Skocz do zawartości
Jaycob

Rise of the Ronin PS5 Exclusive

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 13.12.2023 o 08:34, raiders napisał:

Na  filmach wygląda to to jak Ghost of Tsushima + AC .... ,ale  obawiam się ze geamplay będzie w stylu masochistycznym ala NioH ,Souls ,Ninja Gaiden ...czyli nie dla mnie ,nie na mój wiek i moje nerwy ...

W dniu 13.12.2023 o 08:59, Pavel87 napisał:

Ja mam nadzieję, że jednak gameplay'owi będzie bliżej do GoT niż do souls like'ów itp, po filmikach widać, że będzie raczej "dynamicznie", ale zobaczymy. Jeżeli to będzie kolejny souls like, to ja też odpadam

W dniu 31.01.2024 o 23:46, Jaycob napisał:

Będzie grane, dla mnie świetnie się prezentuje. Taki mix GoT z system walki z Nioha/Wo-long.  Graficznie było do przewidzenia, więc nie jestem rozczarowany. :P 

W dniu 1.02.2024 o 08:45, Pavel87 napisał:

Ogólnie spoko, ale wydaje mi się, że z każdym kolejnym filmikiem widać co raz większy downgrade graficzny, widać po szczegółowości otoczenia i jakości tekstur. Oczywiście dochodzi kompresja YouTube, ale graficznie jest moim zdaniem średnio. Co nie oznacza, że gra będzie słaba, bo zapowiada się całkiem fajnie, gdyż grafika to nie wszystko oczywiście 

W dniu 1.02.2024 o 08:54, Phoenix. napisał:

Gra wyglada biednie graficznie, jak na poziom ps4, do tego ten popup i migaczace textury jakby wygladzania nie bylo. Wyglada to ochydnie.

W dniu 6.02.2024 o 14:11, kochan4 napisał:

Przy ghost of tsushima wyglada to biednie, mam nadzieję że nadrobi gameplayem

W dniu 6.02.2024 o 14:44, Keken napisał:

Ale bieda. Wygląda jak jakiś assassin na telefony.

W dniu 6.02.2024 o 21:04, roman.kosecki88@interia.pl napisał:

Zle to wyglada. Przesyt gier jest tak duzy ze nie bedzie czasu zeby grac w sredniaki

Ja chyba też podziękuję. Moje zainteresowanie tym tytułem spada z każdym kolejnym filmikiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

JGTNRUl.gif

Walka świetnie się prezentuje, ale jakoś nigdy nie pasował mi ten mix broni palnej z białą. 

Szkoda, że nie będzie to soulks-like.

• Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak słyszę o souls-like, to mam odruch wymiotny :E

• Like 1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 24.02.2024 o 13:11, Jaycob napisał:

Walka świetnie się prezentuje, ale jakoś nigdy nie pasował mi ten mix broni palnej z białą. 

Szkoda, że nie będzie to soulks-like.

Daj spokój ile można? Wolę coś w stylu Ghost of Tshusima z naciskiem na fabułę. Jest już tyle tych soulks-lików że grać się w to wszystko nawet nie chcę a i tak "wszyscy" czekają na Elden Ring: Shadow of the Erdtree 😄

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 24.02.2024 o 13:11, Jaycob napisał:

Ja wiem że to są gry i nie raz to się logiki nie trzyma, ale połączenie 3 machnięć kataną, i wykończenie z pistoletu... to już na poziomie scenarzystów netflixa :) 

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, azgan napisał:

Daj spokój ile można? Wolę coś w stylu Ghost of Tshusima z naciskiem na fabułę. Jest już tyle tych soulks-lików że grać się w to wszystko nawet nie chcę a i tak "wszyscy" czekają na Elden Ring: Shadow of the Erdtree 😄

Ile jest tych naprawdę bardzo dobrych? IMO nie ma tego aż tak dużo.

W tym roku zapowiedzi właśnie tylko DLC do ER.  Sam na to aż tak bardzo nie czekam. Wolałbym coś nowego.

Poczekaj na AC Red w tych klimatach i będziesz miał "GoT".  :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Ile dobrych? Chocby ostatnie lata, dsy 1-3, demon souls, lies of p, wolong, elden ring, dodac do tego niohy , bloodborny, jakies mortal shelle

Tez juz mam dosc tego szajsu, mam nadzieje ze rotr bedzie blizej do got niż do wolonga

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mortal Shell jest dobry? Pograłem z godzinkę i wywaliłem. Cienkie hitoboxy, słaby klimat, w ogóle się nie wkręciłem.

Od 2009 do 2024 wyszło ok. 15 jak się nie mylę gier souls-podobnych (9 gier od FS w tym jeden remaster i jeden rimejk). Mam na myśli AA/AAA.  Czyli średnio jeden souls-like rocznie. To dużo? Nawet jeśli uznamy, że wszystkie są dobre, to nie wydaje mi się, aby był jakiś przesyt na rynku.

