Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

 benchmark sie sprzedał wp.pl -coraz mniej portali komputerowych  - bedzie kolejne szambo reklamowe na wzor onetowy tylko reklam 5 x wiecej i merytoryki 0 jak to na wp.

 

zroło:antyweb   wirtualna-polska-kupila-benchmark-pl

Edytowane przez gruzin don Leonides
  • Sad 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 A skąd te info. Na głównej u nich niczego nie widzę, btw. co się stało z ich layoutem ,wygląda jakby ktoś go zjadł a potem wyrzygał :E

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, kadajo napisał:

 A skąd te info. Na głównej u nich niczego nie widzę, btw. co się stało z ich layoutem ,wygląda jakby ktoś go zjadł a potem wyrzygał :E

Komputronik sam ogłosił, że sprzedał benchmark.pl do wp. Ładną kasę wzięli :) 

Warszawa, 15.09.2022 (ISBnews) - Komputronik w restrukturyzacji zawarł ze spółką Wirtualna Polska Media umowę sprzedaży wszystkich posiadanych udziałów (stanowiących 80% kapitału) Benchmark, podał Komputronik, ujawniając opóźnioną informację poufną. Na cenę sprzedaży udziałów składa się kwota ok. 11,3 mln zł i została uiszczona w dniu zawarcia umowy.

"W wyniku transakcji sprzedaży udziałów spółki zależnej emitent wykaże zysk na transakcji o charakterze jednorazowym, który na dzień zawarcia umowy szacowany jest na ok. 8,5 mln zł" - czytamy w komunikacie.

Benchmark świadczył m.in. na rzecz Komputronika usługi związane z redakcją tekstów marketingowych, w szczególności o tematyce komputerowej, nowych technologii związanych z branżą IT. Wypracował w roku obrotowym 2021/2022 ok. 4,7 mln zł przychodów, EBITDA wyniosła ok. 1,9 mln zł, a zysk netto wyniósł ok. 1,3 mln zł, podano także.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, kadajo napisał:

 A skąd te info. Na głównej u nich niczego nie widzę, btw. co się stało z ich layoutem ,wygląda jakby ktoś go zjadł a potem wyrzygał :E

https://antyweb.pl/wirtualna-polska-kupila-benchmark-pl

info gieldowe tez potwierdza

Edytowane przez gruzin don Leonides

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

edit: 1,3mln zysku netto z takiego portalu to chyba mega kratywna księgowość...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, xtn napisał:

edit: 1,3mln zysku netto z takiego portalu to chyba mega kratywna księgowość...

nakrecone dla podbicia ceny sprzedazy realna pewnie 0,3mln xd normalne w polsce - tzw pompowanie aktywowo i pasywow

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od lat już tam nie zaglądam. Benchmark dawno temu już się skończył. Dla mnie żadna strata. Same wysrywy na tym portalu już od dawna :E

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh i tak przy aktualnych cenach za 3 lata po rynku PC pozostaną tylko legendy i wspomnienia :E

  • Sad 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, gruzin don Leonides napisał:

bedzie kolejne szambo reklamowe na wzor onetowy tylko reklam 5 x wiecej i merytoryki 0 jak to na wp.

Oj oj oj,Benchmark może wkrótce podzielić los PCL :E WP w rękach ma także taki serwis jak dobre programy,a ten serwis jest podobny do KŚ.

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, kadajo napisał:

Ehh i tak przy aktualnych cenach za 3 lata po rynku PC pozostaną tylko legendy i wspomnienia :E

Tak wróżą już od 10, albo i nawet kilkunastu lat i rynek PC dalej ma się całkiem, całkiem OK.

Nawet Sony się nim zainteresowało w ostatnich czasach bo na konsolkach już nie są w stanie wyrabiać swojej normy dojenia zielonych 8:E

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Benchmark to było coś pod koniec lat 90-tych, potem już merytoryka cały czas w dół. PClab do końca trzymało niezły poziom.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, xtn napisał:

Benchmark to było coś pod koniec lat 90-tych, potem już merytoryka cały czas w dół. PClab do końca trzymało niezły poziom.

Ano czytałem tam pierwsze testy Geforce 256, Riva Vanta, Radeon 7000, Pentium 3 1Ghz, Athlon 1Ghz, jak Chip ponad 20 lat temu, merytoryka, ciekawe zagadnienia i testy, a nie masło maślane jak teraz, ba w Chipie można było poczytać pod koniec lat 90 Stasia Lema nawet.

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputery już dawno nie są niszą geeków, są mainstreamem i są dojone jak każdy mainstream, dla fanów starych klimatów zostaje retro ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WP ma z 5 własnych serwisów TECH i wszystkie, poza Polygamią, piszą o tym samym. I bencha czeka to samo, chociaż oni już mają podobny profil, więc się dużo nie zmieni. 

Dziwi mnie to rozdrabnianie ruchu u nich. Przez to właściwie ubili dobreprogramy, na które nikt tam nie ma żadnego pomysłu obecnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, lukadd napisał:

Tak wróżą już od 10, albo i nawet kilkunastu lat i rynek PC dalej ma się całkiem, całkiem OK.

Nawet Sony się nim zainteresowało w ostatnich czasach bo na konsolkach już nie są w stanie wyrabiać swojej normy dojenia zielonych 8:E

Karty po 6 tys, płyty po 2,5 tys. procesory po 3-4 tys. pamięci po 1,5 tys. - no nie wiem czy teraz będzie tak jak od 10 lat :E
Myślę ze rynek PC się skurczy i zostaną sami entuzjaści, zakładając ze nie zaczniemy zarabiać średnio 8 tys zl lub ceny nie zjada to jakiś normalniejszych w co wątpię. Raczej już tak zostanie jak jest a jeszcze inflacja nas pozera.

  • Sad 1
  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest segment nowości. Gdzie 80% graczy PC nie potrzebuję zmieniać sprzętu co rok czy 2 lata goniąc za nowościami po premierowych cenach bo nawet kilkuletnie GPU i kilkuletni procek pozwoli im dalej grać w swoje ulubione pctowe gierki.

Edytowane przez lukadd
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, kadajo napisał:

Karty po 6 tys, płyty po 2,5 tys. procesory po 3-4 tys. pamięci po 1,5 tys. - no nie wiem czy teraz będzie tak jak od 10 lat :E

Nie nakręcaj sie pc dalej mozna za 5k zlożyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzen 5500 + b450m + RTX 2060/3050  + 2x8GB + 1TB SSD i reszta to koszt ok. 3000zł i można spokojnie gra w FHD nie licząc każdej klatki :)

  • Like 2
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yhy, jak już raz zasmakujesz w 4k itd itd itd. to na pewno zejdziesz do FHD :E

Panowie, proszę was :D

  • Haha 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, kadajo napisał:

Yhy, jak już raz zasmakujesz w 4k itd itd itd. to na pewno zejdziesz do FHD :E

Panowie, proszę was :D

8K jest dla entuzjastów z kasą, to dla nich będzie ADA Titian, mobo na X670E za 10000zł i 64GB RAM 6000 CL30 za 2000 itd. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu - no sprzedał się i co?

Nie było tam i tak nic ciekawego

  

11 minut temu, xtn napisał:

Nie sprzedali się teraz bo już od dawna nalezeli do komputronika. Obecnie benchmark to był dla mnie portal z newsami marketingowymi. Testy okrojone do minimum

No dobrze czyli obecny właściciel sprzedał nowemu właścicielowi lepiej? :D ;) Jak stary mebel,którego już nikt nie chce:D 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, kadajo napisał:

Yhy, jak już raz zasmakujesz w 4k itd itd itd. to na pewno zejdziesz do FHD :E

Panowie, proszę was :D

Przesadzasz :) Gram teraz w Spidermana Remastered na TV 55 cali w FHD, wysokie+RT i jest ok. Jeszcze ogranicznik ustawiłem na 60fps, cisza, chłodno na GPU, pełen komfort :D

7 minut temu, Zhao napisał:

Wracając do tematu - no sprzedał się i co?

Nie było tam i tak nic ciekawego

Nie sprzedali się teraz bo już od dawna nalezeli do komputronika. Obecnie benchmark to był dla mnie portal z newsami marketingowymi. Testy okrojone do minimum. 

Edytowane przez xtn
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, xtn napisał:

Przesadzasz :) Gram teraz w Spidermana Remastered na TV 55 cali w FHD, wysokie+RT i jest ok. Jeszcze ogranicznik ustawiłem na 60fps, cisza, chłodno na GPU, pełen komfort :D

Nie przesadzam to ty sobie usprawiedliwiasz tak to ze nie możesz w sensowny sposób wskoczyć na wyższy poziom. A jak ci powiem ze masz oleda na którym w 4k nigdy nie pograsz w nowe gry ? To jaki to pelen komfort.

Ja rozumiem wymagania itd. bo sam się zatrzymałem w skakaniu na wyższy poziom ale powiedzmy sobie szczerze jest to podyktowane cenami a nie tym ze dla nas FHD i 60 fps to pełen komfort. Nie ma co oszukiwać samych siebie. Gdyby czasy były normalne to byśmy siedzieli sobie wszyscy już na 4k w co najmniej 60 fps a nie sie cieszyli ze na kartach za "5 tys" ledwo w FHD gramy :E

Oczywiście można to wszywko olać i po prostu grac.

Yeah Whatever Elmo GIF | GIFDB.com

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kadajo napisał:

Nie przesadzam to ty sobie usprawiedliwiasz tak to ze nie możesz w sensowny sposób wskoczyć na wyższy poziom. A jak ci powiem ze masz oleda na którym w 4k nigdy nie pograsz w nowe gry ? To jaki to pelen komfort.

 

A stopkę moja widziałeś? Chyba nie jak takie rzeczy piszesz. Uważałem, Cię za rozsądnego człowieka ale po tych głupotach oderwanych od rzeczywistości zaczynam zmieniać zdanie.

Na wyższy poziom czego? PCMR? To jest bzdura poziomu instagrama. 
Gram w FHD, 1440p i 4K, wiec daruj sobie. 

Do takiej gry jak Spiderman to FHD w 60fps zapewnia pełen komfort.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...