Skocz do zawartości
Drago_n

Zestaw do pracy+gry

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, Drago_n napisał:

Ten jest ATX, ja niestety potrzebuje SFX. To znaczy problem z tym zasilazem polega na tym ze on jest pasywny i tylko włącza się na kilka minut intensywnie dmuchając. Majac go na biurku tak na prawdę masz z przodu z boku wywiew tego wentylatora, więc mocno wkurza. Pytanie czy nie wydam znowu kasy i będzie to samo i po prostu takie sa realia mini itx :/

A sorry, źle spojrzałem.

Ja używam u siebie https://www.amazon.pl/Cooler-Master-Fala-CooMas-MPY-8501-SFHAGV-EU/dp/B08BKQ23XC - i jak dla mnie jest całkiem cichy, w spoczynku niesłyszalny, pod obciążeniem trudniej stwierdzić bo wiadomo - w małej budzie wszystko blisko siebie.

Ale uwaga - pierwsza rewizja tego zasilacza miała problem z wentylatorem który w losowych momentach na chwile załączał się na 100%. Obecnie już to poprawili, ja zamawiałem właśnie z Amazon i dostałem nowszą rewizję.

Z innych opcji - https://proline.pl/zasilacz-seasonic-focus-sgx-650-gold-sfx-l-650w-p1336657

Edytowane przez Dirian
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Seasonic wydaje się sensowny, ma większy wentylator i jest nieco dłuższy więc się zmieści.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że ten Seasonic powyżej >300W będzie głośny KLIK

Naprawdę cichy zasilacz to TEN, choć to już starszy model z przed 3 lat.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądzisz że nie będzie cichszy od tego Fortrana? Ogólnie jutro dojdzie Seasonic więc potestuję też czy będzie lepszy, jak nie to zwrócę i zostane przy tym Dagerze. Ogólnie to jest też moja fanaberia i wysokie wymagania, tak realnie już się przyzwyczaiłem po mału i jak w pokoju nie jest grobowa cisza to w ogóle nie słychać tego zasilacza.
@BuSh­MaN a tak w ogóle to ta płyta główna biostara w zupełności spełnia moje wymagania, dzięki za tą wrzutkę z tą płytą.

Co do tego wykresu, to wydaję mi się że nigdy nie przekroczę tych 320W. Chociaż jak z generacji na generacje będą coraz bardziej prądożerne GPU i CPU to kto wie. No ale na ten moment mieszcze się w 250W. Przy upgradzie potencjalnym typu RTX 3060 + Ryzen 5600 to pewnie już wskoczę >300W :/

Nie no, patrząc na te wykresy to jest niebo a ziemia. Dagger przy poborze 260W ma już obroty ok. 2700 rpm, gdy Seasonic ma około 1000 rpm.

Edytowane przez Drago_n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Seasonic jest mega bezgłośny,praktycznie pracuję pasywnie nawet podczas grania. Z tymże jest taki szkopuł że się mega nagrzewa, sam top obudowy jest mega gorący. Jest też nieco dłuższy i ciężko było upchać kable. Sądzicie że jest się czym martwić czy to nagrzewanie można olać?

 

Edytowane przez Drago_n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.10.2022 o 22:27, Drago_n napisał:


@BuSh­MaN a tak w ogóle to ta płyta główna biostara w zupełności spełnia moje wymagania, dzięki za tą wrzutkę z tą płytą.
 

Mówiłem, że jak ktoś nie ma wyśrubowanych wymagań, to ta płyta w zupełności wystarczy.

Co do zasilaczy - wentylator 92mm w FSP vs 120mm w Seasonicu. SFX vs SFX-L. FSP miał chłodniej, kosztem ciszy. Seasonic odwrotnie. Do ~340W Seasonic powinien być cichy/bezgłośny. Powyżej wentylator staje się słyszalny, co można odczytać z wykresu.

Taki urok zasilaczy SFX/SFX-L - trzeba upchać tą samą/podobną elektronikę co w ATX na mniejszej powierzchni. W Seasonicu największą efektywność masz pomiędzy około 250-300W, czyli w tym zakresie najmniej energii jest tracone na ciepło w porównianiu do innego obciążenia. Między 150W-550W i tak masz >90% sprawności.

Masz 10 lat gwarancji, ja bym się nie martwił.

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, pograłem i nie ma tragedii. Co prawda widać że to ciepło siedzi przy topie obudowy bo narazie nie mam AIO z góry. I teraz pytanko, to AIO na topie ma wentylatory które przy okazji wypychają ciepłe powietrze?  Sam zasilacz faktycznie zostawiam, generalnie komputerek super mały, mogę go teraz z łatwością przetransportować na czym mi mega zależało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Drago_n napisał:

Dobra, pograłem i nie ma tragedii. Co prawda widać że to ciepło siedzi przy topie obudowy bo narazie nie mam AIO z góry. I teraz pytanko, to AIO na topie ma wentylatory które przy okazji wypychają ciepłe powietrze?  Sam zasilacz faktycznie zostawiam, generalnie komputerek super mały, mogę go teraz z łatwością przetransportować na czym mi mega zależało.

Ogólnie masz 3 opcje przy AIO - pull, push oraz push and pull. Pull masz wentylatory nad za radiatorem, zasysają ciepło z niego. Push przed radiatorem, pchają powietrze przez radiator. Push + pull łączą te dwie rzeczy. Ogólnie większość zestawów ludzie mają w konfiguracji push, 3 opcja jest minimalnie bardziej wydajna, ale potrzeba więcej miejsca (wentylator/radiator/wentylator).

U Ciebie pewnie będą zasysały powietrze ze środka i wypychały na zewnątrz lub zasysały z zewnątrz i pchały do środka (w zależności od zamocowania wentylatorów).

Od 3:30

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...