Poza tym nawet jeśli to nikt nie zmusza grać we wszystko. Masa innych gier poza soulsami przecież także wychodzi. :D 

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

15? Było tego trochę więcej. Sekiro, Lords of the Fallen, dwie części The Surge, Steelrising, Code Vein. Wszystko co wymienione wyżej i pewnie jeszcze coś się znajdzie. Wszystkie te gry czerpią mniej lub więcej z formuły wypracowanej przez FromSoftware.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Kszyrztow napisał:

dwie części The Surge, Steelrising, Code Vein

Ok, tego nie uwzględniłem. Code Vein było spoko, The Surge tak samo, ale Steelrising to imo mocne drewno. :E Nie przypadło mi.  Jak widać, to, że wychodzi  "aż" 1-2 Soulsów rocznie to nie znaczy, że we wszystkie będzie się grało.

Wciąż i tak mało przez te 15 lat.  Więcej ostatnio JRPG'ów wychodzi niż soulsów (szczególnie w tym roku), ale jakoś przy tym takiego narzekania nie ma.  Lubię JRPGi, ale nie wszystkie, raptem kilka ograłem, kilka nowych mnie interesują, ale jakoś nie płaczę, że jest tego za dużo. Po prostu gram w coś innego.:) Tyle różnych gier gatunkowo wychodzi rocznie, że jest imo w czym wybierać. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sorry, ale ja już się nie będę bawił w jakieś wyliczenia co i ile czego było/wychodzi :E Fakt jest taki, że gry souls-like zyskały na popularności i od jakiegoś czasu przedstawiciele tego gatunku ukazują się dość regularnie. Ja za nimi nie przepadam - nie mam tyle czasu na granie, aby go marnować na niepotrzebną frustrację :E

• Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

O 23:00 zeszło embargo na previewy, obejrzałem kilka, i jakoś wielkich zachwytów nad tym nie ma, wręcz przeciwnie goście są rozczarowani, głównie tym że gra nie przypomina jakościowo gier ekskluzywnych z PS5, grafika jest bardzo przestarzała, mechaniki również, to co gra oferuje widzieliśmy już w innych tytułach zrobione lepiej, GoT w porównaniu z tym to inna liga, także skip jeśli o mnie chodzi.

Edytowane przez ditmd
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Graficznie gorzej od GoT, ale tutaj brak rozczarowania, u Team Ninja to standard. Z tego co widziałem to i tak ciut lepiej od Nioh.

To co bardziej cenie od tego zespołu to świetna, złożona walka i z tych preview wygląda na solidną. 

Aczkolwiek jeden z wyjadaczy soulsów powiedział, że to krok wstecz (w tym od Wo-long) i jest zbyt uproszczona*, a drugi, że walka jest świetna. :E

*pewnie dlatego, że chcieli też trafić do szerszej widowni (dodając także poziomy trudności), co pewnie rozczarowało entuzjastów Nioha i tego gatunku

Preview są tylko z pierwszych 3h, więc lepiej poczekać na recenzję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Strasznie biednie to wygląda. Odpuszczę i spokojnie poczekam jak wyjdzie na PC. 

Edytowane przez Userkamil
  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie ma czarnych lgbt roninów, to chociaż w ramach "równości" zrobili konia inwalidę :E

• Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wstyd by mi było i na miejscu sony bym zapowiedział od razu na inne platformy, bo exclusive to śmiech na sali... RDR1 już lepiej wygląda, nie mówiąc już o tych dropach(albo mi się wydaje tylko)

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Looknąłem sobie. Powiem tak - wczesne ps4 max:E. Oświetlenie tragiczne. Płasko to wszystko wygląda - nie jak fajna miejscówka, a jak plan filmowy produkcji niskobudżetowej, gdzie oświetleniowiec zapił i zapomniało mu się ustawić połowy lamp na planie:E. Niektóre animacje ps3. Koń faktycznie biega komicznie - jakby miał częściowe porażenie mózgowe:rotfl:. Jak na exa, to szału ni ma. 

Edytowane przez Kelam
  • Like 2
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Masz słabą pamięć, w 2020 wyszedł Nioh 2 ;) 

Ja z chęcią zagram, ale ten rok jest tak obładowany premierami, że pewnie będę miał czas dopiero po wakacjach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Beka bedzie jak ten twor dostanie oceny 9/10 :lol2: To wyglada plasko i brzydko, to nawet poziom ps4 i exow nie jest.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miło że Sony nadal wspiera PS3 :E. Ostatnio update fw, teraz nowy ex. No, no... :E 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To jest to samo Sony co narzekało że Days Gone nie spełnia ich kryteriów jakości itp? A to spełnia? :lol2:

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi