Skocz do zawartości
Vaahr

Problem z laptopem Asus Tuf f15 Gaming

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam laptopa marki Asus model tuf gaming f15 kupiony w marcu tego roku. Od początku były problemy z wydajnością. Na ekranie laptopowym wydajność jest na normalnym poziomie lecz czasem przy pierwszym uruchomieniu w grach ma on ograniczoną wydajność, dla przykładu fortnite( fps wtedy są na poziomie 30-50 niezależnie od ustawień w grze, po resecie fps są na normalnym poziomie i wtedy gra działa w 120+ fps, drugim przykładem jest csgo i tutaj jest 80-120 fps a po resecie 200+). W tym przypadku wystarczy reset i laptop działa już poprawnie lecz używam laptopa poprzez dodatkowy monitor, jest on podłączony poprzez adapter usb-c/display port bo taki polecili mi na pomocy technicznej asus. Jeśli monitor jest podłączony w momencie włączenia laptopa to wydajność jest taka jak wyżej opisana i dopiero odłączenie, zresetowanie laptopa i po włączeniu podłączeniu go znowu działa w miare poprawnie i dało się normalnie korzystać z monitora i grać. Jako że jest na gwarancji to laptop został wysłany do serwisu w celu sprawdzenia lecz nie znaleźli oni żadnych nieprawidłowości, dodatkowo teraz po podłączeniu monitora fps są na normalnym poziomie lecz nie ma możliwości grania na nim bo występują mega duże zacięcia obrazu, można grać tylko na ekranie laptopowym. Kolega ma tego samego laptopa i nie ma żadnych problemów z nim takich jakie ja mam. Co mogę z tym zrobić? Wysyłanie do serwisu znowu nie ma chyba sensu bo pewnie znowu nic nie zrobią.

 

Dokładny model laptopa to: ASUS TUF Gaming F15 FX506HCB-HN200 15,6" 144Hz Intel Core i5-11400H - 16GB RAM - 512GB Dysk - RTX3050 Grafika

Edytowane przez Vaahr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten sam podobny laptop taki Asus TUF Gaming F17 i nie mam żadnych problemów potwierdzam jest zainstalowany Windows 11 a był fabrycznie na Windowsie 10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj wymusić w panelu sterowania nvidii aby dana gra się odpalała na rtx 3050 bo wygląda jakby jakiś tryb oszczędny nie przechodził w "performance" i stąd niski fps, jaki masz plan zasilania w windowsie? na baterii i na zasilaczu identyczna sytuacja? używasz jakiegoś oprogramowania producenta związanego z trybem zasilania?

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Send1N napisał:

Spróbuj wymusić w panelu sterowania nvidii aby dana gra się odpalała na rtx 3050 bo wygląda jakby jakiś tryb oszczędny nie przechodził w "performance" i stąd niski fps, jaki masz plan zasilania w windowsie? na baterii i na zasilaczu identyczna sytuacja? używasz jakiegoś oprogramowania producenta związanego z trybem zasilania?

Z wymuszeniem w panelu próbowałem lecz nic to nie zmieniało, plan zasilania jest ustawiony na turbo, na baterii wydajność jest raczej taka sama jak przy trybie oszczędzania bo wtedy rtx nie działa, jedyne oprogramowanie jakie było zainstalowane to armoury crate od asusa i tam jest możliwość zmiany trybu zasilania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A spróbuj wywalić soft od producenta i ustawić tylko windowsowy plan + profile do gry w panelu z użyciem rtxa manualnie

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Usunąłem MyASUS i Armoury crate i poprawiło się lagowanie na dodatkowym monitorze, co do fps laptop działa dalej tak jak przedtem i trzeba odłączyć monitor i zresetować aby działał poprawnie. Dodatkowo przy aktualizacji sterowników karty wyskakiwał błąd z instalacją, po którejś próbie udało się lecz wtedy już żadna gra nie działała poprawnie spadek fps o 60-70% i resety tego nie naprawiały, dopiero po przywróceniu starego sterownika działa tak jak przedtem. Jeszcze jakieś pomysły co można zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm ciekawa sprawa, aż sam jestem ciekaw co tam psoci, nie mam już pomysłu ?:/ 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...