Skocz do zawartości
keith

Czy Gigabyte GeForce GTX 1660 OC 6GB to dobra karta?

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witajcie,

Zmierzam do zakupu jakiejś karty graficznej, bo potrzebuję nowego monitora. Moja obecna karta nie udźwignie raczej 2560 x 1440 (WQHD) ani tym bardziej dwóch monitorów na raz.

Przymierzam się od kilku miesięcy i ostatecznie padło na GTX 1660 6 GB, budżet około 1000 zł - 1150 zł. Nie jestem zapalonym graczem, ale przy nowej karcie chętnie bym w coś popykał w wolnej chwili. Najchętniej w Arkham Knight i może jakieś inne starsze tytuły które pójdą na moim procku. Oczywiście karta z jednej strony bardzo mocna do mojej leciwej konfiguracji, a z drugiej niezbyt przyszłościowa, ale 1600 czy ponad 2000 zł za GPU to już w moim wieku gruba przesada ;)

W perspektywie kilku miesięcy być może będę zmieniał sprzęt, więc wtedy pewnie poszerzyłaby mi się baza ewentualnych tytułów.

Chodzi mi jednak o to, czy ten GIGABYTE:

https://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-1660-oc-6gb-gddr5-gv-n1660oc-6gd-4144583/ 

to dobra karta. Gdzieś ostatnio czytałem, że nawet renomowani producenci mają lepsze i gorsze linie produktów. Czy w tym przypadku jest duże prawdopodobieństwo udanego, solidnego zakupu? 

Edytowane przez keith

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gdybyś dobrze poszukał to za te pieniążki możesz mieć RTX 2060 czasami jest nawet w wersji super w takich cenach, wprawdzie używanego ale można znaleźć  jeszcze z gwarancją,  bez porównania lepsza karta niż ten GTX 1660 który jest jeszcze z pamięciami gddr5. Ta karta nie jest warta tych pieniędzy. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Sam model karty całkiem przyzwoity ale nic ponad to. Nie jest to niestety karta do komfortowego grania w rozdzielczosci  WQHD. I w tej cenie to te karty chodzily niedlugo po premierze.Tak jak wyzej kolega napisal chyba lepiej rozejrzec sie za czyms mocniejszym nawet uzywanym. Starsze gry ok jeszcze jakos pograsz na srednich ustawieniach ale nowe to juz tylko na ustawieniach najnizszych. Np 7 letni Wiedzmin 3 na tej karcie nie uzyska komfortowych 60 fps na wysokich  ustawieniach graficznych  w WQHD.  Jak dobrze poszukasz to za ok 1300-1400zl mozna kupic uzywany rtx 3060 na gwarancji a to karta prawie o 50% szybsza od gtx 1660

Edytowane przez naczelnik5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oczywiście rozumiem, że cena sporo wyższa od realnej wartości, ale jak zacząłem się interesować tematem, to 1660-tka kosztowała ok 2 tys. albo więcej. 

Mam obawy przed używkami nawet z gwarancją, pewnie dlatego taki wybór z mojej strony. 

Ogólnie nie jestem zapalonym graczem, raczej przygodnym/okazyjnym, więc nie czekam na najnowsze tytuły, a nawet mogę zagrać w rozdzielczości poniżej natywnej wartości monitora. Mówi się trudno. 

Mógłbym jeszcze poczekać miesiąc, półtora. Ale czy ceny jeszcze mogą spaść? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sam gram w 2560 x 1440 i uważam, że RTX 2060 SUPER 8GB, który posiadam to absolutne minimum do tej rozdzielczości. Poza tym kupując GTX nie będziesz miał DLSS. Lepiej kupić naprawdę jakiegoś RTX, bo DLSS uratuje CI 4 litery nie raz w niedalekiej przyszłości ;)

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
25 minut temu, MPro napisał:

Lepiej kupić naprawdę jakiegoś RTX, bo DLSS uratuje CI 4 litery nie raz w niedalekiej przyszłości ;)

Miałem nadzieję, że ten DLSS jest taki fajny, ale jak zobaczyłem, jakie to ma wymagania (wyraźnie niższa wydajność przy DLSS max wydajność FHD->4K - bo w tym trybie podobno rendering jest do FHD - niż bez DLSS w 2560x1440), że sobie darowałem w takim Shadow Of The Tomb Raider (obraz na ekranie 4K jest lepszy bez DLSS w 2,5K niż w 4K z DLSS). W Rise Of the tomb Raider jak zobaczyłem jaka mydelniczka się robi, to podobnie wolałem 2560x1440 na ekranie 4K, niż 4K DLSS na ekranie 4K.

DLSS niestety nie jest taki fajny jak oczekiwałem (mam sprzęt na którym mogę go włączyć ale i tak nie chcę używać, bo wydajność w stosunku do jakości obrazu gorsza).

Edytowane przez Kyle_PL
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gram głównie w warzone i apexa, monitor 144hz 2k. Rx6600 dawał sobie niezle rade, jak dla mnie to dało się dość przyjemnie grać. Gtx 1660 wersja mocniejsza ti juz sprawia problemy i komfort z gry spadł znacznie. Dlatego warto poszukać 6600xt, ceny zaraz spadną, a używki na 12m gwarancji juz są za 1200.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Zastanawiam się jeszcze w takim razie nad 1660 Ti i RTX 2060 - tylko nówki, więc musiałbym poczekac na jakieś obniżki. Problem w tym, że chyba żadnej z tych kart już nie produkują i wkrótce może się okazać że znikną ze sklepów i znów w moim budżecie będę mógł przebierać tylko w kastratach na 64bit i 4 GB ram. Czy 2060 to nie jest jakiś overkill do mojej konfiguracji, gdyby okazało się że zmiana platformy mi się opóźni i nie nastąpi w przeciągu kilku miesięcy? 

Edytowane przez keith

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
22 minuty temu, keith napisał:

Czy 2060 to nie jest jakiś overkill do mojej konfiguracji, gdyby okazało się że zmiana platformy mi się opóźni i nie nastąpi w przedziale kilku miesięcy? 

Zobacz sobie na ten test

3770 jest delikatnie tylko wydajniejszy od 2600K. Zobacz, jakie fps we współczesnych grach oferuje ten 2600K. W niektórych grach jakiej karty być nie wsadził, to okolic 30-40 fps nie przeskoczysz na 2600K. Są też mało wymagające dla CPU gry, jak Wiedźmin 3, czy RDR2, gdzie sama zmiana karty pomoże pograć. Tak więc zależy od gry.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi