Skocz do zawartości
MagicMike

Monitor do gier 34" zakrzywiony

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, MagicMike napisał:

Na innych stronach i recenzjach nie wygląda to tak dobrze jak tutaj. Ghosting też zależy od konkretnego egzemplarza.

Do strzelanek najbezpieczniejszy jednak IPS. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, severall napisał:

Jeżeli to są single fps to bez różnicy.
Do multi tylko i wyłącznie na chwilę obecną TN. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, severall napisał:

Na innych stronach i recenzjach nie wygląda to tak dobrze jak tutaj. Ghosting też zależy od konkretnego egzemplarza.

Ja miałem  trzy "szybkie" monitory VA  i  na każdych z nich widoczne smużenie  a jak jeszcze postawimy obok IPS 165HZ kontra VA 165 to od razu widać jaka jest przepaść, gdzie VA monstrualnie smuży.

Troczę jestem zniesmaczony że te testy nie są do końca rzetelne jak np tutaj https://ithardware.pl/testyirecenzje/iiyama_g_master_gb3467wqsu_b1_red_eagle_test_monitora_dla_milosnikow_szerokiego_obrazu-21065-6.html i jest raczej zmanipulowany bo nie przedstawiono faktycznego smużenia jak np. w tym teście już widać widoczne smużenie i nie jest to wina konkretnego egzemplarza. https://youtu.be/Gc406HjWCCY?t=209

Edytowane przez maxwawa
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ze smużeniem to jest tak, że jednemu będzie to przeszkadzać drugiemu nie. Ludzie to różnie odczuwają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Keken napisał:

ze smużeniem to jest tak, że jednemu będzie to przeszkadzać drugiemu nie. Ludzie to różnie odczuwają.

Zgadza się. 👍 Dla niektórych to może być niedostrzegalne. Ale jak się zmienia z IPSa na VA to różnica jest bardzo widoczna jak dla mnie.

2 godziny temu, kamilos69 napisał:

Jeżeli to są single fps to bez różnicy.

Dla mnie różnica jest na tyle duża że nie chciało mi się po prostu grać na VA, to jest mocno rozpraszające dla mnie 

• Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 5.09.2022 o 22:25, MagicMike napisał:

(...)Zależy mi na płynności ale bardziej na dobrych kolorach i czerni.

Xiaomi Mi Curved Gaming - czarny kolor jest tam po prostu świetny, ktoś tam nawet na polskim YT o tym wspominał. Wg. specyfikacji ma jasność 300 cd/m2, nie wiem, czy mało, dla mnie było bardzo dobrze, ale ja nie jestem wymagający jeśli chodzi o monitory.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Od 2,5 roku mam IIYAMA G-Master GB3461WQSU, IPS płaski 34 cale. Jestem z niego zadowolony.

Co do HDR, to ma napisane HDR Ready ale nie jest ready :) Po włączeniu tej HDR w Windows ekran staje się jakiś dziwnie mglisty i jasny, jakby ta funkcja nie działała. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 godzin temu, xtn napisał:

Od 2,5 roku mam IIYAMA G-Master GB3461WQSU, IPS płaski 34 cale. Jestem z niego zadowolony.

Co do HDR, to ma napisane HDR Ready ale nie jest ready :) Po włączeniu tej HDR w Windows ekran staje się jakiś dziwnie mglisty i jasny, jakby ta funkcja nie działała. 

HDRy w tych tańszych monitorach to raczej pic na wodę, szkoda na to czasu. Zbyt mała jasność żeby efekt był jakoś widoczny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W tego typu monitorach nalepka HDR służy tylko jako lep na nieświadomego klienta. 

• Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

HDR to tylko w monitorach ze strefami wygaszania. Tak od 4-5k zł wzwyż a i tu nie jest dobrze bo przy szybkim kręceniu myszką w niektórych widać opóźnienie działania.
Do tego na czymś mniejszym niż 40 cali wygląda to źle. Zbyt duże przebicia światła.
LCD z HDR to raczej tylko w dużych telewizorach np 65 cali ze strefami wygaszania bo wtedy przebicia nie są tak uciążliwe.
Wyszły nowe monitory z HDR na microledach ale na razie chyba tylko u samsunga i koszt około 8k zł.
A normalne HDR to na OLEDach gdzie każdy pixel świeci własnym światłem. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tu chodzi mi o dziwne działanie HDR, a nie o jego jasność. Wczoraj trochę pokombinowałem w Spidermanie Remastered i udało mi się uruchomić HDR prawidłowo ale przez pewną kombinację. Włączyłem HDR w W10, ekran stał się jak pisałem wyżej jakby zamglony, następnie uruchomiłem grę i opcja HDR została odblokowana. Przełączyłem się na pulpit i wyłączyłem HDR w W10. Mglistość zniknęła z ekranu. Wróciłem do gry i ustawiłem HDR już bez problemów. Mimo niskiej jasności do 350 nitów HDR dał dobry efekt. Kompletnie nie rozumiem, czemu to tak tu działa. Dzisiaj spróbuje czystej sposób zadziała w innych grach. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 13.09.2022 o 20:24, maras2574 napisał:

Swoją jak odpaliłem pierwszy raz, to myślałem że mi gały wypali, musiałem pozjeżdżać z ustawieniami bo głowa mnie bolała. Choć nie jestem pewien czy od tego kontrastu, nasycenia kolorów, czy po prostu od krzywizny :hmm:  

Ja jak odpaliłem to od razu zauwazyłem o wiele lepsze kolory niż na moim poprzednim IPSie, TV zmieniłem na OLEDa po kilku miesiącach bo się nie dało na IPS już patrzeć, generalnie do grania według mnie 34: UltraWide idealny a do oglądania filmów mam OLED i szczerze mówiąc nie lubię na nim grać, wiadomo kolory super i ostrość ale jakoś lubię usiąść przy biurku trzymając myszkę w ręce blisko monitora :)

• Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi