Skocz do zawartości
Phoenix.

Intel Raptor Lake 13 generacja

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Hero586 napisał:

@jacekcz jak finalne ustawienia? szukam inspiracji pod 4x8gb na razie skończyłem na 4100Mhz CL16 działa stabilnie, więc chyba pora na  dalsze zabawy :E

4x8GB 4133 cl16/4200 cl17 - flat

Testuję inne ustawienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


Wrzucam tutaj filmik z KC:D. W porównaniu do 10700KF to jest przepaść w wydajności nawet na 2060S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie, czy Macho Rev.B podoła 13700K? Powiedzmy, że bez OC, z uv o ile się uda. Zgaduję, że temperatury będą raczej wysokie? Mam do wyrwania przejściówkę na lga 1700 za "jedyne" 85zł. 

http://www.thermalright.com/product/macho-rev-b/

 

Miałem brać NH-D15 ale nie wiem czy mi przypadkiem nie będzie kolidować z grafiką. Zachciało mi się micro ATX (a raczej budę z montażem poziomym) to teraz ciągłe ustępstwa.  

Druga sprawa, czy do płyt b660/z690 będą potrzebne te ramki/usztywniacze na procki by zbić temperatury? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warzone w menu ( gpu nie jest obciazone bardzo, wiec nie bottleneck’uje )  :

- ryzen 9 3900X po OC - 140-150 fps

- i9 12900K po oc na 5,5 - 180-190 fps

- i9 13900KF bez oc - 200-210 fps

Wszystko na tych samych ustawieniach competitive 1080p i gpu 3080ti, win11

Tyle, ze 13900KF juz jest z ddr5-6400cl 32

 

w samej grze gpu jest waskim gardlem, i9 12900K = 13900K ( 220-240 fps )

 

Edytowane przez razq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Kołowaty napisał:

Wrzucam tutaj filmik z KC:D

Na jakim napięciu trzymasz te 5.6/4.5 Ghz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, ju-rek napisał:

Jaką masz płytę główną?

Msi Z690-A Pro, ostatni bios. Znalazłem CPU SA Voltage, zjadę na 1,3V i sprawdzę czy Vipery się nie wysypią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, ju-rek napisał:

Na jakim napięciu trzymasz te 5.6/4.5 Ghz ?

1.3V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Doamdor 13900KS za 4k powinien być gdzieś w styczniu 2023 chyba ;) Tam te 6 może będzie szerzej dostępne 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sukces W10 działa.
Najlepsze jednak jest to z tego wszystkie, że chyba taki podjarany tą wymianą po 5 latach byłem, że jak komp mi się restartował, to automatyczni monitor mi się wyłączał, migał, a ja głupi  w amoku myślałem że to winda się wywaliła, lub coś z kompem, a wystarczyło prawdopodobnie nacisnąć przycisk na monitorze, HAHA. Co zrobić, dobrze że nic nie rozebrałem i nie odesłałem.

Teraz inna zagadka i proszę o jakieś łopatologiczne wytłumaczenie, najlepiej ze zdjęciami.

Co mam zrobić by włączyć opcję zbijania zegarów bo non stop mi w windzie działa na 1.300 i 5.4GHz P-core, włączyłem w bios Adaptiv + offset, C1, nic to nie daje?

Pięknie proszę o pomoc.

 

Dobra, włączyłem oszczędzanie energii w Windows i zbija zegary, ale napięcia dalej wysokie, kurka wodna, o co chodzi.

 

Edytowane przez WORMS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W płytach msi ważny jest najnowszy bios, przerabiałem to na mojej z690 tomahawk. Bios 1.91 dopiero trzyma napięcia i słucha się offes, beta była porażka. Co do zbijania napięcia i taktów to w biosie włącz wszystkie c state i profil zasilania Windows sprawdź. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, WORMS napisał:

Sukces W10 działa.
Najlepsze jednak jest to z tego wszystkie, że chyba taki podjarany tą wymianą po 5 latach byłem, że jak komp mi się restartował, to automatyczni monitor mi się wyłączał, migał, a ja głupi  w amoku myślałem że to winda się wywaliła, lub coś z kompem, a wystarczyło prawdopodobnie nacisnąć przycisk na monitorze, HAHA. Co zrobić, dobrze że nic nie rozebrałem i nie odesłałem.

Teraz inna zagadka i proszę o jakieś łopatologiczne wytłumaczenie, najlepiej ze zdjęciami.

Co mam zrobić by włączyć opcję zbijania zegarów bo non stop mi w windzie działa na 1.300 i 5.4GHz P-core, włączyłem w bios Adaptiv + offset, C1, nic to nie daje?

Pięknie proszę o pomoc.

 

Jak chcesz stałe zegary to weź w opcjach zasilania ustaw sobie minimalny stan procesora na 100%
Ale przez to ci będzie więcej prądu ciągnął w idlu.
ja mam w biosie ustawione Auto voltage i wklepane 1.3V na vcore, a w windowsie minimalny stan na 5%, a max na 100%
I wszystko jest git. Jak odpalasz grę to ci z automatu zegary skaczą w górę, tak samo zresztą gdy jakikolwiek inny program odpalisz.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzywa ktos z was ten program od intela do OC z windowsa ? ?

Wyglada „wygodniej” niz resety do biosu non stop. Do tego jest jakis benchmark i porownanie wynikow ?

14-CB4-A2-E-473-F-454-F-8648-4-C77-FB977 C53-AA2-BD-7-E23-4-F7-D-A7-F6-816-CE31-D D3-FE59-EC-231-F-4-B37-8-E8-F-3-BF7-DB14 4-F2523-ED-BCB0-43-C5-80-A5-3-C7-F7-A8-A EB8781-DC-A471-4-B6-D-987-F-DD41-EF01-BE

Edytowane przez razq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od zawsze do oc używało się biosu aby wyeliminować ew. niestabilność programu. Co kto lubi, 

BTW. Ile zajmuje reset komputera? 20 sekund? Aby sprawdzić stabilność poświęcisz chyba trochę więcej czasu? 

Ale jestem osobą w podeszłym wieku (44) i pierwszym procesorem który podkręcałem był 286 16mhz ?

Edytowane przez SZAFIR00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, nie rób z nas takich dziadków (43 lata) :E

 

ps. też miałem 286 16mhz ?

  • Thanks 1
  • Haha 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, krzysiak napisał:

Nie no, nie rób z nas takich dziadków (43 lata) :E

 

ps. też miałem 286 16mhz ?

No to podziwiam podkrecac w wieku 3-5 lat.bo ja zaczolem od 486 a mialem 11 latek a jestesmy z tego samego rocznika 

Edytowane przez MaxForces
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak z matematyka 286 82/83/84/85

386 85-89

to w wieku 3-6 lub 7 lat podkrecales 286?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

,, rynce opadajom,, 

Mamy 2022, mam 44 lata, 286 miałem jakoś we wczesnych latach 90.

Wypierwiastkuj sobie. 

Edit: podkręcałem ponieważ rodzice kumpla przywieźli z Niemiec dell-a 286 20 MHz i ciekaw byłem skąd ta różnica. 

Edytowane przez SZAFIR00
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rence opadaja tylko mi sie lata nie zgadzaja bo mamy praktycznie tyle samo.  to znaczy jestes 78 a ja 79.A lata 90 to juz era 486 a nie 286. Dlatego cos mi tu nie gra. Bo  jestesmy 7 lat do tylu.Nie wspone o tym ze 286 nie podkrecalo sie latwo i na nie wielu plytach. A droga sprawa jak bys podkrecal 286 w wieku 3-7 lat to byloby mistrzostwo.

Edytowane przez MaxForces

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy off się zrobił :-)

Widocznie moja rodzina była biedniejsza od twojej, i mogła sobie pozwolić tylko na 286 :-)

to 286 to był mój pierwszy komputer.

jak już zapłaczesz nad moim losem i policzysz, może się zgodzić?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...