Skocz do zawartości
freezea

LG 27GP850-B vs Gigabyte M27Q P

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, kamilos69 napisał:

O czym Ty teraz bredzisz?

Tu nawet gadano ze jak człowiek chce zwrócić monitor to ze ME i czasem inni im nie w nos ze ktoś zwraca gdyby nie spodobał się jednak monitor, miał jakąś wade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego elektronikę zdecydowanie lepiej kupić przez internet niż stacjonarnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, kamilos69 napisał:

Dlatego elektronikę zdecydowanie lepiej kupić przez internet niż stacjonarnie. 

Zmniejszyli cene wiec chyba wybiore opcje przez internet i na sklep. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie ten sam model co M27Q P. 

Ja waham się pomiędzy 3 modelami:

1. LG Ultragear 27GP850 NanoIPS HDR

2. Gigabyte M27Q P HDR KVM

3. Dell S2721DGFA nanoIPS HDR

Dell i LG w okolicach 1650 a Gigabyte ciut taniej w okolicach 1580 więc różnica pomijalna. 

Najpierw chciałem LG, potem usłyszałem o tym Gigabyte a teraz nie wiem czy ten Dell nie jest przypadkiem lepszy od obu. Naoglądałem się recenzji i mam mętlik w głowie. Chętnie bym obejrzał te 3 panele obok siebie na żywo a nie mam jak. 

Edytowane przez Asag

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem w wakacje GP850 i jestem bardzo zadowolony, miałem dwie sztuki, zostawiałem sobie moim zdaniem lepszą,   ale wtedy Dell był 300zł droższy.. radzili żeby nie dopłacać.. 1500 vs 1800zł

Przy obecnych cenach na pewno wziąłbym della, choćby ze względu na rok gwarancji więcej. Bardziej mi się też podoba wizualnie..

 

 

 

15 godzin temu, Asag napisał:

Chętnie bym obejrzał te 3 panele obok siebie na żywo a nie mam jak. 

jak nie masz jak ? kupujesz wszystkie, potem 2 oddajesz... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam Della U2414H i menu takie sobie na dodatek dziwnie działający dotykowy przycisk wyłącznika który czasem zadziała na muśnięcie palcem a czasem możesz dusić aż do zmiażdżenia panelu i nic, dioda świeci nadal. 

Ale do menu rzadko się wchodzi i z samego panelu jestem/byłem zadowolony. 

Recenzenci też strasznie nierzetelni i bardziej przypomina to reklamy niż prawdziwe recenzje bo gość najpierw mówi że monitor Della to najlepszy monitor w tym budżecie jaki widział a w filmie o LG że nie ma lepszego. Oba filmy z podobnego okresu i w obu wspominał konkurencje więc oba panele już wtedy były dostępne.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bierz który Ci się podoba. Oba są bardzo podobne do siebie ..... ja wybrałem co mam w stopce i jestem mega zadowolony. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Bobsonn napisał:

który monitor byście wybrali? LG czy GIGABYTE?

z tych dwóch della ?

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.01.2023 o 07:47, mimuszek napisał:

z tych dwóch della ?

 

 

 

Tego na nano ips? Słyszałem że oba są git, ale LG ma więcej funkcji pod gaming. Della należy brać jak jest tańszy. Miałem s2522hg i ips glow i kąty widzenia były tak złe, że zdecydowałem się zwrócić owy monitor. Chodzi mi o to, że z racji że to Dell boję się o duże ips glow. Fajny ale do grania w gry FPS z Dark stabilizer na full. Dodam że gram w mało oświetlonym pokoju

Edytowane przez Bobsonn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Bobsonn napisał:

Tego na nano ips?

tak S2721DGFA, tego wspominanego kilkukrotnie  wyżej, matrycę ma tą samą co GP850, ze wszystkimi jej bolączkami

albo masz szczęście, albo będziesz wymieniał kilka razy, jakiej firmy by to ips nie było.

dlatego kupuje się to co aktualnie jest tańsze...

 

Edytowane przez mimuszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy oprócz w chui drogiego OLEDa jest jakaś alternatywa żeby komfortowo zagrać w nocy? IPS ładne w dzień, paskudne w noc | VA ładne kolory ale strasznie smuzy | TN tylko do gamingu. Nieważne co nie wybiorę to jest źle. Może coś doradzisz? Budżet 2000zl 

Wymagania:

-jak najwięcej Hz

1440p(może być i 1080,ale żeby monitor był naprawdę dobry)

- małe smużenie lub wcale

-dobry czas reakcji

-dobry kolory

-dobry kąty widzenia

-brak srebrzystości

Monitor do użytku codziennego w słabo oświetlonym pokoju głównie do gier typu CS:GO, Cyberpunk czy Wiedzmin. Przeglądanie internetu oczywistość :) 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Bobsonn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup sobie na testy któregoś ze wspomnianej wyżej 3-ki na nano ips, potestujesz, najwyżej oddasz.

Każdy ma inne odczucia i oczekiwania,  złotym środkiem dla ciebie byłby samsung G7, VA, nie smuży, tylko cena..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym Samsungu zakrzywienie jest za duże. Ogólnie nie chce zakrzywienia. Co do "oddania", nie widzi mi się za każdym razem płacić 30 zł za kuriera. Mam na myśli zwrot 

Edytowane przez Bobsonn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to niestety, ja ci napiszę że mój GP850 jest zajedwabisty, używam go w dzień, noc, przy świetle, bez świtała itd itp. Wcześniej użytkowałem 10lat też ips neca, wiedziałem czego się spodziewać, co do magicznej " czerni " glow itd

A ty włączysz i powiesz że to jest nie do przyjęcia i będziesz na nas psy wieszał..

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przeszkadza ci te ips glow na tym monitorze? Bardzo je widać? Nie wymagam aby czerń była super, ważne aby nie było srebrzystości przez co nic na monitorze nie widać i były dobre kąty widzenia, bo na taki model trafiłem, mam na myśli Dell s2522hg na IPS 240hz

Edytowane przez Bobsonn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...