Skocz do zawartości
soczystyRabarbar

Iphone 6 vs 7 (wszystkie warianty) w kontekście aparatu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć ;)

Przychodzę z nietypowym pytaniem.
Jako, że potrzebuję sobie sprawić jakieś urządzenie z Retiną, patrzę na używane Iphony (jako codzienny smartfon mam androida). Przy okazji dziewczyna, która używa telefonu zawodowo jako aparatu (pomińmy tu kwestie dlaczego nie aparatu z prawdziwego zdarzenia). Słyszała, że któryś wariant IP6, najprawdopodobniej 6S, ma całkiem dobry aparat nawet na dzisiejsze standardy (pytanie, czy to prawda?)
Ponad to tak się złożyło, że znajoma ma do pozbycia się Ip7.

I teraz zastanawiam się jak wygląda sprawa aparatów w linii 6 i 7 Iphonów - wliczając w to wszystkie warianty tj. 6, 6S, 6 Plus,.6S Plus i analogiczne dla Siódemki. Generalnie chcę kupić jakiegoś używanego Iphone'a w przedziale 300-600zł, bo ja osobiście potrzebuję coś z applowską retiną (tylko do przeglądania), ale jeśli któryś z tych modeli ma przy okazji dobry aparat, to służyłby też dziewczynie. Dodatkowo pytanie, czy którykolwiek z tych aparatów jest faktycznie dobry. Dla punktu odniesienia użyjmy Xiaomi Redmi Note 10 Pro, którego dzierży dziewczyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siódemkę bym odpuściła, zwłaszcza używaną - ten model często miewa problemy z układem audio i naprawa jest kompletnie nieopłacalna, a po takim czasie od premiery urządzenia uszkodzonych egzemplarzy będzie tylko więcej.

6S był kiedyś dobrym telefonem, sama miałam kilka lat temu 6S Plus i bardzo go dobie chwaliłam - ale niestety moim zdaniem dzisiaj jest już niekoniecznie opłacalny, zwłaszcza, jeśli patrzysz pod kątem aparatu. Do tego coś mi się kojarzy, że w przypadku 6S większy model miał stabilizację optyczną (czego nie można powiedzieć o mniejszej wersji).

Poza tym obywa te modele nie dostały już aktualizacji do najnowszej wersji systemu. O jeszcze starszych modelach nawet nie wspominam ;).

Moim zdaniem takie naprawdę absolutne minimum, którym można się zainteresować, to 8, 8+ bądź X. Generalnie im nowszy, tym lepiej ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że im nowszy tym lepszy to jestem świadomy. Tylko, że ja potrzebuję jabłka tylko dla retiny, taka fanaberia. Nie korzystałbym z niego aktywnie, jedynie do podglądu "jak to wygląda na retinie". A w międzyczasie dziewczyna doszła do plotek, że któryś starszy Iphone ma dobry aprat, a używa aparatu w telefonie do pracy, więc chciałem upiec dwie pieczenie na jednym ogniu :P
Aczkolwiek sprawdzam sobie lokalnego OLXa i widzę Ip8 w rozsądnej cenie 350-500zł, więc może się skuszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.09.2022 o 16:15, soczystyRabarbar napisał:

Cześć ;)

Przychodzę z nietypowym pytaniem.
Jako, że potrzebuję sobie sprawić jakieś urządzenie z Retiną, patrzę na używane Iphony (jako codzienny smartfon mam androida). Przy okazji dziewczyna, która używa telefonu zawodowo jako aparatu (pomińmy tu kwestie dlaczego nie aparatu z prawdziwego zdarzenia). Słyszała, że któryś wariant IP6, najprawdopodobniej 6S, ma całkiem dobry aparat nawet na dzisiejsze standardy (pytanie, czy to prawda?)
Ponad to tak się złożyło, że znajoma ma do pozbycia się Ip7.

I teraz zastanawiam się jak wygląda sprawa aparatów w linii 6 i 7 Iphonów - wliczając w to wszystkie warianty tj. 6, 6S, 6 Plus,.6S Plus i analogiczne dla Siódemki. Generalnie chcę kupić jakiegoś używanego Iphone'a w przedziale 300-600zł, bo ja osobiście potrzebuję coś z applowską retiną (tylko do przeglądania), ale jeśli któryś z tych modeli ma przy okazji dobry aparat, to służyłby też dziewczynie. Dodatkowo pytanie, czy którykolwiek z tych aparatów jest faktycznie dobry. Dla punktu odniesienia użyjmy Xiaomi Redmi Note 10 Pro, którego dzierży dziewczyna.

Miałem kiedyś 6S Plus, jak i 7Plus i aparaty w tych urządzeniach nie był „najwyższych lotów”. 
Wspomniany Redmi Note 10 Pro wypada duuużo lepiej jeśli chodzi o funkcje fotograficzne..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko poniżej X to staroć nie nadający się już do niczego. Aktualizacji nie dostają, apki nie działają, ramki ogromne, no po prostu jest to już za stary telefon. Iphone'a X kupisz za ~700zł, no chyba że może być stłuczony z tyłu, albo bez face ID to wtedy nawet taniej. Warto do tego X'a dołożyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...