Skocz do zawartości
psychoghost13

RTX 3060 ti czy RTX 3070?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej :)

Mam dylemat jaką kartę zakupić i model, żeby zakup był najbardziej opłacalny do wydajności i żeby przy tym nie zbankrutować. Waham się czy warto dopłacać do wyższych modeli rtx 3060 ti bo jak się trochę dołoży to już można rtx 3070 zakupić. Docelowo monitor 2k, komputer głównie do grania, nie aż takiego wyczynowego ale lubię pozabijać ;) 

Mój obecny zestaw to:

Gigabyte B660M DS3H DDR4

WD 1TB M.2 PCIe NVMe Blue SN570

SilentiumPC Supremo FM2 750W 80 Plus Gold

Genesis Irid 505 Black

Patriot 16GB (2x8GB) 3600MHz CL17 Viper Steel

Intel Core i5-12400

SilentiumPC Fera 5 120mm

Będę wdzięczna za podpowiedzi :) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zależy ile chcesz wydać i co jest dla Ciebie priorytetem. Za ok 2800-3000 można kupić 3060ti z dobrym chłodzeniem i dobrą kulturą pracy , w podobnej cenie sa modele 3070 który jest do 15% wydajniejszy ale będą to karty cieplejsze i głośniejsze. Cichy i chłodny 3070 to już wydatek od 3400zł. 

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za odpowiedź:) Lekki hałas mi nie przeszkadza. Zastanawiam się nad tym modelem GIGABYTE GeForce RTX 3070 Eagle LHR 8GB bo ma spoko opcje zakupu na raty w niektórych sklepach. No ale opinie na temat samej karty są mocno podzielone XD Dlatego zapytuję tutaj co myślicie^^

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Można brać tego Eagle jeśli nie przeszkadza ci lekki hałas pod obciążeniem. Nie jest to topowe chłodzenie, ale nie jest jakieś tragiczne. 

Na pewno wolałbym RTX 3070 Eagle niż nawet topowego 3060 Ti do 1440p jeśli nie jesteś uczulony na ciszę.

Edytowane przez Dirian
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

A ile kosztuje ten Eagle? Bo słyszałem że to jednak głośna karta a nie tylko lekki hałas. Karta co kolega wyżej wkleił moim zdaniem lepszy wybór jeśli chcesz tanio

Edytowane przez naczelnik5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ten Eagle 3299 zł kosztuje akurat na mediaexpert gdzie spoko raty. Lekka zbrodnia z ceną w porównaniu z wyżej wrzuconą opcją gainward widzę 😅

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

ło matko to za 3400zł moża kupić ASUS TUF już bardzo dobry model...w życiu bym nie dał 3300zł za Eagle:P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki wielkie za porady 🤘😀 faktycznie raty w euro też akceptowalne ;) mózg mi już wybucha od sprawdzania wszystkich opcji a Wy mi tak szybko pomogliście, dziękować

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, psychoghost13 napisał:

Hej :)

Mam dylemat jaką kartę zakupić i model, żeby zakup był najbardziej opłacalny do wydajności i żeby przy tym nie zbankrutować. Waham się czy warto dopłacać do wyższych modeli rtx 3060 ti bo jak się trochę dołoży to już można rtx 3070 zakupić. Docelowo monitor 2k, komputer głównie do grania, nie aż takiego wyczynowego ale lubię pozabijać ;)

W mojej opinii najlepszy stosunek jakości do ceny mają obecnie karty 3080. Za ok 4k masz naprawdę bardzo dobrą wydajność, w sumie blisko już szczytu... Następne po ok 6000k 3080Ti  nie mają już takiego skoku wydajności.

A co do oferty ratalnej euro-rtv-agd polecam raty 0,4% . Można je rozłożyć na 5 lat i ta karta co miałaś podaną to byłaby 60zł miesięcznie. RSSO jest też niskie. Do tego te raty nie ulegają zmianą w przypadku zmiany stóp procentowych. Prognozowana inflacja w ciągu 5 lat będzie pewno wyższa niż te nisko oprocentowane raty.

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
18 minut temu, naczelnik5 napisał:

ło matko to za 3400zł moża kupić ASUS TUF już bardzo dobry model...w życiu bym nie dał 3300zł za Eagle:P

Za 2999 da się kupić 3070ti, a za 3300 RXa 6800, ale tu ograniczeniem są raty, a te w przystępnej formie oferuje zaledwie kilka sklepów. Czasy powszechnych rat 0% odeszły do lamusa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Teoretycznie za gotówkę też mogłabym brać ale w głowie łatwiej przeskoczyć 200 zł miesięcznie niż 3000 zł na raz, żeby mordować hordy w grach😄 Skłaniam się właśnie na kartę wydać ok 2,5-3 tys... lub lekko powyżej.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
56 minut temu, kalderon napisał:

Za 2999 da się kupić 3070ti, a za 3300 RXa 6800, ale tu ograniczeniem są raty, a te w przystępnej formie oferuje zaledwie kilka sklepów. Czasy powszechnych rat 0% odeszły do lamusa.

