Skocz do zawartości
grzelus.

Niewłaściwe wyświetlanie obrazu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z obrazem. Chodzi o to, że przy wyświetlaniu konkretnej strony wyświetlają mi się dziwne paski od góry do dołu na monitorze. monitor ma 165 Hz i rozdzielczość UHD. Karta graficzna obsługująca ten monitor to MSI RTX 3070 8GB. Sprawdzałem na kablu DP oraz HDMI. W obu przypadkach problem się pojawiał. Podłączyłem do innego monitora i problem zniknął ale monitor ten ma 60hz i rozdzielczość FHD.

Porobiłem parę testów i podłączyłem inną kartę graficzną - GTX 1050 2GB błąd też się pojawił na monitorze z odświeżaniem 165hz. 

Zastanawiam się co może być problem. Najbardziej prawdopodobny wydaje się być monitor. Dodam też, że od około miesiąca próbuje rozwiązać problem lekkich scin, dropów fpsow w grach które bardzo mi uprzykrzają życie.

Specyfikacja sprzętu:

płyta główna MSI h510m pro 

procesor - Intel core i5 11400

karta graficzna MSI RTX 3070 8gb 

RAM - 16 GB 3200 MHZ (fury(hyperX))

monitor iyyama GMASTER GB2770QSU-B1

dlaczam zdjęcia usterki 

https://mega.nz/file/9UJ0hIRK#vkDCAmy7CqRqxBC3R2NtDqL03wepUbKYDs8OYYxxGkA

https://mega.nz/file/kMgmhJrb#failpiL2tsx90ejHWAab1Rrkn52yYf4GiTMGvt6qQG0

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie znam się, ale wygląda na jakieś odklejenie tasiemki czy coś.🙂 Może monitor oberwał czymś, albo spadł z czegoś?  Nie bardzo czaje, masz tak tylko na jednej stronie internetowej?

Jak jest w grach? Jak jest gdy zmniejszysz częstotliwość odświeżania?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
39 minut temu, Flik napisał:

Nie znam się, ale wygląda na jakieś odklejenie tasiemki czy coś.🙂 Może monitor oberwał czymś, albo spadł z czegoś?  Nie bardzo czaje, masz tak tylko na jednej stronie internetowej?

Jak jest w grach? Jak jest gdy zmniejszysz częstotliwość odświeżania?

W grach też się pojawiało po pewnym czasie grania, od kiedy kupiłem nowy monitor i kartę graficzną. Monitor nigdy mi nie spadł ani nigdy nie został nawet mocnej sztuechniety. Nie próbowałem na innych częstotliwościach, spróbuję rano. I póki co sprawdziłem to tak, problem pojawił się tylko na jednej stronie. Spróbuję oddać monitor na gwarancje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

przełączyłem monitor na 1920x1080 60hz i problem z nasilającymi się paskami zniknął, ale zostały te ci były. Na dodatek ekran zaczął migotać, migotał przez jakieś 10 minut i przestał. Na innym monitorze się to nie działo.

tu jest filmik, może coś będzie się dało odczytać bo nie wgralo zwolnionego tępa którym to nagrałem.

https://mega.nz/file/NYYiFKRa#T6cFlbGrbsjmhlh5vOQNUwsqpKyW8_BE8n31vL5bqLI

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To wygląda na jakiś problem z elektroniką monitora.

• Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 godzin temu, grzelus. napisał:

monitor iyyama GMASTER GB2770QSU-B1

a ile ten monitor ma ? z rok ? odsyłaj na gwarancje

11 godzin temu, grzelus. napisał:

Sprawdzałem na kablu DP oraz HDMI.

na hdmi nie uzyskasz 165, max 144

1 godzinę temu, grzelus. napisał:

Na innym monitorze się to nie działo.

to sam sobie odpowiedziałeś zę nie może to być problem grafiki, kabli, sterowników itd itp

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 minut temu, mimuszek napisał:

a ile ten monitor ma ? z rok ? odsyłaj na gwarancje

na hdmi nie uzyskasz 165, max 144

to sam sobie odpowiedziałeś zę nie może to być problem grafiki, kabli, sterowników itd itp

ma 3 lata gwarancji więc na spokojnie, co do tego że nie może być to problem grafiki to w tym przypadku pewnie tak, ale była też odsyłana na gwarancje do MSI bo miałem dropy fpsow, spadki i na przykład ostatnio zaczął mi gasnąć ekran w monitorze, tak jakby nie było w ogóle danych z grafiki, i po paru sekundach się znowu załączał. Zdrazylo się to że dwa trzy razy i teraz pytanie czy to jest wina monitora, czy któregoś z podzespołów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jedna usterka nie wyklucza drugiej

żeby sprawdzić dogłębnie monitor, najłatwiej podpiąć go na parę dni/godzin pod inna jednostkę i potestować, będziesz miał czarno na białym

ze spadkami fps dropami problem może być o wile bardziej złożony, winny może być system, dysk, zasilacz, konfiguracja, sterowniki, zewnętrzne oprogramowanie itd itp 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi