Skocz do zawartości
Phoenix.

Intel Raptor Lake 13 generacja

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Kyle_PL napisał:

Spread Spectrum Modulation, odstraja zegar (zniekształca go) by zmniejszyć zakłócenia elektro-magnetyczne (EMI). Można spróbować to wył./wł. by sprawdzić, czy wpłynie też na problem który ma kolega.

No, BCLK. A nie napięcie. SS nie ma nic do zasilania i nic nie zmieni w kwestii pisków. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Tornado3 napisał:

Ustaw all core 5200 i cache 4900

Niestety, 5.1ghz , musze przypomnieć sobie, która opcja blokuje zegar. Napięcie, się tez nie słucha :). Zajumałem jakieś timingi z forum na mdie i ram 7000mhz odpalił od kopa. 

9a379911929c6af8.jpg

63160fd5de4f5b3e.jpg

Edytowane przez novi
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica zegar w zegar do 12400f jakieś 2.5% więc pewnie większy cache robi robotę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, novi napisał:

Niestety, 5.1ghz , musze przypomnieć sobie, która opcja blokuje zegar. Napięcie, się tez nie słucha :). Zajumałem jakieś timingi z forum na mdie i ram 7000mhz odpalił od kopa. 

9a379911929c6af8.jpg

63160fd5de4f5b3e.jpg

Napięcia w trybie adaptive nie ustawisz poniżej wgranego w V/f danej sztuki, przy UV masz tylko offset i obniżanie AC Loadline lub override, jeśli znacznie większy pobór mocy nie przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, novi napisał:

Zajumałem jakieś timingi z forum na mdie i ram 7000mhz odpalił od kopa. 

Ja na zrzucie z Hwinfo widzę 6200Mhz :)

Edytowane przez sert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, sert napisał:

Ja na zrzucie z Hwinfo widzę 6200Mhz :)

Wymiksowal screeny w tym jeden w povocie wrzucił. Efekt podniety ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie jeden z najtańszych zestawów do kupienia w Polsce DDR5 16GB 5600Mhz (2x8Gb) na Hynixach A-die - to Kingstony za ok. 500PLN ,

a

najtańszy zestaw do kupienia w Polsce DDR5 32Gb (2x16Gb) na Hynixach A-die to wydatek .........PLN ?

Proszę uprzejmie o podanie kwoty, jak ktoś ma wiedzę w tym względzie.

Edytowane przez sert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

900zl proshop gskill 6400.

Na Amazonie teamgroup 5600cl46 za 800 albo na amazonie.com za 700zl.

Nie jestem pewien tylko czy teamgroup to adie.. i tu jest problem.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie te ceny w proshopie zleciały, moje dzisiaj  w porównaniu z grudniem, 400zl taniej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na proszopie mają spory przemiał tego. Pojawia się i znika tam wszystko z Gskilla. Ale nie masz leżaków więc nie trafisz na Mdie. A ponoć juz nawet w 6000 Gskill wkłada Adie, więc tam można nawet na siłę próbować 6000. Tylko zwrot taki mało atrakcyjny, róznica w cenie już znikoma więc szkoda ryzykować. 6400 to będzie pewniak.

Najlepiej to wyszperaj nam KLEVV albo Hynixa na zielonym PCB 5600cl46. Względnie jakby się udało 6400 Samsunga albo Teamgroup :-D Kiedy to ma się pojawić na sklepach? Denerwujące jest to, że połowa kostek to gdzieś w Tajwanie tylko leży a u nas Gskill i koniec. Albo 7200+ Kingston... który nic nie zmenia prócz ceny w górę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, sert napisał:

Dzięki. Dobra cena rzeczywście, tyle, że dostępność dopiero za ok. 10 dni.

Tutaj masz dostępne zacne , u mnie 7000mhz odpala , wyłożyły się dopiero przy 7200mhz ale to moja wina bo kombinowałem zbyt agresywnie z timingami.

Kingston FURY 32GB (2x16GB) 6400MHz CL32 Renegade Silver - Pamięci RAM DDR5 - Sklep komputerowy - x-kom.pl

Testowałem parę dni na 6666mhz z profilem xmp z 6400 cl 32,39,39,76 , jutro wale wyżej odpalało na 7000mhz cinebenchmark przechodziło ale po kolei trzeba jak najniższe timingi  i długie sesje w Star Citizen on nie wybacza wszelkich agresywnych głupich ustawień - momentalny crash następuję .

Generalnie to są pamięci które polecił mi Minciu i petarda z miejsca na z690 msi mpg Edge wiffi , sa jeszcze 6800 ale chyba nie ma sensu bo na tych 6400 wbijamy 7000mhz z automatu profili z plyty głównej

 

Edytowane przez Czarny_PLone
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Minciu napisał:

A te Furry to Mdie czy Adie ? :D 

Odkręcisz śrubkę i sprawdzisz? :) Przy okazji możesz sobie pady powymieniać i skręcić ponownie. 

https://youtu.be/Ckfltoj9Zis?t=229

 

A tutaj urywek że trafił dupek Adie na 5600 kościach Kingstona :D

https://youtu.be/Ckfltoj9Zis?t=271

Mdie  , a czy te 5600 Adie pójdą na 7000mhz z niskimi timingami z cl 32,34 ? Bo z tego co mówiłeś to Mdie lubią niskie timingi:) Generalnie bawiłem już się tymi 6400 na 6800 z cl 32,39,39,80 ale krotko jutro będzie calodniowy test czy będzie stabilnie.Fajne w nich jest ze mają trzy profile xmp

Edytowane przez Czarny_PLone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trfc bodaj słabiej idzie na adie i coś tam dalej dalej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Minciu napisał:

Trfc bodaj słabiej idzie na adie i coś tam dalej dalej. 

No właśnie te mdie to takie fajne optimum myślę sobie tak , wysoka szyna + niskie timingi. Wymienię je a Samsungi Gskill Trident Z ddr5 6000 cl36,36,36,76 muszę oddać w dobre ręce  

Edytowane przez Czarny_PLone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Minciu napisał:

Trfc bodaj słabiej idzie na adie i coś tam dalej dalej. 

Owszem, ale co z tego, jak pałowanie tRFC niczego do wydajności nie wnosi? Podstawowe timingi na A-die idą równie dobrze jak M-die, a nawet trochę lepiej. Choć skalowanie DDR5 to i tak jest śmiech na sali, 2x8 GB na Samsungach zrobiłem 6600 36-36-36 i wydajność tylko minimalnie gorsza od 7600 42-44-44 na A-die :E Oczywiście w obu przypadkach optymalizacja reszty ustawień.

Edytowane przez tomcug
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, ramka zrobiła dużą robotę, co prawda w CB r23 też doszeł do 100C ale dopiero po kilku minutach, nadal bez grzebania w biosie z napięciami i na 1 chłodnicy. Zapinam zaraz całe LC i trochę się w biosie pobawię. Taki wynik mi pokazało właśnie.

f4c5e23cb8cc185emed.jpg

Edytowane przez Piioo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, tomcug napisał:

Owszem, ale co z tego, jak pałowanie tRFC niczego do wydajności nie wnosi? Podstawowe timingi na A-die idą równie dobrze jak M-die, a nawet trochę lepiej. Choć skalowanie DDR5 to i tak jest śmiech na sali, 2x8 GB na Samsungach zrobiłem 6600 36-36-36 i wydajność tylko minimalnie gorsza od 7600 42-44-44 na A-die :E Oczywiście w obu przypadkach optymalizacja reszty ustawień.

Nie wypowadzaj ich z bledu?

Niech pakuja kase,od ponad roku powinni juz sie nauczyc ze zysku nie ma przy tej hybrydowej budowie kontrolera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie musi nikt tu nie ma zamiaru kupować pamięci typu 7000mhz i więcej tylko jakieś wypasione maks 5600-6000-6400 z niskimi timingami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, tomcug napisał:

.. Choć skalowanie DDR5 to i tak jest śmiech na sali, 2x8 GB na Samsungach zrobiłem 6600 36-36-36 i wydajność tylko minimalnie gorsza od 7600 42-44-44 na A-die :E Oczywiście w obu przypadkach optymalizacja reszty ustawień.

Chyba że będzie więcej nowych popsutych gierek. ;) My bez zmian XD

10 godzin temu, Piioo napisał:

Ok, ramka zrobiła dużą robotę, co prawda w CB r23 też doszeł do 100C ale dopiero po kilku minutach, nadal bez grzebania w biosie z napięciami i na 1 chłodnicy. Zapinam zaraz całe LC i trochę się w biosie pobawię. Taki wynik mi pokazało właśnie.

Nie możliwe. Ramka też nic nie daje na z790 XD jak ddr5.

 

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Minciu napisał:

Chyba że będzie więcej nowych popsutych gierek. ;)

Nawet w tych popsutych gierkach dobrze zoptymalizowany Samsung nie odstaje znacząco.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cenowo też nie. Hynix mdie, Adie, Samsung to 700-900zl za 2x16GB.

Jedynie microny są po taniosci. I te nowe jedec 5600 ponoć też już łamią spokojnie barierę 6k.

A jak wypadają przy tym tanie Bdie ddr4 2x16GB? Ile taniej wychodzą niż ddr5? 

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...