Skocz do zawartości
Anderen

Wszystko o iPhone 14

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, zaczynam wątek dotyczący iPhone'ów 14. Kto szykuje się do zakupu? Pochwalcie się zdobyczami.

Piąteczka!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja odpuszczam wymiane 13pro na 14 bo nie ma po co : ) a chwalic sie tez nie ma raczej czym, kiedy jest oficjalnie dostepny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie zadziwia, że telefon w ogóle może być postrzegany jako coś do chwalenia się. Dzwoni, wysyła SMSy i tyle. Część osób wspiera się nim w pracy - wyedytować czy pokazać na spotkaniu jakiś dokument i wydrukować z chmury. Tyle, żaden cud.

Premiera chyba będzie jutro, ale nie ma co się odpalać. Poczekam na testy i jeśli nowa matryca faktycznie wniesie coś ciekawego do jakości zdjęć, to pewnie się skuszę, żeby fotki z wakacji lepiej wyglądały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy co oficjalnie ogłoszą, ale czytając plotki raczej zostanę kolejny rok przy xs max, jedynie zmienię baterię na świeżą (84% kondycji po 3 latach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, to nowe jabłkofony znowu zasłużenie będą mogły wywoływać pieczenia zadka. 7.2k za podstawową wersję nowego Pro Maxa z marnymi 128GB pamięci. XD 

Edytowane przez Karister

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie żadna różnica, do czego to porównują. Każdy z nich jest na tyle wydajny, że telefony śmigają płynniutko. Mocniejszy procek jest dla algorytmów wykorzystujących nową matrycę aparatów.

Edytowane przez Karister

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie to najbardziej rozwala podstawowa 14, która to w zasadzie jest lekko odświeżoną 13. I do tego jeszcze bardziej obkastrowana względem mocniejszych wersji, procesor z zeszłego roku, aparaty podobnie, nawet tak zaawansowane funkcje jak AOD i 120Hz tylko dla wersji Pro. Najwidoczniej ponad 5 tysięcy to za mała cena na takie rarytasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej dali powody, aby kupować wersje Pro, bo faktycznie flagowce mają teraz coś więcej. Ktoś chce po prostu duży ekran, to ma teraz wersję plus. Komuś zależy na nowych bajerach, to ma Pro. IMO rozsądnie. Ceny jabłek zawsze były wysokie i w tym roku są dokładnie takie same w USD. 5 tysięcy wynika z historycznie dennego kursu PLN/USD. Z nowymi Samsungami i resztą będzie pewnie to samo. Z GPU również.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko pytanie czy jak sytuacja się unormuje to ceny pójdą w dół czy zostanie bo zobaczą, że ludzie i tak biorą. A dam sobie łapę uciąć, że iphoniki w przeciwieństwie do innych marek będą schodzić mimo obecnej sytuacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kurs złotówki się umocni (na co bym za bardzo nie liczył raczej), a oficjalne ceny zostawią u nas na tym samym poziomie, to się będzie kupować w Niemcowie czy innych amazonach - w dzisiejszych czasach to mały problem.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, bardak napisał:

Tylko pytanie czy jak sytuacja się unormuje to ceny pójdą w dół czy zostanie bo zobaczą, że ludzie i tak biorą. A dam sobie łapę uciąć, że iphoniki w przeciwieństwie do innych marek będą schodzić mimo obecnej sytuacji.

Nie będą schodzić. iPhone 14 bez Pro nie urywa, a ceny Pro są zaporowe. Ludzie mają teraz mniej pieniędzy, a cena jest bardzo wysoka. Apple raz na jakiś czas ustala zamrożony kurs USD do sprzedaży i obstawiam, że obniżyliby ceny w PLN przy kolejnej generacji, gdyby faktycznie złoty się umocnił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, bardak napisał:

Tylko pytanie czy jak sytuacja się unormuje to ceny pójdą w dół czy zostanie bo zobaczą, że ludzie i tak biorą. A dam sobie łapę uciąć, że iphoniki w przeciwieństwie do innych marek będą schodzić mimo obecnej sytuacji.

jak zlotowka sie umocnij to apple po prostu bedzie wiecej zarabialo :) nie bedzie korekty cenowej, nigdy nie bylo oficjalna cena z tego co wiadomo jest ciagle taka sama az do prezentacji nowszej wersji

cena zaporowa ale jak ktos potrzebuje to kupi #jebacbiede : D jak to mowi moj ulubiony standuper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lubię jabłkofony, ale obiektywnie patrząc, IP14 Pro to odgrzewany kotlet. Dynamiczna wyspa to tylko fajny bajer, a AoD jest potrzebny do niczego. :D USB-C nie ma, a zdjęcia nadal 12Mpix. Poczekam na testy, ale chyba mi entuzjazm minął.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem iPhone 14 Pro Max Deep Purple 512 GB w AOS na 16/09. 

