Skocz do zawartości
Kosiciel

Wybór obudowy - 500DX, Define 7, Torrent Compact czy coś innego?

Rekomendowane odpowiedzi

33 minuty temu, dzb napisał:

Ale żeby zamontować te grube 180'tki na dole chyba trzeba mieć płytę mATX... dobrze pamiętam? Kiedyś rozważałem tę budę...

a fakt, masz racje.

Też ją rozważałem, ale wersje midi tower, a ostatecznie kupiłem Define 7 właśnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Jurand ze Spychowa napisał:

Zawsze warto dać jakieś śmigło na tył. Po taniości to Pure Wings 2 - można je wyrwać nawet za trzy dychy. Drożej są już bardzo dobre Fluctusy od SPC, a osobiście dołożyłbym do Scythe Kaze Flexa, bo z najlepszych i bezkompromisowych jakościowo:  https://www.ceneo.pl/56437054

Wersji tego KazeFlexa jak mrówków... rozumiem, że rozważać tylko takie z PWM (4 pinowa wtyczka). Parametry niezłe, acz ten wydajniejszy już trochę w strefie drożyzny ?

SU1225FD12L-RDP (~48 zł, 300-800 rpm, 14.5dB)

SU1225FD12M-RHP (~72 zł, 30-1200 rpm, 24.9dB )

SU1225FD12MR-RHP (~74 zł, 30-1200 rpm, 24.9dB, RGB czyli to co wyżej ze światełkiem, ARGB dychę więcej)

19 godzin temu, Akei napisał:

Tanio, dobrze, cicho i wydajnie to są cztery skrajne od siebie punkty ? Arctic P12 PWM?

Nie no, szanujmy się ? 40-50 zł mogę wydać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, kalderon napisał:

Pamiętaj, że Torrent praktycznie nie wspiera AIO. Chyba że na dole co jest chyba najgorszą pozycją.

Można przecież wrzucić na przód. Ale mnie AIO póki co nie interesuje, dlatego właśnie Torrent to mój faworyt ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Kosiciel napisał:

Wersji tego KazeFlexa jak mrówków... rozumiem, że rozważać tylko takie z PWM (4 pinowa wtyczka). Parametry niezłe, acz ten wydajniejszy już trochę w strefie drożyzny ?

SU1225FD12L-RDP(~48 zł, 300-800 rpm, 14.5dB)

SU1225FD12M-RHP (~72 zł, 30-1200 rpm, 24.9dB )

SU1225FD12MR-RHP (~74 zł, 30-1200 rpm, 24.9dB, RGB czyli to co wyżej ze światełkiem, ARGB dychę więcej)

Można rozważać także 3-pin - współczesne płyty dają opcję zmieniania ich prędkości zmianami napięcia (co najwyżej na minus 3-pin startują od wyższych prędkości niż opcje 4-pin). Nie wiem jednak, czy przy korzystaniu z huba obudowy i razem z jej pozostałymi śmigłami 4-pin nie będzie się to jakoś gryzło - raczej nie, ale nie próbowałem takich miksów, a takie huby czasem bywają kapryśne. Opcje 800 rpm też można rozważać. Istotnej różnicy te dodatkowe 400 rpm nie zrobi, ale przy chęci korzystania z huba obudowy (więc prowadzenia wszystkich śmigieł na jedynym, wspólnym procencie prędkości) lepiej wyjdzie 1200 rpm. Światełkowych Kaze Flexów nigdy na żywo nie widziałem, ale jeśli dobrze pamiętam z internetu, mają te światełka dość podłe... Masz też te śmigła w opcji czarnej i jeszcze szybszej: https://www.scytheus.com/kazeflex-120-black Ogółem masz na stronie ich kodziki, po których najłatwiej znajdować ich oferty kupna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.09.2022 o 19:21, Kosiciel napisał:

Można przecież wrzucić na przód. Ale mnie AIO póki co nie interesuje, dlatego właśnie Torrent to mój faworyt ?

I ograniczyć przepływ powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te czarne Scythe nie są jakoś mocno dostępne u nas w dobrych cenach. A co sądzicie o bQ Silent Wings 3 120 PWM (2200 rpm)? Mogę kupić nówkę za ok. 65 zł. Ewentualnie - w miarę możliwości - coś z drogiego Empiku.

Edytowane przez Kosiciel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silent Wings 3 120mm nie są dziś warte uwagi - nawet za 65 złociszy. I co to te dobre ceny? Jeśli te kilka dyszek robi Ci różnicę, to po prostu sobie odpuść ten wentylator. Torrent Compact to w standardzie bardzo przewiewna skrzynka, a sprzętu potrzebującego więcej niż jakiejkolwiek wentylacji nie masz, więc dorzucasz ten wentylator głównie dla estetyki. Śmigło na tyle oczywiście zawsze coś tam da, bo przy chęci prowadzenia wentylatorów na niskich prędkościach robi największą różnicę ze wszystkich, ale w twoim przypadku bliżej temu będzie do placebo.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bardzo chcesz, kup coś co puścisz między 600-1000, może 1200rpm co po prostu wizualnie Ci się podoba. Z obrotami strzeliłem w mój „gust”, może tolerujesz coś głośniejszego, a może wręcz przeciwnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...