Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum PC LAB

Szanowny Użytkowniku,

Informujemy, że za 30 dni tj. 30 listopada 2024 r. serwis internetowy Forum PC LAB zostanie zamknięty.

Administrator Serwisu Forum PC LAB - Ringier Axel Springer Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie: wypowiada całość usług Serwisu Forum PC LAB z zachowaniem miesięcznego okresu wypowiedzenia.

Administrator Serwisu Forum PC LAB informuje, że:

  1. Z dniem 29 listopada 2024 r. zakończy się świadczenie wszystkich usług Serwisu Forum PC LAB. Ważną przyczyną uzasadniającą wypowiedzenie jest zamknięcie Serwisu Forum PC LAB
  2. Dotychczas zamowione przez Użytkownika usługi Serwisu Forum PC LAB będą świadczone w okresie wypowiedzenia tj. do dnia 29 listopada 2024 r.
  3. Po ogłoszeniu zamknięcia Serwisu Forum od dnia 30 października 2024 r. zakładanie nowych kont w serwisie Forum PC LAB nie będzie możliwe
  4. Wraz z zamknięciem Serwisu Forum PC LAB, tj. dnia 29 listopada 2024 r. nie będzie już dostępny katalog treści Forum PC LAB. Do tego czasu Użytkownicy Forum PC LAB mają dostęp do swoich treści w zakładce "Profil", gdzie mają możliwość ich skopiowania lub archiwizowania w formie screenshotów.
  5. Administrator danych osobowych Użytkowników - Ringier Axel Springer Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie zapewnia realizację praw podmiotów danych osobowych przez cały okres świadczenia usług Serwisu Forum PC LAB. Szczegółowe informacje znajdziesz w Polityce Prywatności

Administrator informuje, iż wraz z zamknięciem Serwisu Forum PC LAB, dane osobowe Użytkowników Serwisu Forum PC LAB zostaną trwale usunięte ze względu na brak podstawy ich dalszego przetwarzania. Proces trwałego usuwania danych z kopii zapasowych może przekroczyć termin zamknięcia Forum PC LAB o kilka miesięcy. Wyjątek może stanowić przetwarzanie danych użytkownika do czasu zakończenia toczących się postepowań.

novusik

Dodatkowy RAM do CRUCIAL BallistiX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam Crucial Ballistix 16GB (2x 8GB) DDR4 3600MHz CL16, potrzebuję dokupić kolejne 16GB RAMu i stąd rodzi się pytanie, jaki RAM do tych kości dobrać? Czy nie ma to różnicy jaka firma poza konkretnymi specyfikacjami RAMu w postaci CL czy MHz aby pełna kompatybilność została zachowana? Niestety nie mogę się doszukać nigdzie Cruciali aktualnie a pisałem po paru sklepach i dzwoniłem przed weekendem stąd prośba o opinię, generalnie znalazłem kilka odpowiedników:
G.SKILL MORELEKINGSTON FURY MORELE i teraz pytanie odnośnie tego RAMu: CORSAIR MORELE, czego jego cena jest znacznie mniejsza niż reszty kości? Akurat na morele może tego nie widać ale da się go znaleźć na prawdę tanio.

EDIT: A no i płyta główna to MPG Z490 GAMING PLUS w razie jakby te info było potrzebne

Dzięki za pomoc z góry! 

Edytowane przez novusik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To te Balistiki posiadasz? https://allegro.pl/oferta/ballistix-ddr4-2x8gb-3600-12337713509  ? Według tego opisu co podałeś wygląda mi, ze to te.  Nie mówie, żebyś to od razu kupował- po prostu pytam.

Generalnie RAM powinien być identyczny co do parametrów i producenta, a już na pewno powinien mieć identyczne parametry. Mniejsze ryzyko, ze coś się będzie kaszanić.

Inna opcja, to sprzedajesz to co masz i kupujesz komplet 2x16GB.

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ballistixy to topka, jedne z lepszych pamięci. Na dodatek często bywają na promkach, więc na twoim miejscu już dopłaciłbym te kilka złoty do tych samych ramów żeby mieć spokój. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ballistixów już nie ma (w sklepach). Zostają używane. Z tego też powodu ostatnio kupiłem używane 2x16. Jeśli pomyślnie przejdą parę dni testów na rozruch to te z sygnaturki będą na sprzedaż. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...