Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież PPC forum też umarło.Został pclab ,forumpc i benchmark w tej kolejności.Ithardware nie wspominam bo tam też niedobitki.

Swego czasu było też żyjące forum liptona.

Ale pierwszym razem zrobił czystki z powodu neurastenii fanów ryzena i amd a w drugim kroku zlikwidował forum bo mu sie nie opłacało trzymać i przeniósl na fejsa

Edytowane przez jurekk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, jurekk napisał:

Przecież PPC forum też umarło.Został pclab ,forumpc i benchmark w tej kolejności.Ithardware nie wspominam bo tam też niedobitki.

Swego czasu było też żyjące forum litona.

Ale pierwszym razem zrobił czystki z powodu neurastemii fanów ryzena i amd a w drugim kroku zlikwidował forum bo mu sie nie opłacało trzymać i przeniósl na fejsa

mi nie chodzi o fora. Porównywałem to forum ze stroną benchmark i ppc nie z forami.
To forum i tak nie ma od kilku lat swojej strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, forfun napisał:

Narzekać na sprzedaż umierającego portalu to może narzekać głupek(eufemistycznie).

Benchmark ma 5x więcej RU (real users) niż PurePC i prawie 7x więcej niż ITH. Jest w Top 10 największych serwisów technologicznych w Polsce, w sierpniu na 9. miejscu. W jaki sposób ten serwis według Ciebie umiera? Albo inaczej - gdzie w takim razie są Pure i ITH? Już zakopane w ziemi? 

A co do sprzedaży to Komputronik po prostu potrzebował pieniędzy. Zapytania ofertowe zostały zresztą wysłane nie tylko do WP — to nie WP wystąpiło z propozycją kupna, tylko z Komputronik z propozycją sprzedaży. Poza tym Komputronikowi taki serwis nie jest już do niczego potrzebny, bo inwestują w kanały YouTube'owe, mają własny, a do tego są partnerami nieantyfana, Pisarskiego i Roberta Nawrotowskiego. "Swoje" media więc mają, tylko już w innej formie. WP natomiast kupiło, żeby nikt im nie podkupił. Dla nich obecnie nie liczy się to, żeby mieć największy portal tech, tylko żeby mieć największą grupę tech. 

Prognozowane na ITH połączenie dobrych i benchmarka jest durne fest. Tym bardziej że dobre są połączone z wp tech, robią tam ci sami redaktorzy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Keken napisał:

Benchmark nie taki umierający. Ma dużą oglądalność. 3-4x większą niż PPC.
( to forum 3x mniejszą niż PPC).
 

też nie lubiłem ichniejszego forum.

 

Huh? PurePC ma bardziej aktywne forum niż benchmark? Jak sprawdzałem w każdym razie z rok temu chyba, to na tym forum PPC to bieda jakaś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, BlindObserver napisał:

Benchmark ma 5x więcej RU (real users) niż PurePC i prawie 7x więcej niż ITH. Jest w Top 10 największych serwisów technologicznych w Polsce, w sierpniu na 9. miejscu. W jaki sposób ten serwis według Ciebie umiera? Albo inaczej - gdzie w takim razie są Pure i ITH? Już zakopane w ziemi? 

Taka narracja jest tutaj i na internetach :D(nic tam nie ma, nikt nie zagląda, a jednocześnie niech wp ich nie przejmuje, bo położy ten słaby portal). Dla mnie wartość merytoryka na benchmark.pl nie istnieje. Wystarczy sobie wejść teraz i zobaczyć co tam za newsy są. Można tylko gratulować, że na czymś takim można zarabiać godne $. I dla mnie wszystkie serwisy tego typu w Polsce są "martwe"(kilka testów w miesiącu + newsy przepisywane z zagranicznych portali).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, forfun napisał:

Taka narracja jest tutaj i na internetach :D(nic tam nie ma, nikt nie zagląda, a jednocześnie niech wp ich nie przejmuje, bo położy ten słaby portal). Dla mnie wartość merytoryka na benchmark.pl nie istnieje. Wystarczy sobie wejść teraz i zobaczyć co tam za newsy są. Można tylko gratulować, że na czymś takim można zarabiać godne $. I dla mnie wszystkie serwisy tego typu w Polsce są "martwe"(kilka testów w miesiącu + newsy przepisywane z zagranicznych portali).

W internecie i na forum PCL piszą wiele głupich rzeczy. I najczęściej też myślą, że oni wiedzą lepiej, jak się coś powinno zrobić, jak prowadzić serwis i jak sprawić, by zarabiał. Benchmark trzyma się tak wysoko właśnie dzięki oferowanym, zróżnicowanym materiałom. Inna kwestia, czy są dobre, ale to już oceniają ci, do których są kierowane.

Na specjalizacji się w Polsce nie zarabia, bo odbiorców takich treści jest niewielu i najczęściej i tak lecą na adblockach. Przykład czytelników PCL jest tutaj najlepszy xD A te specjalistyczne serwisy, co są, albo co jeszcze myślą, że są, na końcu i tak puszczają reklamy lewych kluczy do Windowsa i Office'a, bo tak im się zajebiście wiedzie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, BlindObserver napisał:

W internecie i na forum PCL piszą wiele głupich rzeczy. I najczęściej też myślą, że oni wiedzą lepiej, jak się coś powinno zrobić, jak prowadzić serwis i jak sprawić, by zarabiał. Benchmark trzyma się tak wysoko właśnie dzięki oferowanym, zróżnicowanym materiałom. Inna kwestia, czy są dobre, ale to już oceniają ci, do których są kierowane.

Na specjalizacji się w Polsce nie zarabia, bo odbiorców takich treści jest niewielu i najczęściej i tak lecą na adblockach. Przykład czytelników PCL jest tutaj najlepszy xD A te specjalistyczne serwisy, co są, albo co jeszcze myślą, że są, na końcu i tak puszczają reklamy lewych kluczy do Windowsa i Office'a, bo tak im się zajebiście wiedzie. 

I dlaczego mi to tłumaczysz, skoro ja się z tego śmieję :D? Na purepc zamieściłem jeden(!) komentarz i atak na mnie ze strony głupków konkretny. Inne zagadnienie, że miałbym problem ze znalezieniem osób, które zaglądają na benchmark.pl(a ze względu na zawód obracam się w środowisku elektroniczno-informatycznym). Przypuszczam, że treści i forma to do czytelników/widzów a'la kanał tego "specjalisty" Ziemniaka lub Zmasło(czy jak on tam się nazywa).

No nie wiem. Gdyby ktoś zrobił Elektrodę na poziomie jaki miała kilkanaście lat temu(i z nowoczesnym layoutem) to pewnie zgromadziłoby się tam trochę osób... Ale może przeceniam "środowisko" ;). Jak mówiłem i tak nie widzę przyszłości w artykułach/recenzjach, a jedynie content video.

Edytowane przez forfun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, forfun napisał:

I dlaczego mi to tłumaczysz, skoro ja się z tego śmieję :D? Na purepc zamieściłem jeden(!) komentarz i atak na mnie ze strony głupków konkretny. Inne zagadnienie, że miałbym problem ze znalezieniem osób, które zaglądają na benchmark.pl(a ze względu na zawód obracam się w środowisku elektroniczno-informatycznym). Przypuszczam, że treści i forma to do czytelników/widzów a'la kanał tego "specjalisty" Ziemniaka lub Zmasło(czy jak on tam się nazywa).

No nie wiem. Gdyby ktoś zrobił Elektrodę na poziomie jaki miała kilkanaście lat temu(i z nowoczesnym layoutem) to pewnie zgromadziłoby się tam trochę osób... Ale może przeceniam "środowisko" ;). Jak mówiłem i tak nie widzę przyszłości w artykułach/recenzjach, a jedynie content video.

Elektroda sobie radzi dobrze, ale to jest zupełnie inna para kaloszy, bo to jednak forum. Na dodatek przede wszystkim elektroniczne/elektryczne (czyli zaglądają tam też ludzie pracujący w tej branży), a nie komputerowe. Odpowiednik komputerowy byłoby trudno stworzyć, bo mówiąc wprost, ludzi raczej niezbyt interesują obecnie komputery i podzespoły.

Testów komponentów i sprzętu nie opłaca się często w ogóle wykonywać. Firmy wydają siano, żeby w ogóle ich produkt został przetestowany i później przeczytać, że był gówniany :E Takich absurdów jest pełno. O newsach komputerowych nie wspomnę, bo to jest już w ogóle najczęściej zupełna strata czasu. Dlatego tak mało jest teraz choćby wiadomości o zasilaczach, obudowach czy płytach głównych, bo kliki z takiego tekstu nie wygenerują nawet zapłaty dla najtańszego copywrightera, który go napisze, a co dopiero dla członków redakcji zatrudnionych na normalną umowę o pracę. Zresztą redakcji tech, które zatrudniają na UOP, też wiele nie ma, co doskonale pokazuje, jaka jest sytuacja.

Bawi mnie, że Benchmark nigdzie się nie zająknął o przejęciu. Nie było tekstu o przyszłości, o planach, czyli typowych rzeczy, które pojawiają się po zakupie i najczęściej w dłuższej perspektywie są kłamstwem xD 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wierze w jakiś sensowny naturalny ruch na benchmarku. Trochę popracowałem w reklamach internetowych.  Żaden problem kupić duży ruch nawet z PL, który poza zaliczeniem UU nic nie wnosi. Najlepiej można to sprawdzić po ilości odsłon na 1 UU. Jak są 1-2 to znaczy ze tam są tylko przypadkowi ludzie lub sztuczny ruch. Benchmark w obecnej formie to śmietnik i nic więcej. W dużych firmach przy reklamach kupowanych na markę nikt ich praktycznie nie rozlicza ze skuteczności reklam, a tylko właśnie z wygenerowanej ilości UU. Jakby zarabiali jak mali na klikach to by miesięcznie zarobili kilka tys zł w najlepszym przypadku i dawno upadli, a tak weszli w reklamowe budżety korporacyjne i dlatego firmy sobie ich sprzedają za mln, a nie realnie za 100tys zł. 

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestałem wchodzić i nabijać im wyświetlenia za promocję szczepień i artykuły o konflikcie na Ukrainie.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • z GPU może być jeszcze PowerColor RX 7900 XT Hellhound Spectral White (biale lub niebieskie ledy)
    • Witam, zamierzam sam zainstalować sobie monitoring wokoło domu i mam pytanie, ponieważ jestem laikiem. Czy można tak połączyć kamery za pomocą tych extenderów? 
    • Postaram się podrzucić następnym razem, jak będę na miejscu. Jak byłem ostatnio, to tyle pamiętam, że łapało LTE2100 z przekaźnika na odległości niecałych 4 km, a moc sięgała niżej niż -90dBm. Ogólnie tragedia z wczytaniem najprostszej strony internetowej, u 3 operatorów podobnie.   Powiem tak - została ta antena wybrana i zamontowana przez "fachowca" na zlecenie innych domowników. Ja się na tym tak nie znam, ale zanim się dowiedziałem jeszcze co tam w ogóle zostało zamontowane, to czułem już, że to będzie bubel, bo co innego może taki "fachowiec" zamontować. No i widzę, że moje przypuszczenia się potwierdzają. Żadnej poprawy to nie da? Bo trochę teraz ciężko będzie to zdjąć i rozmontować, nie wspominając już o poniesionych kosztach i ewentualnych następnych kosztach zakupu nowej anteny. Czy jesteś w stanie odpowiedzieć na resztę pytań dotyczących routera? Na przykład takie złącza to pewnie i tak zawsze będą te same, więc niezależnie od anteny router chyba można wybrać już teraz (mogę się mylić!). Chciałbym szczerze mieć coś ogarnięte przez majówką, o ile jest to osiągalne.
    • Witam po rocznej przerwie ; -). Odnawiam temat. Jak można łatwo odgadnąć, w poprzednim roku nic nie wyszło z kupna PC. Nic jednak straconego, gdyż jestem aktualnie gotowy do kupna gotowego zestawu lub zbudowania własnego PC. Budżet za samą jednostkę z softwarem (OS + Office) +/- 10000zł. Mogę dołożyć, o ile będzie miało to sens. Na początek, znalazłem taką oto promo w X-KOM: https://www.x-kom.pl/p/1220819-desktop-g4m3r-hero-i7-14700f-32gb-1tb-rtx4070s-w11x.html?sm=lowcygier Czy to dobra oferta? Czy też lepiej zbudować własną maszynę od zera?    
    • Świetne rady, autor tematu gra w 3440x1440, więc jakim cudem warto zmieniać 4070Ti na 4070Ti Super, skoro premiera RTX 5000 jest tak nieodległa ? Zanim braknie mu 12GB VRAM w tej rozdzielczości to będzie premiera RTX 6000. Więc @andriejek69 jak masz zmieniać teraz kartę to albo coś dużo mocniejszego, albo czekaj na nowe RTXy. Chyba, że faktycznie chcesz pograć w Cyberpanka z Path Tracingiem, ale tam nawet 4070Ti Super z 16GB to będzie za mało. Zrobisz ja uważasz, ale osobiście uważam taką zmanię za kompletnie bezsensowną, bo obecna kara Ci wystarczy do tej rozdzielczości, a jak zmieniać to na 4090, żeby faktycznie poczuć różnicę, teraz dostaniesz 10% to wydajności. Jedyna opcja to sprzedaż obecnej karty za dobrą cenę i niewielka dopłata.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...