Dlatego 3070 Eagle za 3300 nawet w ratach 0 % to średni interes chyba ze nie mamy nic gotówki i zrobimy UV . Jesli autor teoretycznie moglby kupic za gotówke to ja bym szukał lepszej wersji w podobnej cenie w ratach  nawet na jakiś  rozsądny % i starał się szybciej spłacić. Ew zamowic do sklepu i tam na miejscu wziac raty np z wpłatą własną ale to tylko jeśli  mówimy o sieciówkach które mają sklepy stacjonarne. Ew ten Vision z Euro powinien być spoko 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobra jeszcze poszperałam w necie😅....i rozważam też zakup rx 6700 xt, co myślicie, z tej trójki -z rx 3060 ti i 3070 ? Znalazłam model ASUS Dual Radeon RX 6700 XT 12GB za 2599 zł i od godziny siedzę w benchmarkach 🤯 Nie spodziewałam się takiego zaangażowania, dziękować za rady

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja bym nie kupował lepszej wersji za 3300 skoro w tej samej albo i niższej cenie jest szybsza karta. Wspomniane 3070ti za 2999zł:
https://www.morele.net/karta-graficzna-manli-geforce-rtx-3070-ti-8gb-gddr6x-m3514-n651-03-9615167/

Jeszcze szybszy RX 6800 za niecałe 2800zł:

https://www.amazon.pl/XFX-SPEEDSTER-RadeonTM-Graficzna-RX-68XLALFD9

Wysyłka przez firmę zewnętrzną, jednak wciąż obowiązuje gwarancja Amazonu:
https://pl.dea.ls/ueGW9

2 minuty temu, psychoghost13 napisał:

Znalazłam model ASUS Dual Radeon RX 6700 XT 12GB za 2599 zł

2269zł:

https://www.sferis.pl/karta-graf-asus-dual-radeon-rx-6700-xt-std-12gb-i256082

To karta pomiędzy 3060ti i 3070.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Można zrobić przyzwoite chłodzenie z dwoma wentylatorami do takiej karty.

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Jak wyżej, karta nie musi mieć trzech wentyli żeby mieć wydajne chłodzenie. Wystarczy dać solidny radiator i dwa duże wentyle i takie chłodzenie będzie spisywać się lepiej niż cienki radiator + trzy małe wentyle.

Obecnie jest moda na trzy wentylatory bo ludzie widzą 3 wentyle to myślą od razu, że chłodzenie jest super - a później okazuje się, że pod tymi trzema wentylami jest cieniutki radiator i wcale tak super nie jest. Natomiast producent się cieszy i oszczędza bo taniej dorzucić jeden mały wentyl niż większą ilość żelastwa w postaci dużego radiatora.

Wracając do tematu - ten RX 6700 XT Dual jest cichy i chłodny, potwierdziła mi to osoba której składałem na innym forum kompa z tą kartą - pod obciążeniem w budzie RG6V nie przekraczała 65 stopni (latem).

Edytowane przez Dirian

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Ok 65C latem ale przy jakim rpm? Ciezko znalezc na szybko testy tego rxa ale widzialem na yt test 3070 asus dual wiec chlodzenie to samo i tdp 220w , 30 minut w heaven temp 65-68C ale 2500rpm więc zakładam ( choć bez ucinania ręki) że ciche to nie było..Podejrzewam ze przy RX bedzie podobnie choć przy bardzo dobrze wentylowanej budzie może być znośnie. Ew jakieś UV i za niecałe 2300 to moze byc dobry dil

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, naczelnik5 napisał:

2500rpm więc zakładam ( choć bez ucinania ręki) że ciche to nie było.

Też tak sądzę. Mam bardzo ciche wentylatory na GPU (3x80mm), ale przy 24xx RPM jak je testowo puściłem, to był szum. Przy większych wentylatorach i 2500 RPM, zakładajac, że będą najcichsze na rynku, to już będzie nieźle głośno.

4 godziny temu, Dirian napisał:

Jak wyżej, karta nie musi mieć trzech wentyli żeby mieć wydajne chłodzenie. Wystarczy dać solidny radiator i dwa duże wentyle i takie chłodzenie będzie spisywać się lepiej niż cienki radiator + trzy małe wentyle.

Tak. ASUS Noctua jest tego dobrym przykładem. Jednak przy zwykłych kartach, to zwykle 3 wentylatory dają lepszy efekt (stosunek temp. do hałasu) niż 2.

4 godziny temu, Dirian napisał:

Wracając do tematu - ten RX 6700 XT Dual jest cichy i chłodny, potwierdziła mi to osoba której składałem na innym forum kompa z tą kartą - pod obciążeniem w budzie RG6V nie przekraczała 65 stopni (latem).

To było pełne obciążenie GPU (OCCT POWER, albo granie w 4K bez limitów FPS)?? No i kolejna sprawa, dla jednego to co jest ciche, dla innego już jest głośne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

shit ile informacji😅...Jaką kartę byście brali, jak byście mieli kupować do swojego kompa teraz  do gry w 2k? Rtx 3060 ti vs rtx 3070 czy rx 6700 xt patrząc cena/wydajność, opyla się dopłacać do 3070? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, Kyle_PL napisał:

To było pełne obciążenie GPU (OCCT POWER, albo granie w 4K bez limitów FPS)?? No i kolejna sprawa, dla jednego to co jest ciche, dla innego już jest głośne.

W 4K na RX 6700 XT? 

Granie w 1440p, w Cyberpunka, nie w benchmarki. Gość z tego co mówił jest dość wyczulony na ciszę, no ale danych z miernika dB nie podał...

Zresztą zawsze jest 14 dni na zwrot jakby się okazało, że karta nie spełnia oczekiwań - cena dobra, narzekań na ten model trudno się doszukać - nie widzę sensu szukać dziury w całym. Są lepsze modele ale czy każdy musi kupować topowe GPU za większą kasę? Wątpię.

@psychoghost13 - najlepszą na jaką cię stać. Cena wydajność najlepiej wypada 6700 XT, ale RTX 3070 jednak jest wydajniejszy (choć mniej opłacalny).

Na morele jest też 3070 Ti w dobrej cenie - https://www.morele.net/karta-graficzna-manli-geforce-rtx-3070-ti-8gb-gddr6x-m3514-n651-03-9615167/ - tylko że kultura pracy tej karty będzie pewnie średnia, ale wydajność w tej cenie topowa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi