Skocz do zawartości
Phoenix.

Intel Raptor Lake 13 generacja

Rekomendowane odpowiedzi

Ma, ma, spokojnie. To jest dokładnie ten sam IHS i jest w pisdu ludzi z bananami a nie IHSami.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A taki CB R23  , którego katują na AMD nie wystarczy do sprawdzenia stabilności na Intelu ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Boru napisał:

A taki CB R23  , którego katują na AMD nie wystarczy do sprawdzenia stabilności na Intelu ? 

Na Cinebench R23 multicore miałem max pobór 76W, a w Prime 95 SmallFFT już 96W - także sam sobie odpowiedz na to pytanie ;)

ps. ktoś z posiadaczy AMD mi kiedyś napisał, że nie testują w Prime, bo mu temperatura leci w kosmos czy coś takiego

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Ernesto Guevara napisał:

kiedys to było...

 

IMG-0111.jpg

 

a nie tam jakies offsety

Nadal tak jest :)

delid.JPG

Edytowane przez Blejdos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ramki z690 pasują na z790? Niby ten sam socket ale coś w internatach piszą, że śruby inne...?

Ewentualnie ktoś coś poleci sprawdzonego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, McKay napisał:

Czy ramki z690 pasują na z790? Niby ten sam socket ale coś w internatach piszą, że śruby inne...?

Ewentualnie ktoś coś poleci sprawdzonego?

Pasują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, McKay napisał:

Czy ramki z690 pasują na z790? Niby ten sam socket ale coś w internatach piszą, że śruby inne...?

Ewentualnie ktoś coś poleci sprawdzonego?

Ja przeszczepiłem ThermarRight z Z690 12700 na z690 13700 oraz na z790 13700. Wszystko pasuje ;) 

Sprawdzone ramki masz na Aliexpress - TANIO (około 40zł). Oraz na Amazon.pl, z usługą PRIME darmowa dostawa to też jest ciągle akceptowalnie ;) 

https://www.amazon.pl/s?k=lga+1700+ramka&__mk_pl_PL=ÅMÅŽÕÑ&crid=3BZUCD0D67HPN&sprefix=lga+1700+ramk%2Caps%2C180&ref=nb_sb_noss_2

 

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Minciu napisał:

Ja przeszczepiłem ThermarRight z Z690 12700 na z690 13700 oraz na z790 13700. Wszystko pasuje ;) 

Sprawdzone ramki masz na Aliexpress - TANIO (około 40zł). Oraz na Amazon.pl, z usługą PRIME darmowa dostawa to też jest ciągle akceptowalnie ;) 

https://www.amazon.pl/s?k=lga+1700+ramka&__mk_pl_PL=ÅMÅŽÕÑ&crid=3BZUCD0D67HPN&sprefix=lga+1700+ramk%2Caps%2C180&ref=nb_sb_noss_2

 

ta FinalCool będzie git?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kumpel pyta, które kostki zostawić? :P

hyperx fury 6400Mhz vs dominatory 5600mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, McKay napisał:

ta FinalCool będzie git?

Tak.

10 minut temu, MarcoSimone napisał:

Kumpel pyta, które kostki zostawić? :P

hyperx fury 6400Mhz vs dominatory 5600mhz

Te, które są na Hynixach.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, SirHawk napisał:

Tak.

Te, które są na Hynixach.

Domki są Samsungach a Fury na Hynix.  Czemu nie Samsungi? Na razie to nie są jeszcze tej klasy co w DDR4 bdie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Minciu napisał:

Ja przeszczepiłem ThermarRight z Z690 12700 na z690 13700 oraz na z790 13700. Wszystko pasuje ;) 

Sprawdzone ramki masz na Aliexpress - TANIO (około 40zł). Oraz na Amazon.pl, z usługą PRIME darmowa dostawa to też jest ciągle akceptowalnie ;) 

https://www.amazon.pl/s?k=lga+1700+ramka&__mk_pl_PL=ÅMÅŽÕÑ&crid=3BZUCD0D67HPN&sprefix=lga+1700+ramk%2Caps%2C180&ref=nb_sb_noss_2

 

Dokładnie tę ramkę kupiłem i nie ma już napisu 12 gen tylko LGA1700.

Taka ciekawostka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Blejdos napisał:

Nadal tak jest :)

delid.JPG

a dziure po coś wiercił??

Jaka metodą szlifujesz ? reczenie klocuszkiem czy jakos automatycznie. Fajnie by takiego procka na tokarke wlozyc tylko nie rosklekotaną  i pare setek zdjac,

 

BTW

Jak ktos chce sprawdzic stabilnosc 13gen  i mocno zdziwic to niech odpali  wcruncherze stf samo .  VST i Cine przechodził mi jak zloto w stf mial dropa i wywalal. juz ogarnalem ale wystarczy stf . jak to przejdzie to reszcze przejdzie bo bedzie mial wysokie napiecie

Edytowane przez Ernesto Guevara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, MarcoSimone napisał:

Domki są Samsungach a Fury na Hynix.  Czemu nie Samsungi? Na razie to nie są jeszcze tej klasy co w DDR4 bdie?

Hynixy wyżej i lepiej wykręcisz, Samsungi pewnie wczesne partie albo słaby bin. Jak kumpel nie kręci to tym bardziej Fury.

  

4 minuty temu, Ernesto Guevara napisał:

BTW

Jak ktos chce sprawdzic stabilnosc 13gen  i mocno zdziwic to niech odpali  wcruncherze stf samo .  VST i Cine przechodził mi jak zloto w stf mial dropa i wywalal. juz ogarnalem ale wystarczy stf . jak to przejdzie to reszcze przejdzie bo bedzie mial wysokie napiecie

No ciekawe czemu Small FFT nie przechodzi :E . Nawet tego nie uruchamiaj, szkoda czasu.

Edytowane przez SirHawk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, MarcoSimone napisał:

Czemu nie Samsungi?

Bo tak mówią ęksperci z internetów ;)

  • Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, SirHawk napisał:

Hynixy wyżej i lepiej wykręcisz, Samsungi pewnie wczesne partie albo słaby bin. Jak kumpel nie kręci to tym bardziej Fury.

Hynix Mu idzie 6400 32-39-39 1.4v
Samsung 6133 38-40-40 1.35v

Tylko Domki na Samsungu Mu bardziej się podobają a w OC nie jest wyczynowcem jak tutejsza Śmietanka ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, MarcoSimone napisał:

Samsung 6133 38-40-40 1.35v

Jak na Samsunga słaby wynik, spokojnie można się pokusić o 6400 36-36-36, tylko to wymaga wyższego napięcia.

  • Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, tomcug napisał:

Bo tak mówią ęksperci z internetów ;)

heheszki.

1 minutę temu, MarcoSimone napisał:

Hynix Mu idzie 6400 32-39-39 1.4v
Samsung 6133 38-40-40 1.35v

Tylko Domki na Samsungu Mu bardziej się podobają a w OC nie jest wyczynowcem jak tutejsza Śmietanka ;-)

Jak mu się nie chce nic robić to Hynixy dadzą wyższe osiągi, jak mu się chce minimalnie to... niech se bierze co mu się bardziej podoba :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, SirHawk napisał:

heheszki

Heheszkować sobie możesz do woli, ale prawda jest taka, że jak ktoś nie ciśnie na 7000+ MHz, to są to równorzędne kostki.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i to napisałem, jak mu się nie chce, to niech sobie bierze co mu się podoba, w XMP na Fury będzie miał lepszą wydajność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Ernesto Guevara napisał:

a dziure po coś wiercił??

Jaka metodą szlifujesz ? reczenie klocuszkiem czy jakos automatycznie. Fajnie by takiego procka na tokarke wlozyc tylko nie rosklekotaną  i pare setek zdjac,

 

BTW

Jak ktos chce sprawdzic stabilnosc 13gen  i mocno zdziwic to niech odpali  wcruncherze stf samo .  VST i Cine przechodził mi jak zloto w stf mial dropa i wywalal. juz ogarnalem ale wystarczy stf . jak to przejdzie to reszcze przejdzie bo bedzie mial wysokie napiecie

Nic nie wierciłem i nie szlifowałem , ta dziura jest po to żeby poprawnie założyć ihs na procku i w maszynce zgodnie z strzałką widoczną w prawym górnym rogu na procku i maszynce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, SirHawk napisał:

Hynixy wyżej i lepiej wykręcisz, Samsungi pewnie wczesne partie albo słaby bin. Jak kumpel nie kręci to tym bardziej Fury.

  

No ciekawe czemu Small FFT nie przechodzi :E . Nawet tego nie uruchamiaj, szkoda czasu.

czemu nie przechodzi?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Ernesto Guevara napisał:

czemu nie przechodzi?

 

Bo dopier...la taki pobór mocy, że masz z marszu przegrzanie, to jest to samo co Prime95, na dzisiejsze standardy całkowicie bezużyteczny stress test.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje największe obciążenie dzienne to 218W w renderze i nie ma szans, bym miał mieć większe, do tego mam taką sztukę, że po OC zwyczajnie umiera przy 88C, VST mi się trzyma na 82C, SFT ciągnie 245-250W i nie mam najmniejszych szans na ustabilizowanie tego bez straty zegara, mogę bić dowolne napięcie a i tak umrze. Całą resztę sensownych stress testów robi w nieskończoność. SFT i Prime są na wielordzeniowcach pozbawione sensu, nimi się można tylko brandzlować na forach.

Nikt Ci nie zabrania robić, tylko że zwyczajnie kompensując w dowolny sposób napięcie tak, by przechodzić SFT przewoltowujesz jednocześnie wszystkie słabsze obciążena lub tracisz maksymalny zegar all core. Technicznie można jeszcze ustawiać dodatkowe offsety dla TVB, żeby zbijało zegar przy pewnej temperaturze (co by odpowiadało obciążeniu potrzebnego na zagotowanie procesora na daną temperaturę) - tylko po uj sobie życie komplikować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...