Skocz do zawartości
ristael

czy warto wymieniać gtx 1070 na rtx 3070 mając cpu: Ryzen 3700x?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Czy warto wymieniać gtx 1070 na rtx 3070 mając cpu: Ryzen 3700x?
Mam już kilkuletniego kompa, w którym kiedyś wymieniłem tylko procesor na 3700x, obecnie widzę że ciężko mi osiągnąć 144fpsy w nowszych grach. Gram w rozdziałce 1080p w przyszłości chciałbym coś pograć w 1440p.

Czy wymiana w tej sytuacji z 1070 na 3070 ma sens? A może lepiej poczekać na kolejną generację kart i wymienić całego kompa? (bo ta nadchodząca to trochę sroga jest dla mnie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, ristael napisał:

Czy wymiana w tej sytuacji z 1070 na 3070 ma sens?

Oczywiście, że tak, przyrost wydajności będzie duży. Używaną 3070-tke można kupić już poniżej 2000 zł. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Radio_Tirana napisał:

Używaną 3070-tke można kupić już poniżej 2000 zł. 

W tej cenie zdecydowana większość 3070-tek to pokoparkowy szrot.

A nowa 3070 to wydatek przynajmniej 3000 zł,czasem się pojawiają promocje za poniżej 3000 zł,lecz głównie to dotyczy gorszych modeli.

  • Like 1
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ristael napisał:

Cześć!

Czy warto wymieniać gtx 1070 na rtx 3070 mając cpu: Ryzen 3700x?
Mam już kilkuletniego kompa, w którym kiedyś wymieniłem tylko procesor na 3700x, obecnie widzę że ciężko mi osiągnąć 144fpsy w nowszych grach. Gram w rozdziałce 1080p w przyszłości chciałbym coś pograć w 1440p.

Czy wymiana w tej sytuacji z 1070 na 3070 ma sens? A może lepiej poczekać na kolejną generację kart i wymienić całego kompa? (bo ta nadchodząca to trochę sroga jest dla mnie)

Nie ma co czekać na kolejną generację od Nvidii, bo 4070 będzie strasznie okrojone, patrząc jak okrojony jest 4080 12GB. Można czekać na kolejną generację od AMD, która na pewno będzie mieć znacznie lepsze ceny. Ja osobiście bym pokoparkowych kart nie kupował ale to moje zdanie.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedzi, w takim razie poczekam pewnie na zapowiedzi kart od AMD i jeśli 3070 nie stanieje to po prostu wezmę tę kartę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3700x to nadal dobry procek szczególnie jeśli celujesz pózniej w 1440p o 3070 ogarnie, ciężej o utrzymanie 144fps w 1080p na tym procku z kolei w wielu grach żebyś się nie rozczarował jak ci spadnie gdzieś czasem poniżej 100 mimo 3070 i low detali :P;) 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Kynareth napisał:

Nie ma co czekać na kolejną generację od Nvidii, bo 4070 będzie

Jak na razie zapowiedzieli już 4060, ale dla niepoznaki dali nazwę 4080 12GB

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.09.2022 o 12:54, ristael napisał:

Cześć!

Czy warto wymieniać gtx 1070 na rtx 3070 mając cpu: Ryzen 3700x?

Warto, tak samo jak sprzedać 3700X na rzecz 5600X.

  • Confused 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.09.2022 o 13:02, JDM napisał:

Warto, tak samo jak sprzedać 3700X na rzecz 5600X.

Właśnie tutaj nie jestem przekonany, bo widzę że różnice w testach oczywiście są ale nie tak duże by mnie przekonać do wymiany. W dodatku jest nawet wyjątek od reguły i taka Mafia Definitive Edition chodzi lepiej na 3700x. W całej reszcie wygrywa 5600x wiadomo, ale różnice mnie jakoś nie przekonują. Dzięki za odpowiedź, 3070 tak czy siak już zamówiony a potem będę dalej sprawdzać jak to będzie działać

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, ristael napisał:

Właśnie tutaj nie jestem przekonany, bo widzę że różnice w testach oczywiście są ale nie tak duże by mnie przekonać do wymiany. W dodatku jest nawet wyjątek od reguły i taka Mafia Definitive Edition chodzi lepiej na 3700x. W całej reszcie wygrywa 5600x wiadomo, ale różnice mnie jakoś nie przekonują. Dzięki za odpowiedź, 3070 tak czy siak już zamówiony a potem będę dalej sprawdzać jak to będzie działać

Zostaw CPU, zmień kartę na rx6700xt nową za 2200-2500zł włącz SAM, jeżeli twoja płyta to obsługuje i będziesz miał wydajność w grach powyżej RTX3070, poza oczywiście RT. 

2270zł https://www.sferis.pl/karta-graf-asus-dual-radeon-rx-6700-xt-std-12gb-i256082

Edytowane przez xtn
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, xtn napisał:

Zostaw CPU, zmień kartę na rx6700xt nową za 2200-2500zł włącz SAM, jeżeli twoja płyta to obsługuje i będziesz miał wydajność w grach powyżej RTX3070, poza oczywiście RT. 

2270zł https://www.sferis.pl/karta-graf-asus-dual-radeon-rx-6700-xt-std-12gb-i256082

To jest świetna porada, i wierz mi na słowo że gdybym mógł to bym odszedł od Nvidii i chętnie dziabnął Radeona, ale niestety lubię streamować i kodek Nvidii w OBS jest dużo lepszy to jest jedyna rzecz, która mnie jeszcze przy nich trzyma. Na RayTracing mam wywalone. Dlatego liczę że czerwoni w tym temacie się na przyszłość rozwiną bym już tego dylematu nie miał

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.09.2022 o 16:36, ristael napisał:

(...)widzę że różnice w testach oczywiście są(...)

Też kiedyś kierowałem się testami z internetu, ale real life to co innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.09.2022 o 12:54, ristael napisał:

Cześć!

Czy warto wymieniać gtx 1070 na rtx 3070 mając cpu: Ryzen 3700x?
 

TAK

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...