Skocz do zawartości
Gal Anonimus

Wymiana procesora a restarty komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wymieniłem procesor w starym komputerze z pentium g840 na xeon e3-1230 v2 i co jakiś czas komputer wyłącza się, jakby brakło brądu. 

Tdp pentiuma wynosiło 65W, a xeona 69W więc boxowe chłodzenie powinno wystarczyć, ale że w spoczynku temperatury skakały do 50⁰C, porzyczyłem od znajomego chłodzenie wierzowe, i teraz w spoczynku 30, a pod obciążeniem nie przekraczają 60⁰C, ale dalej się wyłącza.

Nie ma też zależności, czy komputer jest obciążony, czy w spoczynku, kiedy odetnie zasilanie. Czy walnięty procesor? Płyta główna?

Specyfikacja:

Płyta intel dh77kc

Procesor xeon e3-1230 v2 

Grafika gtx 750

Zasilacz fortron 350W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć.
Może to być kwestia płyty, procesora lub zasilacza (ten Fortron to już pewnie z 10 lat ma).
Spróbuj wejść do BIOS'u i przywrócić ustawienia fabryczne (Load optimized/default settings -> Save and Restart).

Sam mam w drugim komputerze Xeona E3-1245v2 na płycie H61 i działa bez problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Paw79 napisał:

Ciężko powiedzieć.
Może to być kwestia płyty, procesora lub zasilacza (ten Fortron to już pewnie z 10 lat ma).
Spróbuj wejść do BIOS'u i przywrócić ustawienia fabryczne (Load optimized/default settings -> Save and Restart).

Tak, zasilacz ma 10 lat.

Jeśli chodzi o bios to obniżyłem temperatury tak, że wentylator chodził na full, a i tak go wyłącza. Przywróciłem fabryczne.

Czy jak procek miał by za ciepło, to nie powinno najpierw wieszać systemu? 

Edytowane przez Gal Anonimus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ivy Bridge bardziej się grzeją od Sandy Bridge, bo mają gluta pod IHS'em zamiast luta, ale dopóki temperatury nie przekraczają 90C to nie powinno być problemów.
Restarty nawet w spoczynku wskazują na wadę któregoś z komponentów .
Tu trzebaby eliminować przyczynę po kolei (sprawdzać zachowanie z innym zasilaczem, procesorem, płytą).
Jeżeli masz możliwość to pożycz od kogoś sprawny zasilacz i sprawdź czy problem będzie się powtarzał.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, spróbuję pożyczyć od kogoś ten zasilacz, sprawdzę na starym procku, czy będzie tak jak przed wymianą. 

Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorwałem w końcu inny zasilacz, podłączyłem, włączam i pierwsze co mnie ucieszyło to startuje, a miał z tym problem, bo często tylko wentylatory startowaly i nie było sygnału.

Ale żeby nie było za kolorowo to wyskoczyło mi okno "brak bootmgr", ale zamienilem dyski gniazdami sata i teraz chodzi elegancko.

W weekend jeszcze zrobię maraton, ale wszystko wskazuje na to, że to była wina zasilacza. Dzięki za nakierowanie na zasilacz, myślałem że to jednak procesor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...