Skocz do zawartości
Avrell

I7-4790k OC I H81M-P33

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka, czy da rade na tej płycie coś zdziałać z tym prockiem, czy po prostu nie ma sensu bo mozliwe jest spalenie płyty czy coś tego typu? Opcja do podkręcania jest gdy klikne bodajże shift i + wtędy mogę kręcić cpu ratio oraz napięciem. Pytam z czystej ciekawości więc nie zjadajcie mnie w komach. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie prawda, sam ma w drugim komputerze MSI B85-G41, i siedzi na niej podkręcony 4690K, niektóre płyty msi umożliwiają OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tak że 

8 godzin temu, ShaDow_Pro napisał:

Nie prawda, sam ma w drugim komputerze MSI B85-G41, i siedzi na niej podkręcony 4690K, niektóre płyty msi umożliwiają OC.

Tylko czym kręciłeś? Mnożnikiem czy BCLK?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta płyta umożliwia podkręcanie odblokowanych procesorów, jak zresztą każda płyta w 4 generacji. Podkręciłem na niej Pentium G3258 do 4,8 GHz przy napięciu 1,33 V. Normalnie - mnożnikiem, podnosząc napięcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Stachu1984 napisał:

Nie jest tak że 

Tylko czym kręciłeś? Mnożnikiem czy BCLK?

Normalnie jest odblokowany mnożnik 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, TDK99 napisał:

Ta płyta umożliwia podkręcanie odblokowanych procesorów, jak zresztą każda płyta w 4 generacji. Podkręciłem na niej Pentium G3258 do 4,8 GHz przy napięciu 1,33 V. Normalnie - mnożnikiem, podnosząc napięcie.

No własnie umożliwia, ale nie jest do tego stworzona. Do tego powstały te z chipsetem Z, ale skoro umożlwia to można zrobić, tylko wyniki bedą dużo mniejsze niż na takiej Z97 prawda? To skoro już doszliśmy do podobnego wniosku, to jak myślisz na ile ta płyta umożlwi? Wszystkie power savingi w biosie mam off i zegary trzymaja się na 4.17GHz przy temp 55-60C max przy full obciążeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał zgadywać, to ta płyta z tym cpu może mieć problemy na stock. Ale manewrując oc + uv, sądzę że można by było coś ugrać. Sądzę też jednak, że mając limit ram na 1333 czy tam 1600 mhz, to krecenie zegara cpu wielkiego sensu nie ma... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO ta płyta bez problemu uciągnie i7-4790K na fabrycznych ustawieniach, skoro można na niej zapodać napięcie do 1,4 V. Co więcej, wystarczy 1,25 V, żeby podkręcić ten procek do 4,5 GHz na wszystkich rdzeniach.

RAM może mieć maksymalnie 1,4 GHz, ale można obniżyć timingi i będzie nieźle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.11.2022 o 18:54, Pioy napisał:

Gdybym miał zgadywać, to ta płyta z tym cpu może mieć problemy na stock. Ale manewrując oc + uv, sądzę że można by było coś ugrać. Sądzę też jednak, że mając limit ram na 1333 czy tam 1600 mhz, to krecenie zegara cpu wielkiego sensu nie ma... 

No jak może miec problem ze stock I7-4790k jak korzystam już ponad pół roku i 0 problemów. Stabilnosć bardzo dobra, temperatury 55-60C w stress tescie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...