Skocz do zawartości
PaseQ

Losowe resetowanie się PC Win7/10

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam następujący problem z którym się męczę już kilka miesięcy a jest nim randomowe resetowanie się komputera :( niezależnie czy pod obciążeniem czy nie , BIOS,Tryb Awaryjny,czysty rozruch...brakuje mi pomysłów i sił. Dodam że wymieniłem na nowy zasilacz oraz dysk i nadal to samo...zarówno na Windows 7 jak i 10 więc obstawiam że to problem sprzętowy ale mam trudności z diagnozą :( Sterowniki oraz BIOS zaktualizowane, SFC oraz CHKDSK bez rezultatów, wszystko przeskanowane trylionem antywirusów itp nawet Tron 233896956_Beztytuu.jpg.5a856196a63b3c08d5551d0b06e5b957.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już też nie mam siły... czy za każdym razem trzeba pisać jedno i to samo? Ja powiem Ci tak, najpierw przeczytaj regulamin i doprowadź swój post do takiego stanu w jakim powinien być. Podpowiedź, wejdź w inne tematy i zobacz co użytkownicy zazwyczaj podają, a czego u Ciebie zabrakło.

Edytowane przez AndrzejTrg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj konfigurację komputera, w tym marki i modele obydwu zasilaczy. 

Sprawdź pamięć RAM za pomocą Memtestu:

https://www.memtest86.com

Procesor sprawdź testem (nie benchmarkiem) OCCT, na początek uruchomionym na 1 godz.:

https://www.ocbase.com/download

Zresetuj BIOS/UEFI do ustawień fabrycznych. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wychodziło poprawnie w serwisie jak i w mojej lokalizacji natomiast na serwisie chodził pod OCCT przez dwie doby be resetowania a u mnie nadal się resetował a podpiąłem tylko klawiaturę,mysz,monitor, słuchawki i modem. Wszystko co wymieniłeś było już wertowanie wielokrotnie bez negatywnych objawów. 

i5 4690

MSI H97 PCMate

3x4Gb DDR 3 Hyperx blu 

Zasilacz BQ pure power 11 500W (wcześniej też była 500 od BQ tylko starsza z niższym certyfikatem)  

Komputer cały czas pracował na IGPU  więc zasilacz prawie nieobciążony. 

Co jeszcze może mieć wpływ na stabilność? Bo wątpię aby monitor mysz klawa resetowały całego PC 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, AndrzejTrg napisał:

Ja już też nie mam siły... czy za każdym razem trzeba pisać jedno i to samo? Ja powiem Ci tak, najpierw przeczytaj regulamin i doprowadź swój post do takiego stanu w jakim powinien być. Podpowiedź, wejdź w inne tematy i zobacz co użytkownicy zazwyczaj podają, a czego u Ciebie zabrakło.

Myślisz że nie próbowałem sprawdzać w internecie jaki może być powód takiego zachowania się PC ? Wykluczyłem listwę, PCU, HDD (zamieniłem na SSD więc i nowy system) gdyby to była wina sterowników lub plików systemowych to 10 by krzyczała i w monitorze kompatybilności była by wzmianka lub SFC by wykrył i naprawił. Wszystko zaktualizowane od BIOSu po sterowniki więc zostaję diagnoza sprzętowa ale jaka to nwiem  

Jedyna zmienną serwis vs dom to inny punkt zasilania (gniazdo)  i peryferia stąd moje zapytanie bo może macie większe doświadczenie niż ja i przyjdzie wam do głowy jeszcze jakiś pomysł (powód)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostają ci te peryferia. Pamiętam jeszcze za czasów świetności XP dostałem do diagnozy kompa, który od czapy się wieszał/resetował. Nowy system stawiałem po kilka razy, żonglerka wersjami sterowników też nie pomagała, a po kilku dniach bezowocnej walki przez przypadek okazało się, że winny jest modem, nie pamiętam czy podpięty po PCI czy jakiś na USB, nieistotne.

Więc nie zostaje ci nic innego jak eliminowanie po kolei każdego z elementów.

Edytowane przez Janke5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, AndrzejTrg napisał:

Czy próbowałeś z jedną kością ramu ?

Każda kość oddzielnie testowałem zarówno diagnostyka systemową jak i memtestem i 0 errors... 

 

3 minuty temu, Janke5 napisał:

Zostają ci te peryferia. Pamiętam jeszcze za czasów świetności XP dostałem do diagnozy kompa, który od czapy się wieszał/resetował. Nowy system stawiałem po kilka razy, żonglerka wersjami sterowników też nie pomagała, a po kilku dniach bezowocnej walki winnym okazał się właśnie modem, chyba wtedy podpięty po PCI.

Nie zostaje ci nic innego jak eliminowanie po kolei każdego z elementów.

Skoro procek na 100% leciał na OCCT przez dwie doby więc odpada a płytę trudno zdiagnozować jeśli niema objawów uszkodzeń wizualnych typu spuchnięte beczki lub zmiana zabarwienia płytki. Pomijając fakt że jeśli płyta lub procek uległ by awarii to system nie pracowałby przez 2-3dni normalnie a później znowu jazda z resetami...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Janke5 napisał:

Zostają ci te peryferia. Pamiętam jeszcze za czasów świetności XP dostałem do diagnozy kompa, który od czapy się wieszał/resetował. Nowy system stawiałem po kilka razy, żonglerka wersjami sterowników też nie pomagała, a po kilku dniach bezowocnej walki winnym okazał się właśnie modem, chyba wtedy podpięty po PCI.

Nie zostaje ci nic innego jak eliminowanie po kolei każdego z elementów.

Co do tego resetowania się to zauważyłem że zazwyczaj jest tak że to nie wygląda jak normalne ponowne uruchomienie tylko bardziej jak odcięcie/utrata zasilania. Wnioskuję to po charakterystycznym dźwięku bo ani nie pojawia się BS tylko robi bzyk gaśnie monitor  ponownie uruchamia się i robi burdel w dzienniku z którego można wywnioskować tyle że system został nieprawidłowo zamknięty z nieznanych przyczyn bo wątpię żeby ostrzeżenia DNS powodowały utratę stabilności systemu i powodowały resetowanie się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro w serwisie wszystko gra a wiesz że cię w konia nie robią i różnica tylko w peryferiach to je odepnij i sprawdzaj. Drugi problem to może masz spadki napięć, zerowanie czy uziemienie w gniazdku jest? same luzy na przewodzie w gnieździe może powodować iskrzenie i rozłączanie na chwilkę co już komputer wyłącza, sprawdź dokręć przewody. Masz listwę? to sprawdź bez, w mojej po latach zmieniałem włącznik bo coś nie łączył czasami.

Edytowane przez amp41

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, amp41 napisał:

Skoro w serwisie wszystko gra a wiesz że cię w konia nie robią i różnica tylko w peryferiach to je odepnij i sprawdzaj. Drugi problem to może masz spadki napięć, zerowanie czy uziemienie w gniazdku jest? same luzy na przewodzie w gnieździe może powodować iskrzenie i rozłączanie na chwilkę co już komputer wyłącza, sprawdź dokręć przewody. Masz listwę? to sprawdź bez, w mojej po latach zmieniałem włącznik bo coś nie łączył czasami.

Serwis znajomy i wysłał mi nawet screeny z czasem jakim był pod OCCT ile chodził bez resetu a druga sprawa w dzienniku zdarzeń brak tego typu błędów. Co do listwy to nowa a gniazdko/przedłużacz do sprawdzenia bo było na liście  możliwych winowajców skoro w innej lokalizacji działa bez problemu a u mnie nie... Co do spadków napięć to zasilacze nie zabezpieczają przed takimi sytuacjami? 

Edytowane przez PaseQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś kumpel miał podobny problem jak ty. U niego w losowych momentach resety z niczego. Wziąłem jego kompa do siebie i zero problemów. Zaniosłem mu z powrotem jego kompa i na następny dzień mi mówi że nadal ma resety. W końcu coś go tknęło aby odłączyć kabelek od przycisku reset idący z obudowy do płyty głównej. I BINGO! Proponuję ci zrobić coś podobnego. Odłącz wszystko co się da i testuj. A nóż widelec...

Edytowane przez Atak_Snajpera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.09.2022 o 23:34, Atak_Snajpera napisał:

Kiedyś kumpel miał podobny problem jak ty. U niego w losowych momentach resety z niczego. Wziąłem jego kompa do siebie i zero problemów. Zaniosłem mu z powrotem jego kompa i na następny dzień mi mówi że nadal ma resety. W końcu coś go tknęło aby odłączyć kabelek od przycisku reset idący z obudowy do płyty głównej. I BINGO! Proponuję ci zrobić coś podobnego. Odłącz wszystko co się da i testuj. A nóż widelec...

200 w gniazdku może być powodem resetowania się PC ? ...bo zmierzyłem i tylko w jednym pokoju mam takie odczyty a w innych około 230? jaki może być powód?

Edytowane przez PaseQ
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawne napięcie to 230v (tolerancja +/- 5%) 200v to dużo za mało bo masz -13%.

Edytowane przez Atak_Snajpera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Atak_Snajpera napisał:

Poprawne napięcie to 230v (tolerancja +/- 5%) 200v to dużo za mało bo masz -13%.

To akurat wiem ale czy to może powodować resety? I jaki jest tego powód...skoro w innych pomieszczeń mam wszystko w normie około 230 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, PaseQ napisał:

To akurat wiem ale czy to może powodować resety? I jaki jest tego powód...skoro w innych pomieszczeń mam wszystko w normie około 230 ??

Jak coś do zasilania potrzebuje 230v, a Ty masz 200v w gniazdku...to co się może stać? Reset? Eureka. Brawo Ty

Podepnij kompa w innym pokoju, i nie zadawaj takich ****** pytań.

Jak Ci w aucie paliwa braknie to co się stanie?

Edytowane przez AndrzejTrg
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, PaseQ napisał:

To akurat wiem ale czy to może powodować resety? I jaki jest tego powód...skoro w innych pomieszczeń mam wszystko w normie około 230 ??

Elektryk prawdę ci powie co masz spaprane w domowej instalacji.  200v to dużo poza specyfikacją przewidzianą przez zasilacz. Jak sobie w BIOSIE zrobisz np. zbyt duży undervolting na CPU to również będziesz mieć niestabilną pracę systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, AndrzejTrg napisał:

Podepnij kompa w innym pokoju, i nie zadawaj takich ****** pytań.

... albo jakiś UPS, z odpowiednią stabilizacją napięcia (nie wiem, czy jak ciągle ma takie napięcie poza normą, to nie musiałby być wręcz jakiś OnLine).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że UPS to tez nie jest rozwiązanie bo każdy ma inna tolerancję przy której się przełącza na akumulatory - niektóre przełączają się przy 210V, niektóre przy 180, musiałby zdrowo poszukać, żeby UPS nie pracował cały czas na baterii.

Tak czy siak elektryka musi wezwać.

Tymczasowe rozwiązanie to pociągnąć przedłużacz z pomieszczenia gdzie jest te 230V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Tartar napisał:

Tylko, że UPS to tez nie jest rozwiązanie bo każdy ma inna tolerancję przy której się przełącza na akumulatory

... no i właśnie z tego powodu UPS "on line", który właśnie non-stop "generuje" napięcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, AndrzejTrg napisał:

Jak coś do zasilania potrzebuje 230v, a Ty masz 200v w gniazdku...to co się może stać? Reset? Eureka. Brawo Ty

Podepnij kompa w innym pokoju, i nie zadawaj takich ****** pytań.

Jak Ci w aucie paliwa braknie to co się stanie?

Chodzi mi bardziej o to że inne mniej czułe urządzenia chodzą normalnie dlatego zapytałem "znafców" z racji że może mają wykształcenie w kierunku elektryk/informatyk i wiedzą lepiej. 

Musisz być nieuprzejmy i sarkastyczny? Domyślałem się że to może być powód ale wolałem się zapytać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, PaseQ napisał:

Chodzi mi bardziej o to że inne mniej czułe urządzenia chodzą normalnie dlatego zapytałem "znafców" z racji że może mają wykształcenie w kierunku elektryk/informatyk i wiedzą lepiej. 

Musisz być nieuprzejmy i sarkastyczny? Domyślałem się że to może być powód ale wolałem się zapytać ?

Taaa muszę taki być, ponieważ sam zacząłeś tematem ? . Weź sobie kompa do innego pokoju, lub podłącz przedłużacz z innego pokoju i podepnij kompa i wtedy wróć ? a drążysz temat, a praktycznie już miałbyś odpowiedź ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się dzieje od sierpnia... wcześniej było dobrze przez tyle lat ? dlatego się zastanawiam bo nie było żadnej awarii ani braków w dostawie prądu a od tego czasu ciągle mam doczynienia z losowymi resetami PC

3 minuty temu, AndrzejTrg napisał:

Taaa muszę taki być, ponieważ sam zacząłeś tematem ? . Weź sobie kompa do innego pokoju, lub podłącz przedłużacz z innego pokoju i podepnij kompa i wtedy wróć ? a drążysz temat, a praktycznie już miałbyś odpowiedź ?

Dopiero z waszą pomocą doszedłem do tego że to może być powodem moich problemów więc nwiem czemu musisz taki być...ale to chyba cecha narodowa ? Może nie zostałem urażony ale kultura wypowiedzi i osobista powinna być normą tym bardziej że chyba każdy kto tu przychodzi potrzebuje pomocy/porady gdyż poprostu się nie zna na tej dziedzinie... ?? Nawet jeśli coś wiem "domyślałem się" to wolałem zapytać ? nie żeby zadawać głupie pytania ale raczej żeby się upewnić. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, PaseQ napisał:

To się dzieje od sierpnia... wcześniej było dobrze przez tyle lat ? dlatego się zastanawiam bo nie było żadnej awarii ani braków w dostawie prądu a od tego czasu ciągle mam doczynienia z losowymi resetami PC

Dopiero z waszą pomocą doszedłem do tego że to może być powodem moich problemów więc nwiem czemu musisz taki być...ale to chyba cecha narodowa ? Może nie zostałem urażony ale kultura wypowiedzi i osobista powinna być normą tym bardziej że chyba każdy kto tu przychodzi potrzebuje pomocy/porady gdyż poprostu się nie zna na tej dziedzinie... ?? Nawet jeśli coś wiem "domyślałem się" to wolałem zapytać ? nie żeby zadawać głupie pytania ale raczej żeby się upewnić. Pozdrawiam

No wiesz, jakbyś dłużej był na forum to może byś zrozumiał ?

A właśnie pod względem kultury to się mylisz, takim zachowaniem próbuje ludzi trochę zmusić do samodzielności, wiem że to jest może nie na miejscu, ale Ty akurat jakieś wnioski wyciągłeś? ja po prostu mówię co myślę i się nie pierdziele, bo jak stara chińskie przysłowie mówi, to jak masz miękkie serce, to abyś pupy nie miał szklanej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, AndrzejTrg napisał:

No wiesz, jakbyś dłużej był na forum to może byś zrozumiał ?

A właśnie pod względem kultury to się mylisz, takim zachowaniem próbuje ludzi trochę zmusić do samodzielności, wiem że to jest może nie na miejscu, ale Ty akurat jakieś wnioski wyciągłeś? ja po prostu mówię co myślę i się nie pierdziele, bo jak stara chińskie przysłowie mówi, to jak masz miękkie serce, to abyś pupy nie miał szklanej ?

Spoko nie płakałem ? poprostu domyślałem się powodów takiego zachowania się PC ale wolałem się utwierdzić dlatego zapytałem ? a dostałem reprymendę że zadaję głupie pytania ??

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...