Podoba mi się ta wyspa.

Przesiadka z iPhone 12 Pro 512 GB.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.09.2022 o 10:28, Yakkow91 napisał:

Zamówiłem iPhone 14 Pro Max Deep Purple 512 GB w AOS na 16/09. 

Podoba mi się ta wyspa.

Przesiadka z iPhone 12 Pro 512 GB.

 

 

2 lata to za malo w tym przypadku, sam sie przesiadalem z 12 na 13pro, bo zona tez potrzebowala telefonu ale w tym przypadku absolutnie nie ma sensu, nawet miedzy 12pro a 14pro, ale skoro czujesz potrzebe to jasne :) oby sie sprawowal jak najdluzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.09.2022 o 10:55, katystopej napisał:

Fajnie. Pochwal się na pasku tvp info.

I po co takie opryskliwe docinki? Coś Cię zapiekło? Temat ogólny o nowych ajfonach, to się kolega zakupem pochwalił. Może się podzieli pierwszymi wrażeniami potem.

 

W dniu 9.09.2022 o 22:45, Karister napisał:

Lubię jabłkofony, ale obiektywnie patrząc, IP14 Pro to odgrzewany kotlet. Dynamiczna wyspa to tylko fajny bajer, a AoD jest potrzebny do niczego. :D USB-C nie ma, a zdjęcia nadal 12Mpix. Poczekam na testy, ale chyba mi entuzjazm minął.

Na tych wszystkich kanałach YT i w "recenzjach i opiniach" to tylko bicie piany o kliki przecież. Prawdziwe recenzje będą z tydzień/dwa/trzy po tym, jak telefony trafią do renenzentów i wtedy będzie coś można o nich naprawdę powiedzieć. A kończy się z reguły chwytliwymi "ale jestem zawiedziony, za Jobsa to było, teraz to nie ma, hurr-durr", a potem i tak ci wszyscy recenzenci z ajfonami najnowszymi śmigają ;) 

Tak czy siak - ja się raczej w tym roku wstrzymam, bo - jak można było przewidzieć - różnicy widocznej między poprzednią generacją nie ma. Chociaż jestem ciekawy efektywności energetycznej A16 ?
Ta animowana wyspa wygląda na promkach świetnie, apple naprawdę umie w takie niepotrzebne, ale fajne bajerki. Szkoda tylko, że ergonomia tego już na promocyjnym wideo leży i kwiczy - takie aktywne powiadomienia miałyby sens, gdyby były na dole ekranu, tuż pod kciukiem. Tak czy siak, ładny, ale tylko bajer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, rake napisał:

Na tych wszystkich kanałach YT i w "recenzjach i opiniach" to tylko bicie piany o kliki przecież.

Ale akurat na linkowanym wcześniej kanale są fakty, które potwierdzają przypadki z poprzednich lat. 

Godzinę temu, rake napisał:

Prawdziwe recenzje będą z tydzień/dwa/trzy po tym, jak telefony trafią do renenzentów i wtedy będzie coś można o nich naprawdę powiedzieć.

No więc właśnie dlatego napisałem, że czekam na testy. Pamiętam jeszcze, jak ludzie w ciemno pozamawiali RTXy 3000 i się okazało, że wszyscy, poza Asusem dali złe kondensatory i gry wywalało. Nie ma to jak płacić za bycie beta-testerem. :D 

Godzinę temu, rake napisał:

Tak czy siak - ja się raczej w tym roku wstrzymam, bo - jak można było przewidzieć - różnicy widocznej między poprzednią generacją nie ma.

