Skocz do zawartości
matiskis

Spadek wydajności rx5700xt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od jakiegoś czasu borykam się z różnymi dziwnymi dla mnie problemami z ogólną wydajnością mojego PCta. Pierwsze problemy zauważyłem podczas streamowania, komputer momentami strasznie mulił, nawet na pulpicie- zacząłem grzebać, okazało się że zużycie procesora skacze do 100%- problem rozwiązałem. Jednak ostatnio komputer przerasta sam siebie. Odpaliłem streama z cyberpunka(wcześniej pogrywając sobie prywatnie śmigałem na ~140fpsach na presecie ultra i rozdziałce 1440p) i zonk- 30fps'ów z mocnymi wahaniami do nawet 6fps'ów. Zacząłem kombinować, na najniższych ustawieniach i rozdziałce 1080p wyciągał 60-70fps. Zrezygnowałem z grania tamtego dnia, zacząłem próbować rozwiązać problem. Przeinstalowałem sterowniki karty graficznej, wykonałem "format" systemu z zachowaniem aplikacji i plików osobistych i wyłączyłem kompa bo było już późno. Następnego dnia odpalam cyberpunka, zmieniam wszystko na ustawienia domyślne(preset ultra + 1440p) odpalam test wydajności i nagle wszystko wróciło do normy-średnio 140fpsów. Zadowolony wyłączyłem kompa i poszedłem sobie skorzystać z ładnej pogody. Wieczorem planowałem znowu odpalić live z cyberpunka więc po powrocie do domu postanowiłem znowu na sucho odpalić grę i sprawdzić czy wszystko ok. Nie zmieniałem nic w żadnych ustawieniach systemowych, sterownikach, grze i znowu zonk-30-40fps. Poświęciłem cały kolejny wieczór i połowę nocy, dzisiaj od rana też siedzę i próbuję na wszystkie sposoby to ogarnąć ale beż żadnych pozytywnych efektów. Nie mam już pomysłów i siły więc zgłaszam się do was o pomoc. Załączam 2 screenshoty z benchmarka w cyberpunku (rano i wieczorem)

Sprzęt:

CPU: Ryzen 7 3700X

GPU: Sapphire Pulse rx 5700 xt

Płyta główna: MSI Gaming Plus Max B450

RAM: 4x 8GB DDR4 3200MHz CL16

Zasilacz: SilentiumPC Vero L1 600W

Dysk: SSD M.2 ADATA XPG SX8200 Pro 1TB SSD

Rano:

Screenshot-8.png

Wieczorem:

Screenshot-10.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty sobie jaja robisz z tym 140 fps na Ultra w 1440p na 5700xt?

 

Edytowane przez ju-rek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, ju-rek napisał:

Ty sobie jaja robisz z tym 140 fps na Ultra w 1440p na 5700xt?

 

To jak w takim razie wytłumaczyć tą "anomalie" w benchmarku cyberpunkowym? ? Jednak mniejsza o tego cyberpunka, problemem jest to że komputer stał się strasznie niestabilny, nie wiem nawet jak to wytłumaczyć. Nie posiadam żadnych bluescreenow,blackscreenow,crashe programów/gier zdarzają się rzadko. Jednak bardzo często zauważam że nawet na pulpicie myszka potrafi poruszać się z "opóźnieniem". Podczas streamowania potrafi mi lagować nawet sama przeglądarka podczas robienia np. quizów czy oglądania filmików w 1080/720p. Nie mam pojęcia skąd taki spadek wydajności i stabilności komputera, czy zasilacz może być tutaj winowajcą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Jimmy15 napisał:

A jak temperatury karty/dysku/proca? Nic się nie przegrzewa?

Temperatury są okej, procek nie przekracza 80stopni nawet przy dluzszej sesji grania, karta graficzna trzyma się w okolicach 70stopni, oprócz "temperatury złącza"(według adrenaline)"hot spota"(według HWinfo64)- tam temperatury sięgają momentami 100-105stopni ale wyczytałem w artykułach że to ponoć normalne i bezpieczne temperatury według amd. Edit: Temperatury w spoczynku- CPU-~36-40stopni GPU-~40stopni

Edytowane przez matiskis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, matiskis napisał:

Temperatury są okej, procek nie przekracza 80stopni nawet przy dluzszej sesji grania,

Czyli gorąco.

 

1 godzinę temu, matiskis napisał:

karta graficzna trzyma się w okolicach 70stopni, oprócz "temperatury złącza"(według adrenaline)"hot spota"(według HWinfo64)- tam temperatury sięgają momentami 100-105stopni ale wyczytałem

Hot Spot 100-105stopni ... kosmos, ale współczesne karty AMD może się tak kosmicznie grzeją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalna sprawa jak się ma grafikę AMD, sprzedaj to, kup RTX'a i nie będziesz takich tematów zakładał.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...