Skocz do zawartości
renmaister

Bardzo cicha klawiatura oraz mysz

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Poszukuje bardzo cichej myszki oraz klawiatury, obecnie posiadam bardzo głośną SteelSeries Apex 3 oraz SteelSeries Prime Wireless, polecicie mi coś w kwocie do 500 zł za zestaw?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W jakim sensie głośne? Ta klawka to klawiatura membranowa - ciężko o cichsze rozwiązania. 

Myszkę bym zostawił (ewentualnie wymienił na popularnego GPXS, ale to już sama myszka zamyka budżet). Co do klawiatury to szukałbym czegoś na przełącznikach czerwonych (liniowych) - będą one najcichsze. Jak chcesz jeszcze zniwelować hałas (stukanie keycapa o case'a) to za grosze możesz kupić o-ringi na Allegro. 

Z polecanych klawiatur na redach: 

Genesis Thor 660 RGB (bezprzewodowa, na puddingach)

Genesis Thor 300 RGB

Krux Atax Pro RGB TKL (najtańsza opcja)

Co do myszki to tak jak wspominałem:

Logitech G Pro X Superlight - chociaż to zależy od rozmiaru Twojej dłoni, aczkolwiek skoro Prime Wireless Ci pasował, to ta też będzie git.

Na promkach wpada często za 400-450 zł, do tego Thor 660 za 250 i masz super zestaw za ~650 zł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 12.09.2022 o 12:03, renmaister napisał:

Cześć,

Poszukuje bardzo cichej myszki oraz klawiatury, obecnie posiadam bardzo głośną SteelSeries Apex 3 oraz SteelSeries Prime Wireless, polecicie mi coś w kwocie do 500 zł za zestaw?

Wszystko zależy jak cichych. Dla mnie cichy mechanik to jak Yeti :) Najbardziej cicha klawiaturą jaką miałem do tej pory jest niskoprofilowa HAMA Mini (TKL) ale to membrana za 50zł. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A polecicie mi coś na czym dobrze się pisze oraz gra a jest cichsze od SteelSeries Apex 3?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi