Skocz do zawartości
Phoenix.

Intel Raptor Lake 13 generacja

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, Stjepan666 napisał:

Chce 10Ghz i 128/256 oraz 1GB L3, Intel dasz radę? Nie. :E

i9 23900k  Będziesz to miał 8:E

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Smogsmok napisał:

ifNe6k.jpg

Dołożyć do tego 12700(F) i ten Ryzen to może stanąć jedynie w kącie. 13600KF to zmiażdży AMD w każdych zastosowaniach. Ceny absurdalne, ale to AMD(tanio już było). O całości też nie warto wspominać, bo zakup całej platformy(do tego DDR5, a nie 32 GB DDR4 za 500 zł) jest kosmiczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiające dlaczego jak AM4 wchodziło z ZEN1 to AMD  dość fajnie cała platformę wyceniło a teraz AM5 tak absurdalnie. Przecież teraz Intel w tej samej cenie oferuje większą ilość rdzeni, do tego wydajniejszych. ZEN4 na nowej AM5ledwo konkuruje z 12 gen Intela, tak wynika z testów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, blubaju napisał:

Zastanawiające dlaczego jak AM4 wchodziło z ZEN1 to AMD  dość fajnie cała platformę wyceniło a teraz AM5 tak absurdalnie. Przecież teraz Intel w tej samej cenie oferuje większą ilość rdzeni, do tego wydajniejszych. ZEN4 na nowej AM5ledwo konkuruje z 12 gen Intela, tak wynika z testów.

Jak wychodzily ryzeny to spiewka fanow amd byla taka ile to rdzeni jest u amd, teraz troszke rola sie odwraca i ta sama spiewka jest u fanow intela, a wspolny mianownik to taki ze wtedy wiecej rdzeni na amd guzik dawalo w grach poza multi, a dzis male rdzenie guzik daja w grach poza multi. Jak wchodzilo AM4 to DDR4 nie bylo czyms nowym wiec i ceny pamieci byly nizsze no i 5lat temu wszystko na swiecie bylo tansze niz jest teraz. Popatrz sobie na ceny Z790. Wszystko wchodzi w nowe standardy cenowe.

 

Do niedawna mowilo sie, ze amd ma tanie B450 na ktorym posadzisz praktycznie kazdy cpu i racja, dzis na naszych oczach sie to zmienia. Teraz sie pisze , ze Z690 tanie i dobre, a Z790 juz w nowym standardzie cenowym. AMD zakonczylo wlasnie wraz z AM5 tania polityke cenowa, intel wraz z Z790 juz tez to robi, a nowa podstawka za rok pod 14th dopiero zaboli cenowo i zaden oboz nie zostanie z tanim sprzetem.

Edytowane przez Phoenixsuple
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ten dział, ale ... Podobno zen4 mocno kuleje pod windowsem, pazur pokaże jak wszystko się ogarnie ... Trochę biada, jakby mieli wypuścić zen4 w grach idącym łeb w łeb z 5800x3d ... Co do 13gen, warto zwrócić uwagę, jak były wykonywane testy w prezentacji + latający dywan aka 5800x3d :E . Bekowo zaczyna się robić, kliknąłem 13600kf, bo może później nie być, ale zawsze mogę anulować , mam czas do 20.10 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intela bierzesz ? Przecież to nuda, ustawisz go w 1 dzień i tyle z niego zabawy, a na AMD ZEN4, zabawy będziesz miał na tygodnie, jak nie miesiące. ?

 

  • Haha 3
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee, wczoraj był hajp, ale jak dziś bez emocji przeglądałem testy to nie będzie szału . Nie mam czasu ustawiać/testować, dlatego kopiuje ustawienia od innych xd 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, novi napisał:

Bekowo zaczyna się robić, kliknąłem 13600kf, bo może później nie być, ale zawsze mogę anulować , mam czas do 20.10 :)

Mnie też coraz bardziej kusi 13600K, tym bardziej, że Z690 leży na półce kupiona w atrakcyjnej cenie. Jak się cena utrzyma do premiery to pomyślę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nuda na ddr4 na ddr5 pewnie bardziej czasochłonne. Kwestia czy jest sens(ddr5)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogarnięcie ddr5 to jest moment tu się praktycznie nic nie zmieniło względem ddr4 poza tym szkoda czasu na maksowanie taktów nie wspominając o kasie na płyte, która wbije chociaż 7GHz. A przyszły rok to 14gen i rzeczywiste zmiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Zhao napisał:

Mea culpa @eagle,ale straciłeś temat przez silnik forum przy przenoszeniu postów xD 

 

Anyway Jestem ciekaw jak 13 gen wypadnie na z690

Zmieniasz 12900k na 13th gen?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ZetMcKey

Zobaczę;)  zależy jak będzie to chodzić na "starych płytach" - Nie byłoby to jakieś wielkie obciążenie dla mojego budżetu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja Wam powiem, że pierwsza promka i takie 13600KF może być już spoko, ale obecnie ni dudu.

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w sumie uważam że połowie z was więcej da wymiana karty niż procesora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Butu napisał:

27-intel-core-i9-13900k-core-i7-13700k-o

 

Moze w związku z tym slajdem intel pomyślałby nad dodaniem L4

Kiedyś pomyśleli przy broadwellu pod lga1150, który miał taką cichą premierę. Sam zresztą miałem przez pewien czas 5775C.

Potem chyba stwierdzili, że za dobrze im to wyszło i odpuścili. No ale wtedy nie mieli konkurencji, a teraz mają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Phoenixsuple napisał:

 i zaden oboz nie zostanie z tanim sprzetem.

To się będzie siedzieć na starym :)

  • Like 3
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, BlindObserver napisał:

Ja bym sobie dla zabawy zmienił i5-12600K na i7-13700K, ale wiem, że i tak mi to nie jest do niczego potrzebne :E 

Mnie kusi 12700k na 13700k :E :tse:

Jakby nie patrzeć, to ostatnia generacja cepów pod LGA1700.

Tak czy inaczej trzeba poczekać na testy, a ciśnienia na zmianę nie mam. Też pytanie ile za 12700k bym wziął.

Bardziej to bym kartę zmienił, bo mam 2070S, ale ceny jeszcze bardziej chore...

Edytowane przez DyndaS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można zasymulować 9700k wyłączając SMT w 9900k/10700k i skręcając takt. Dodatkowe 4MB L3 to jest kosmetyka jeżeli chodzi o wydajność.

Ps. Jednak poprawa w oc pamięci na Z790 zauważalna top 4 slotowe płyty 7600Mhz.

Edytowane przez sideband
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie czy warto isc w i7 13700 (bez k) ? Chcialem na dniach kupic PC z i7 12700 lecz pytanie czy warto poczekac? Jesli tak to jakie wtedy chlodzenie na tego 13700?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@diplo94

Modele bez K w nazwie będą dostępne w sklepach w przyszłym roku. Więc trzy miesiące na 13700 sobie poczekasz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, sideband napisał:

Można zasymulować 9700k wyłączając SMT w 9900k/10700k i skręcając takt. Dodatkowe 4MB L3 to jest kosmetyka jeżeli chodzi o wydajność.

Ps. Jednak poprawa w oc pamięci na Z790 zauważalna top 4 slotowe płyty 7600Mhz.

A jak wygląda prowadzenie pamięci na z790? Chodzi mi tutaj o 4 kości bo wszystkie 690tki na DDR5 mają z tym problemy. Docelowy setup to 4x16 6400 cl32. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja procków z K od 11 generacji, jest tylko i wyłącznie wyłudzeniem kasy... mówię o typowym graczu. Kiedyś K i płyta Z robiła robotę, a teraz czy masz K i Z ,to dla zwykłego użytkownika proc bez Kni płyta B.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Krzkra napisał:

jedyny obecnie plus posiadania K i Z to UV

A możliwość lepszego wykorzystania pamięci RAM to już się nie liczy? 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...