisał:

A co jest w logach? Możesz kliknąć w ten trójkącik lub najechać i wyskakuje okienko z jakąś informacją?

Jeżeli chodzi o logi to jestem za słaby z Linuxa aby ci Kolego Qwinto napisać.A trójkąt...

Zał nr 2

771712176_Zrzutekranuz2022-09-0400-32-21.png.3bab1e48a43311238e022a20205aa736.png

 

2 godziny temu, Qwinto napisał:

W czym jest śmieszny ten Windows? System jak system. Podobnie jak jakikolwiek Linux...

W Windowsie musisz płacić.Płać,płać a jak nie to trial na 30 dni.

Mnie siedząc w bibliotece 10 tka rozczarowała.Ten układ kwadratów nie daje jakiegoś szpanu lub pomocy.

Słaba grafika tekstu nie pamiętam gdzie.Chyba jak coś chciałem z przeglądarki wycisnąć to w ustawieniach.Później Office też przesada.Masz wszystko lub nic.

Jedyna rzecz że ma się sterowniki.Cha ale też nie wszystkie.Ja głównie po to będę trzymał wina bo mam sprzęt  pod którym tylko Windows ratuje.Jakieś bajki o Wine już nikogo nie ruszają.Mam nadzieje że Wine kiedyś tam ruszy z impetem.Tak jak byśmy tego oczekiwali.

Chciałem przede wszystkim podkreślić że tego pena kupiłem dla kilku instalacji i koniec.A miałem porządnego pendriva np.Verbatima.Verbatim robił dyskietki to tak kojarzy się z porządnym sprzętem.Ale sprzedawca sobie zadrwił.Umówiłem się w swoim mieście a sprzedawca pościł go komuś innemu...

Edytowane przez reflexboy
Błąd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, reflexboy napisał:

Słuchajcie sorry ale znowu mam problem z tym położeniem!

Formatowałem a teraz nic nie mogę na niego(pendriva) wrzucić.

Jeżeli chodzi o logi to jestem za słaby z Linuxa aby ci Kolego Qwinto napisać.A trójkąt...

Wiesz co, może odpuść sobie tego Linuxa skoro go nie ogarniasz. Może na Windowsie dasz sobie radę...

8 godzin temu, reflexboy napisał:

W Windowsie musisz płacić.Płać,płać a jak nie to trial na 30 dni.

Mnie siedząc w bibliotece 10 tka rozczarowała.Ten układ kwadratów nie daje jakiegoś szpanu lub pomocy.

Słaba grafika tekstu nie pamiętam gdzie.Chyba jak coś chciałem z przeglądarki wycisnąć to w ustawieniach.Później Office też przesada.Masz wszystko lub nic.

Jedyna rzecz że ma się sterowniki.Cha ale też nie wszystkie.Ja głównie po to będę trzymał wina bo mam sprzęt  pod którym tylko Windows ratuje.Jakieś bajki o Wine już nikogo nie ruszają.Mam nadzieje że Wine kiedyś tam ruszy z impetem.Tak jak byśmy tego oczekiwali.

Bo Windows to rozwiązanie komercyjne. Na Linuxie też masz płatne dystrybucje...

Masz na myśli te kafelki wyskakujące po kliknięciu w menu Start? Słaba grafika tekstu? Ale że słabe czcionki czy jak? A Office to pakiet aplikacji, więc masz wszystko albo nic...

Ale że co, najpierw piszesz że Windows śmieszny, a teraz piszesz że jednak lepszy od Linuxa?
 

9 godzin temu, reflexboy napisał:

Chciałem przede wszystkim podkreślić że tego pena kupiłem dla kilku instalacji i koniec.A miałem porządnego pendriva np.Verbatima.Verbatim robił dyskietki to tak kojarzy się z porządnym sprzętem.Ale sprzedawca sobie zadrwił.Umówiłem się w swoim mieście a sprzedawca pościł go komuś innemu...

Ale to nie ma znaczenia czy kupiłeś pena dla kilku instalacji czy nie. Kupiłeś szrot z którym masz problemy. Wywal to do elektrośmieci i kup coś markowego co zadziała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się tak upierasz przy tym verbatimie to zobacz sobie jakie ma prędkości zapisu i odczytu, ale zakładam ze nie masz żadnego rozeznania w temacie i Ci to nie przeszkadza...teraz patrzę i naprawdę? ten za blisko 140 PLN ma zapis 25 a odczyt 80? toż to patriota którego kupiłem za czterdzieści parę złociszy ma po moich spostrzeżeniach 20/100 a co do tego że firma to dlatego go kupiłem że mam jednego starego ponad 6 letniego i działa cały czas bezproblemowo więc takie kupowanie bo coś kiedyś było dobre (dyskietki?) to tak średnio. Jak się menu start nie podoba to skoro siedzisz na win 10 to chyba wiesz że nie musisz używać tych jak to nazywasz kafelków tylko menu alfabetycznego, rozumiem też że nie używasz lupki do wyszukiwania programów lub czegoś co chcesz uruchomić ze względu że nie pamiętasz jak się program czy funkcja nazywa (ja tak mam) lub po prostu z przyzwyczajenia do starego menu, a od tego są programiki które je przywracają w cenie troszkę lepszego pena. Rozumiem też że po co lepsze kupować jak to tylko na postawienie systemu...teraz już wiesz dlaczego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, reflexboy napisał:

eżeli chodzi o logi to jestem za słaby z Linuxa aby ci Kolego Qwinto napisać.A trójkąt...

Zał nr 2

771712176_Zrzutekranuz2022-09-0400-32-21.png.3bab1e48a43311238e022a20205aa736.png

Dawno nie korzystałem z GParted ale zazwyczaj jak w wyskakuje takie coś i najedziesz na to myszkę, to pojawia się informacja ogólna, o co chodzi. Domyślam się, że tutaj winna jest próba użycia zamkniętego systemu plików i Linux nie może przeprowadzić weryfikacji, więc go nie podepnie. Musisz włożyć pena do kompa z Windowsem i przeprowadzić proces sprawdzenia spójności plików, a następnie bezpiecznie go usunąć z systemu. Użyj exFAT zamiast NTFS. Czyta to Windows, Linux a nawet większość konsol i telewizorów jeżeli zostały wyprodukowane w ciągu ostatnich 5 lat. Można nawet ściągnąć sterowniki na XP dzięki czemu ten system będzie obsługiwał peny tym sformatowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podzieliłem ten pendrive na dwie partycje(dwa po ok 16GB).Pierwszą partycje sformatowałem systemem plików NTFS.Drugą nie mogę sformatować teraz na PC tak jak bym chciał.Czyli exFAT-em. bo GParted nie ma w menu aktywnego exFAT.Nie wiem dlaczego?

P.S Znalazłem takiego samego"no name". Sprzedający twierdzi że system plików exFAT spowoduje że pen zadziała.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, reflexboy napisał:

P.S Znalazłem takiego samego"no name". Sprzedający twierdzi że system plików exFAT spowoduje że pen zadziała.

Sformatuj pod Windowsem exFATem bez dzielenia tego pena...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądzę że kupiłem bubel.O którym głośno na forach!Podczas formatowania w domu pod Linuxem w NTFS pokazuje się jakaś ikonka wykrzyknika w trójkącie.Nie wiem co to ma oznaczać?

To jest ten załącznik  w moim poście.

W internecie znalazłem ,tu cytuje:

Przepraszam, ale może napiszę gorzką dla niektórych prawdę: nie kupujcie nigdy zwłaszcza po okazyjnej cenie żadnych pendrive'ów z chin. One mają wgrany specjalny FW, który wykazuje większą pojemność niż w rzeczywistości.

A może u mnie jest ok lub nie.

Co z tego że jutro będę mieć komputer z Windowsem 10(Biblioteka miejska)

Win 10 ma takie proste formatowanie.I jeżeli pamiętam robiłem już je  kilkukrotnie.

Może pena czas oddać do sprzedawcy i szkoda czasu

A może jest wszystko ok.

 

 

Zrzut ekranu z 2022-09-04 00-32-21.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, reflexboy napisał:

Sądzę że kupiłem bubel.O którym głośno na forach!Podczas formatowania w domu pod Linuxem w NTFS pokazuje się jakaś ikonka wykrzyknika w trójkącie.Nie wiem co to ma oznaczać?

Że korzystasz z zamkniętego systemu plików opracowanego przez MS i Linuxy średnio sobie z nim radzą. Już pisałem wyżej, co może być przyczyną. Jeżeli głównie będziesz korzystać z tego pena pod Linuxem albo nowszymi Windowsami, to całkowicie olej NTFS, którego nie podmontujesz w Linuxie jeżeli przypadkiem wyciągnąłeś pena bez "bezpiecznego usuwania sprzętu".

29 minut temu, reflexboy napisał:

Win 10 ma takie proste formatowanie.I jeżeli pamiętam robiłem już je  kilkukrotnie.

Tak, ale może mieć problemy, jak pen ma kilka różnych partycji a zwłaszcza takich, których system nie czyta. Wywal wszystkie i zostaw "czystego" pena bez jakichkolwiek partycji albo wgraj tam FAT32 skoro nic innego nie wchodzi na razie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, reflexboy napisał:

Sądzę że kupiłem bubel.O którym głośno na forach!Podczas formatowania w domu pod Linuxem w NTFS pokazuje się jakaś ikonka wykrzyknika w trójkącie.Nie wiem co to ma oznaczać?

To że kupiłeś bubel to jedno, ale drugie to to że system plików NTFS jest natywnym produktem Mocrosoftu dedykowanym dla systemu operacyjnego Windows. Linuxy potrafią go czytać, ale nie obsługują go w pełni. Sformatuj pendrive pod Linuxem w FAT32 lub w Windowsie w exFAT i nie rób dramatu.

Ale jeśli będziesz chciał instalować z tego pendrive'a systemy na komputerach to i tak musisz użyć oprogramowania o którym wspominałem wcześniej, które pozwoli na przeniesienie zawartości pliku iso na nośnik danych(czyli zamaże obecną zawartości pena).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znów problem.Chyba faktycznie ten pen drive to SCAM.

Teraz jak sobie podzieliłem na pół to mam imformacje jakby nie było drugiej części :

I nie da rady z tym nic zrobić.Siedzi na nim jakiś firmware które ma udawać 32 GB.No jest połowa to widać.Ale aby wrócić do całego 32 GB nie da rady.

Może się myle?Ale nic mi nie d komputer z Win 10 z systemowym prostym formatowaniem.To jak już w Linuxie Mint coś wymyśle.

Ach zapomniałem po wsadzeniu z powrotem do USB komputera mam komunikat:

 

Zrzut ekranu z 2022-09-05 17-16-05.png

Zrzut ekranu z 2022-09-05 17-04-10.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, reflexboy napisał:

Znów problem.Chyba faktycznie ten pen drive to SCAM.

Teraz jak sobie podzieliłem na pół to mam imformacje jakby nie było drugiej części :

I nie da rady z tym nic zrobić.Siedzi na nim jakiś firmware które ma udawać 32 GB.No jest połowa to widać.Ale aby wrócić do całego 32 GB nie da rady.

Może się myle?Ale nic mi nie d komputer z Win 10 z systemowym prostym formatowaniem.To jak już w Linuxie Mint coś wymyśle.

Zrzut ekranu z 2022-09-05 17-16-05.png

 

Ja tu widzę niesformatowaną drugą część powierzchni pena. Powiedz mi, po co dzielisz tego pena na pół? Sformatuj całość pod fat32 i daj znać czy działa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem mało prawdopodobne jest to, żeby ktoś robił scam na pena o tak małej pojemności i za tak małą kwotę, ale jak spisujesz go na straty, to możesz sprawdzić jakie kości pamięci siedzą w środku (rozbierając go oczywiście) i zobaczyć, czy znajdziesz ich pojemność w sieci gdzieś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Jeszcze HALO nie widziałem w grach, oczywiście przy teście FALD widoczne bo brakuje stref wygaszania (pewnie przy 1000 byłaby bajka na 27").  Domyślnie nie ma wcale, ustawiłem średni bo na wysokim overshoot srogi. To jednak VA więc jakieś smużenie musi być, ale to nie takie jak miałem na AOC C24G1, tam wszystkie animacje smużyły  
    • Ja uważam inaczej. Samo e-core dużo energii nie pobiera.  W najnowszym CPU Z możesz wskazać które rdzenie przetestować. Mam u siebie e-core na 4.4 Ghz - W singiel Core wynik porównywalny do Core i7 7700K. Jeżeli system dobrze tym zarządza (co testy pokazują że w normalnej pracy Intele pochłaniają mniej energii od AMD) to e-core spisują się bardzo dobrze.  W pracy multi (obróbka audio/video) bardzo fajnie wspomagają główne rdzenie. 
    • Nie doszliśmy do żadnego porozumienia. Twoje ustawienia nie maja żadnego sensu, bo prześwetlają obraz. Więc rozumiem, że zepsuty jest kalibrator windows i zepsute są wszystkie gry. Żeby na Twoich ustawieniach mieć prawidłowo ustawiona jasność, trzeba w grach dać 570 nit jako max jasność. Co powoduje, że nie ma technicznie możliwości aby dało Twoje 1000 nit.  Więc zapraszam do mnie abyś zrobił te pomiary swoje. Ugoszczę Cię chętnie i sprawdzimy kto ma rację
    • Na dzień dzisiejszy nadal plusy przewyższają minusy. A biorąc pod uwagę korelację  plusów i minusów po wyjściu z UE - wygląda to jeszcze bardziej nie opłacalne dla Polski.  Ale to nie tylko wina UE - że wprowadzane są przepisy które nam, Polakom nie pasują  -  nasz rząd sam się do tego przyczyniał (2015-2023): - brak negocjacji, szczególnie w tych rozmowach nie jawnych (tylko narzekanie jaka UE zła) - podpisywanie wszystko jak leci Morawieckiego, a potem narzekanie że UE kazała podpisać a było wiele decyzji gdzie sam Morawiecki w pojedynkę mógł nie dać podpisu = veto. - pieniądze z ETS'ów pozostaje w danym kraju tj. w Polsce i zgodnie z wytycznymi powinniśmy 100% tej kwoty wydać na energetykę, gdzie oficjalnie wydajemy 12%. Ja się pytam, co rząd zrobił z pozostałymi 88% pieniędzmi z ETS'ów? grube miliardy zł..... - zaproponowanie przez polski rząd kamieni milowych do odblokowania KPO, a potem narzekanie że kamienie milowe nie są możliwe do zrealizowania.
    • kurde między 7900XT a 7900 XTX to jest już 1000 zł więcej... Chyba nie chcę aż tak dużo wydawać na kartę która nie będzie eksploatowana w pełni i tak często żeby dopłacać kolejne tysiące
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...