Skocz do zawartości
veronek

Biostar RX6600XT - czy aby napewno tylko bubel?

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Mam możliwość zakupu karty Radeon RX 6600 XT od Biostar za 1000 zł, z gwarancją 15 miesięcy. Karta pracowała w koparce, ale się długo nie napracowała (8 miesięcy). Zastanawiam się czy do obsługi full hd, taka karta nie będzie wystarczająca? Można delikatnie pokombinować z UV i krzywą wentylatorów, nadal mając niezłe osiągi. Wiem jak oceniana jest jej kultura pracy, ale chyba w tych pieniądzach będzie ciężko coś lepszego dostać?

Krążę między kartami, kupuje, testuje i w większości jednak sprzedaje ciągle szukając optimum kosztowo-wydajnościowo-energooszczędnego :)

Edytowane przez veronek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzyj zanim kupisz: https://www.youtube.com/watch?v=K8ibHJC1nyw&t=13s&ab_channel=HardwareUnboxed

Największy minus tej karty to chłodzenie, blok aluminiowy (pełny), nie cienkie finy odpowiednio przewiewne. Więcej masz na filmie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, oglądałem i na tej podstawie zadałem właśnie pytanie - bo opinie w internecie ta karta ma przyzwoite (nie testy, opinie w sklepach itp.). Właśnie z uwagi na stosunkowo dobre osiągi (w FHD) i możliwość kombinacji z krzywą wentylatorów oraz UV. Dodatkowo przy takiej cenie to nawet jakbym wymienił te głośne wentylatory na coś 3rd party to będzie tanio.

Obudowę mam dobrze wygłuszoną (BeQuiet Pure Base) więc może tak strasznie z ta kulturą pracy całego zestawu nie będzie

 

 

Edytowane przez veronek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, veronek napisał:

Tak, oglądałem i na tej podstawie zadałem właśnie pytanie - bo opinie w internecie ta karta ma przyzwoite (nie testy, opinie w sklepach itp.). Właśnie z uwagi na stosunkowo dobre osiągi (w FHD) i możliwość kombinacji z krzywą wentylatorów oraz UV. Dodatkowo przy takiej cenie to nawet jakbym wymienił te głośne wentylatory na coś 3rd party to będzie tanio.

Obudowę mam dobrze wygłuszoną (BeQuiet Pure Base) więc może tak strasznie z ta kulturą pracy całego zestawu nie będzie

 

 

Wymiana wentylatorów nic Ci nie da, całe chłodzenie jest do wymiany aby był jakiś efekt, właśnie przez konstrukcję radiatora ta karta jest głośna oraz gorąca. Jakby była tylko kwestia głośności to nie byłoby aż takiego problemu. Ona jest bardzo gorąca poza samą głośnością.

Tak czy inaczej, wygląda na to, że decyzję już podjąłeś więc daj tutaj później znać, czy była słuszna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam że korci mnie żeby ta kartę przetestować. Myślę że dużo nie ryzykuje i w razie problemów za tyle samo sprzedam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej dopłacić te 200zł i mieć normalne chłodzenie, cichą kartę i niskie temperatury. Ale jak jesteś skąpy i grasz w słuchawkach, poza tym nie ruszają Cię ewentualne problemy przy dalszej odsprzedaży (nikt tego modelu nie chce) no to możesz spróbować. Żadna promocja to nie jest, po prostu są powody dla których ta karta jest tańsza od innych.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, karta przyszła. Została przeze mnie wczoraj przetestowana i szczerze mówiąc uważam, że został jej zrobiony tak czarny PR, że głowa mała.

Jeśli mówimy o FHD to w CP2077 osiągam średnio 64fps a temperatura nie przekroczyła 72stopni. W obudowie BeQuiet Pure Base jest delikatnie słyszalna ale żeby mówić tu o fatalnej kulturze pracy - no absolutnie nie.

3 tyg.temu miałem u siebie używanego Gainward Phantom 3070, w użyciu byla teoretycznie podobny okres czasu a chodziła jak zużyty szrot. Temperatury 80stopni.

Póki mam monitor FHD to chyba zostanie ta karta,  bo za 1000zl (a po tyle chodzą na OLX) to ciężko o wydajniejszy sprzęt. 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radeon RX6600XT od Biostara ma dwie wersje na co mało kto zwraca uwagę. Na początku wyszła ta wersja: https://www.biostar.com.tw/app/en/vga/introduction.php?S_ID=290
I ona była recenzowana, wypadła okropnie i słusznie jest odradza. 
Ale Biostar wypuścił jej nową wersją z innym chłodzeniem i dopiskiem "Evo" 
https://www.biostar.com.tw/app/en/vga/introduction.php?S_ID=291
I ta "evo" nie jest już taka zła, biorąc pod uwagę opinie użytkowników – zresztą sam radiator "na oko" wydaje się lepszy. Problem jest jednak taki, że sprzedawcy nie zawsze ten dopisek "evo" dodają w tytule aukcji/nazwie produktu na stronie ? Sam zwróciłem na to uwagę, gdy szukałem nowego GPU i w outlecie dużego sklepu zauważyłem Biostara, już miałem w głowie żeby ominąć, ale na zdjęciu rzucił mi się w oczy zmieniony system chłodzenia. Karta była opisana bez dopisku "evo" i w ogóle w PL nie widziałem, żeby jakiś sklep ją sprzedawał – natomiast na zdjęciach np. w komentarzach się ona zdarza. Także, dobrze jest dopytać, którą wersje mają na stanie – może ta "czysta" jest nawet wycofana, nie wiem. Uwagę zwraca opakowanie, które jest identyczne, przynajmniej na stronie producenta, może stąd to zamieszanie.  

Edytowane przez Mastero100g
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapuść mu na parenaście minut furmarka, 1920x1080 , ustaw x8MSAA , w tle gpu-Z , może nie taki diabeł straszny..

mój gamingX , gpu ok 62-3st, hot spot 82-85, wentylatory 1450-1500obr nieslyszalne, w pokoju 20st

gamingx-1920-8xmsaa.jpg

 

1 minutę temu, Mastero100g napisał:

Uwagę zwraca upakowanie, które jest identyczne,

opakowanie tak, ale na pewno jest inny numer/kod produktu,w takim razie na to trzeba patrzeć, dobre info

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, na tym zdjęciu (biostar.com.tw/upload/Egate/bRX6600XT_M廠+S廠_web_kkHP.png) jest ta krata w obu wersjach od Biostar'a – całkiem inne chłodzenia. Recenzowana i odradzana (słusznie) była ta, która jest wyżej.
bRX6600XT_M%E5%BB%A0+S%E5%BB%A0_web_kkHP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwykła A66T6TM81

https://www.biostar.com.tw/app/en/vga/introduction.php?S_ID=290

EVO , kod niestety ten sam, tylko dopisek EVO

https://www.biostar.com.tw/app/en/vga/introduction.php?S_ID=291

czy czasem ta EVO nie ma metalowego Backplate ?

Edytowane przez mimuszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak teraz patrzę i wychodzi na to, że ta wersja EVO też występuje w 2 wersjach ? Przyjrzyjcie się na stronie produktu (https://www.biostar.com.tw/app/en/vga/introduction.php?S_ID=291), są tam zdjęcia dwóch różnych wersji – nawet na tym "porównawczym" widać. Ta wyżej ma m.in. inaczej poprowadzone ciepłowody i inny backplate, ale i tak wydaje się lepsza od tej oryginalnej wersji bez dopisku. 
biostar.com.tw/upload/Egate/bRX6600XT_EVO_M廠+S廠_web_ATjh.png
W każdym razie w outlecie widziałem tą wersję, która jest na tej fotce niżej ;)  
bRX6600XT_EVO_M%E5%BB%A0+S%E5%BB%A0_web_

Edytowane przez Mastero100g

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, mam metalowy backplate. Może dlatego uważam że nie jest z nią tak źle jak wszyscy piszą:)

Na karcie jest nalepka i faktycznie ma nazwę EVO

 

Edytowane przez veronek
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, veronek napisał:

Na karcie jest nalepka i faktycznie ma nazwę EVO

porób zdjęcia tej karty w wolnej chwili i wstaw tutaj, będzie wiadomo co można kupić..

zrób jej test taki jak pokazywałem wyżej, ciekaw jestem, może się okazać że to lepsze niż taki fighter, o mechu nie wspominając..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O nie sądzę że jest od którejkolwiek lepsza. Ale po prostu nie jest aż taka zła.

Zrobię dzisiaj testy i zdjęcia to wrzucę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się prezentuje FurMark w stress teście:

Furmark.jpg

Tragedii nie ma. Zaraz zrobię zdjęcia karty i dodam do posta.

 

Zdjęcia karty:

20221001-195819.jpg 20221001-195858.jpg 20221001-195917.jpg 20221001-195952.jpg 

Edytowane przez veronek
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z czego wynikają różnice w FPS pomiędzy kartami @veronek i @mimuszek ?? Ustawienia furmarka takie same, ilość fps - przepaść. Nie bardzo rozumiem skąd takie różnice. Ktoś coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie gratulacje, trafiłeś na tę lepszą wersję z 'nowoczesnym' chłodzeniem z cienkimi finami, a nie tą pierwszą bardzo nieudaną wersją z monoblokiem :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Doamdor napisał:

8X MSAA

gamingx-1920-8xmsaa.jpg

dokładnie, byłem pewien że wstawiam właśnie z x8,  EVO daje radę, dramatu nie ma, ale wentylatory na 2000, gdzie na gamingX ledwo się kręcą..   ale tak jak piszą , za tą kasę naprawdę spoko wersja, nieporównywalna z ta starą.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to spoko ;) W takim razie póki co zostawię ją sobie, do FHD jest wystarczająca a nie przewiduje już w tym roku monitora zmieniać. Może za rok ;)

Na plus na pewno niskie zapotrzebowanie na prąd. Kultura pracy pomimo 2000rpm jest zadowalająca. I bez słuchawek, granie jest komfortowe. Fajnie się czasem miło zaskoczyć.

Edytowane przez veronek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, karta zaskakująca pozytywnie. Wymieniłem chłodzenie CPU na Spartana 5 Max, zrobiłem delikatny OC grafiki i karta takie wyniki kręci w 3DMarku. nie przekraczając 70 stopni:

RX6600-XT-OC.jpg

Edytowane przez veronek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopię bo może ktoś będzie szukał info o tych różnych wersjach. Moja to VA66T6TM81-SBMRH-BS2. Wyżej kolega pokazał VA66T6TM81-ABSFH-BS2 która jest chyba lepsza bo u mnie temperatura HOT Spotu to 112*C po przelocie w Superpozycji 1080p High.

Cytat

W Superpozycji nagrzała się do 78*C core i 112*C hot spot. Ma zero rpm do około 55*C i nie da się ustawić krzywej w MSI i sofcie AMD aby chodziła np cały czas na 800 rpm. Po wyłączeniu zero rpm wskakuje na 1750 rpm czyli 35% prędkości, jest cicho i tak do około 2000 rpm. Backplate metalowy i zmarnowany, zero padów. Zastanawiam mnie w którym miejscu jest ten hot spot bo moze wystarczy gdzieś pady dodać, ten backplate wręcz się o to prosi.

 

FMYRjGK.gif

Album z fotami tutaj https://imgur.com/a/1S4BF1f

xeCiof1.jpg

Edytowane przez Pentium D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pentium D Te hot spoty na poziomie 112*C to jakaś porażka. Nic tylko dołożyć pady pod backplate i zrobić sensowny UV. To już mój referent 5700XT na fabrycznych ustawieniach ma lepiej 🤪
                        Jeżeli karta nie ma plomb i planujesz sobie ją zostawić bo np. cena była mega niska można spróbować wymienić pastę. W przeciwnym wypadku zwracaj i bierz coś lepszego.

Edytowane przez Lameismyname

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...