Skocz do zawartości
Phoenix.

Intel Raptor Lake 13 generacja

Rekomendowane odpowiedzi

Najlepiej wychodzi w komputroniku, bo coda najszybciej się sprzeda i najwięcej warty. Szkoda że już 4 razy u nich kupowałem, bo obniżają cenę co chwilę i odsyłam nierozpakowane paczki :D

  • Haha 1
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Makarons napisał:

Najlepiej wychodzi w komputroniku, bo coda najszybciej się sprzeda i najwięcej warty. Szkoda że już 4 razy u nich kupowałem, bo obniżają cenę co chwilę i odsyłam nierozpakowane paczki :D

Ile teraz można wołać za COD'a? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Fenrir_14 napisał:

Ile teraz można wołać za COD'a? 

Myślę, że nawet 300zł, na steam koszt 349zł, już nie można kupować na "wakacjach" w rosji, bo tam nie wypuścili tej gry, sam musiałem zmieniać kraj konta na battlenet, bo mi warzone nie wyszukiwało :D

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, brando007 napisał:

Jakby ktoś szukał to dobra cena na RAM GSkill DDR5 32GB CL32 6400Mhz: https://www.proshop.pl/RAM/GSkill-Trident-Z5-DDR5-6400-BK-C32-DC-32GB/3102529 Jeszcze niedawno było 1300 zł, a teraz 1149 (z dostawą).

To jest normalna cena od jakiegos czasu, 1300zl kosztowala wersja z RGB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos moze trzyma 13700K na powietrzu i podzieli sie temperaturami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam i5 13600K  od niedawana na Noctua NH D15 max 78 stopni w benchmarkach .Wszystko jest git  ale korci mnie trochę żeby zwrócić i wymienić na i7 . Tylko pobór mocy mnie trochę  odpycha ,  gdyż obecne chłodzenie już nie będzie tak komfortowo sobie radziło jak z bardziej efektywną energetycznie i5 .

Edytowane przez Alonz
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Alonz

Mam po starym PC NH D15 i mam obawy czy utrzyma 13700K w przyzwoitych temperaturach 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy Instalują to chłodzenie do 13700K ale już trzeba się pewnie bawić się w undervolting    . Podejrzewam ,że bez ingerencji w napięcie może  być  około 20C stopni więcej w tych samych benchmarkach co u mnie jest 78C. Korcą mnie te dwa jaja więcej ale z drugiej strony  np. w samych  grach względem kilku klatek więcej od 13600k potrafi wciągnąć ponad 30% więcej prądu .I7  trochę za dużo prądu bierze względem tego co oddaje .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest  filmik jak się i7 13700k zachowuje pod NH-D15 w benchmarkach .Nie jest aż tak źle jak myślałem jeżeli  podawane  w opisie ustawienia są  fabryczne

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Valeri napisał:

Mam po starym PC NH D15 i mam obawy czy utrzyma 13700K w przyzwoitych temperaturach 

A co będziesz na nim robił?

Jeśli chodzi o gry to procek jest (z tym samym chłodzeniem) chłodniejszy niż 9900K, który miałem poprzednio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.
Mam (chyba) stabilne all Pcore 5.4Ghz i Ecore 4.3Ghz przy 1.30Vcore i 97°c (Cinebench R23 -   Multi 31184 - Single 2072 )
Nasuwa mi się pytanie czy poszczególne zadania do wykonania przez procesor są przydzielane dla rdzeni o najwyższym taktowaniu zegara? Jakie macie doświadczenia?
Z mojej strony jak się patrzę to zadania  są przydzielane "raczej " losowo (chyba że istnieje jakiś algorytm).
Pytam bo mam rozkmine czy kręcić all core czy np 2 preferowane Pcore.

Na stronie Intela jest takie info: 

Wydajna architektura hybrydowa1
Łączy dwie mikroarchitektury rdzeni w jednym układzie w celu nadawania priorytetów i przydzielania obciążeń, gwarantując optymalną wydajność.

Intel® Thread Director1-13
Optymalizuje obciążenia robocze poprzez wspomaganie harmonogramu systemu operacyjnego w inteligentnym rozłożeniu zadań między odpowiednie rdzenie.

(13 Wbudowana w sprzęt technologia Intel® Thread Director jest dostępna wyłącznie w konfiguracjach procesorów Intel® Core™ 12. generacji lub nowszych o wydajnej architekturze hybrydowej. Wymagane jest włączenie w systemie operacyjnym. Dostępne funkcje i funkcjonalność różnią się w zależności od systemu operacyjnego.)

Edytowane przez Senseiq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i z morele kodu do COD: MW II nie będzie.

"Promocja na kody do gier obowiązywała do wyczerpania zapasów. Została zakończona. Niestety, nie będziemy już w stanie dosłać kodu."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała znajdźka: jak się uncore blokuje na 4,5 GHz, to trzeba wyłączyć "UnderVolt Protection" :)

  • Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe na czym będzie polegał ten "refresh"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, sert napisał:

Ciekawe na czym będzie polegał ten "refresh"?

Kosmetyka. "Intel pracuje nad kolejnym odświeżeniem Alder Lake z wstępną premierą w trzecim kwartale 2023 roku. Podobnie jak Devil’s Canyon z ery Haswell, będą to oferty Raptor Lake z wyższym taktowaniem. Według @OneRaichu, te SKU będą nazywane Core ix-13xx0/K/KF: Core i5-136×0, i7-137×0 i i9-139×0 oraz ich warianty K/KF." "odświeżenie Raptor Lake planowane jest na sierpień lub wrzesień 2023 r. Liczba rdzeni będzie taka sama jak w przypadku istniejących jednostek SKU, ale będą działać o 100-200 MHz wyżej. Kolejne rodziny 14th Gen Meteor Lake i Arrow Lake wylądują odpowiednio w pierwszej i drugiej połowie 2024 roku." Źródło

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://videocardz.com/press-release/sk-hynix-unveils-8-gbps-ddr5-mcr-server-memory-80-faster-than-ddr5-4800

W takim tempie rozwoju Hynix za kilka miesiecy nie bedzie produkowal juz wolniejszego DDR5 niz 8000mhz

"The new product has been confirmed to operate at the data rate of minimum 8Gbps, and at least 80% faster than 4.8Gbps of the existing DDR5 products."

Edytowane przez cyberpunk2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, kupiłem dla siebie MSI MAG B660M Bazooka i procka i5 13600kf. Muszę przed złożeniem zestawu zaktualizować bios płyty. Pytanie jak przebiega ten proces? Od kumpla będę miał pożyczoną i5 12400f. Z tego co się dowiedziałem muszę mieć procesor 12th gen. Zależy mi na szybkiej aktualizacji poza obudową. Płyta ma w biosie opcję M-Flash(Use USB to flash BIOS).

Wystarczy wpiąć zasilacz, procesor, pendrive i z poziomu biosu pójdzie? Ram też musi być włożony? Dysk m2? Obejdzie się bez instalacji Windowsa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz mieć włożony CPU i RAM (oraz grafikę, skoro to proc bez iGPU), wybierasz plik z pamięci USB i się zaktualizuje.

Edytowane przez tomcug
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli obejdzie się bez instalacji Windowsa? To w sumie najważniejsze pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...