To można powiedzieć co roku. Przesiadka z generacji na generację rzadko daje efekt wow. Wymiana co trzy czy cztery generacje to realny zysk. Wymiana co generację to zachcianka. Zazwyczaj, bo czasem jakaś rewolcyjna nowość się trafi. Ja jednak AoD do takowych nie zaliczam. W kieszeni i tak się nie przyda, a jak telefon leży gdzieś obok, to wciąż "Hey Siri, what tim is it?" wygrywa od kręcenia głową za telefonem.

Edytowane przez Karister

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w dzisiejszych czasach kupujac wszystko na premiere jestes beta testerem

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są testy kamer w IP14 na YT. Well... niech każdy oceni sam. IMO różnice w fotach z głównego aparatu są kosmetyczne.

Edytowane przez Karister

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja mam wrazenie, ze Apple cos skopalo. Megapixele wzrosly 4 krotnie, sama matryca tez jest wieksza, a nijak tego nie widac. Dopiero ProRes w pelnej rozdzielczosci 48mb jako tako wyglada, ale tez nie ma przepasci miedzy 13 Pro w Prores a 14 Pro. Tutaj przykladowa fotka w pelnej rozdzielczosci:

https://easyupload.io/9f2kkn

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z megapixelami, to oni zrobili to samo, co Androidowe fony robią od zawsze. Nadmuchali puste liczby pod marketing, a normalne zdjęcia wynikowe wciąż mają 12Mpix. Skoro IP14 Pro Max nie potrafi wyraźnie odjechać z jakością, to pewnie S23 Ultra w przyszłym roku go rozjedzie. :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musieli zrobić zrzynkę, u androidowej konkurencji już powoli wchodzą liczby wyrażane w setkach megapikseli, dziesiątki już są standardem nawet w tanich zabawkach. Zresztą robi się to co lata temu w czasach świetności zwykłych aparatów cyfrowych, tyle że wtedy łapano się za głowę jak mała małpka miała 20 megapikseli. A później człowiek patrzył na te zdjęcia i wracał do Swojego wiernego Lumiksa co miał 8mpx i w przeciwieństwie do kilka lat młodszych odpowiedników OIS i obiektyw o świetle od 2.8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można zakupić na oficjalnej stronie Apple. Dostawa za sześć tygodni. Ja odpuszczam. Nie ma USB-C, zdjęcia nadal 12Mpix, a różnice w ich jakości są kosmetyczne wedle testów. Czekam na IP15. Szkoda, ale IP14 to odgrzewany kotlet, podobnie jak IP13. XD 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.09.2022 o 13:42, Mirelasie napisał:

Z tego co widziałam to nie ma możliwości obecnie kupienia nowego modelu w sklepach internetowych oraz w sklepach stacjonarnych, aczkolwiek na stronie Ispot jest informacja o tym, zę niektóre modele dostępne są w sklepach stacjonarnych. NIe wiem, nie sprawdzałam na razie. Ale sytuacja podobna do tej z ostatniego roku. Wystarczyło poczekać ten miesiąc, dwa, dostępność już była i jeszcze ceny trochę spadły. Raczej odradzałabym kupowanie na allegro, ceny są o wiele wyższe (szczególnie jesli chodzi o model Iphone 14 pro max -  tutaj cena to już totalne wariactwo). 

Ceny raczej nie spadną, a uwierz mi że pomimo tak chorych cena chętnych na zakup nie brakuje. Zamówiłem na premierę ale zdecydowałem się jednak odsprzedać rezerwacje. W piętek wystawiłem ogłoszenie i miałem 3 chętne osoby a w sobotę telefon sprzedany. 

W dniu 19.09.2022 o 15:06, Karister napisał:

Można zakupić na oficjalnej stronie Apple. Dostawa za sześć tygodni. Ja odpuszczam. Nie ma USB-C, zdjęcia nadal 12Mpix, a różnice w ich jakości są kosmetyczne wedle testów. Czekam na IP15. Szkoda, ale IP14 to odgrzewany kotlet, podobnie jak IP13. XD 

Też zrezygnowałem i teraz się cieszę że kupiłem 13 Pro Max w lutym a nie czekałem na nowy model, ale gdyby cena była na takim samym poziomie jak w zeszłym roku to całkiem możliwe, że bym się skusił ?

Edytowane przez xadrian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...