Skocz do zawartości
Unclean0ne

Chłodzenie Pacyfic do Thermaltake Core P3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Nie jestem modderem, nie robię OC, ale od dziecka ceniłem sobie mocne PC i na 40-stkę (za jakieś pół roku) chcę sobie sprawić wizualnie odjechane cacko, wybrałem obudowę Thermaltake Core P3 i chciałbym zastosować do niego chłodzenie z zestawów TT Pacyfic, do tego Strix 3080 lub 4080 12/16 (czas i ceny pokażą).

Problemy i pytania związane z taką konfiguracją:

1. Jak jest z głośnością takich zestawów i czy zależy to od tego czy robimy OC podkręcając przepływ?

2. Czy zastosowanie sztywnego zestawu chłodnica 360 + blok (zamiast Pacific) załatwi sprawę ewentualnej głośności?

3. Na zdjęciach nie widuję raczej Strixów 3080 z zestawami Pacific co sugeruje, że zwyczajnie się nie mieszczą (TT podaje max 280mm), ale widzę również możliwość przesunięcia rezerwuaru w obudowie. Karty, które powyżej wymieniłem mają odpowiednio 319/336/357mm. Ile tam faktycznie jest miejsca aby zmieścić tam VGA w pozycji wertykalnej? Od razu mówię, że Core P5 jest za duże i słabo to dla mnie wygląda.

4. Nie bardzo ogarniam różnic pomiędzy prezentowanymi na stronie TT zdjęciami i specyfikacją, a tym co jest dostępne w sklepach. Czy to są rzeczy, które zalegają w magazynach w starszej wersji i prawie nikt się w to nie bawi?

5. Poza tym jest problem z LGA 1700. Producent swoje, sklepy swoje, a przejściówki na Allegro nie budzą mojego zaufania.

6. Jakieś uwagi co do alternatywnych producentów chłodzenia? Generalnie ma być ładnie i w miarę cicho.

7. Jaka jest realna szansa, że nawet najlepsza taśma do wertykalnego ustawienia VGA spowoduje problemy z komunikacją karta-płyta?

Załączam fotkę jak to mniej więcej ma wyglądać. Opcjonalnie brak rezerwuaru.

DSCF1487.jpg

Edytowane przez Unclean0ne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz zaszalec to lepiej sam sobie zloz custom wc.

Jak zalezy ci na ciszy to karte tez musisz zwodowac, bo to najglosniejszy element zwlaszcza podczas grania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ladnie i cicho bedzie wyglądać pełen custom loop. Ale zebyś miał świadomość że w takim wypadku jedna chłodnica 360 dla dwóch podzespołów z wysokiej półki to za mało żeby było wydajnie i cicho. Nie napisałeś co tam chcesz za proca wsadzić. Ale jeśli jakieś i9 i ten RTX to myślę że 2x360mm to tak na biede i to nie slimy a 45mm chłodnice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem i7 2700K, mam 8700K i jestem zadowolony, więc pójdę pewnie w 12700K. Obecnie karta Strix 1080, monitor 5160x1440. Chłodzenie karty mi akurat nie przeszkadza, bo 1. podoba mi się, 2. gdy działa, to mam słuchawki lub jest zagłuszane przez głośniki. To ma być komp gamingowy, ale nigdy nie lubiłem inwestować w podzespoły z najwyższej półki typu XX90 lub i9, gdzie cena idzie wykładniczo do wydajności. W DDR5 też chyba nie będę się bawić, ale tu muszę głębszy research zrobić. Proca nie chcę kręcić, więc stawiam na to, że 360 z rezerwuarem będzie ciche i wystarczające, ale kompletnie nie znam się na tych komponentach, dlatego urządzają mnie odpowiedzi pod moje konkretne pytania (czaję, że z tym pytaniem o długość VGA może być ciężko). Poza graniem ten komp służy do zwykłych czynności (i właśnie wtedy nie chcę, żeby buczał), a filmy, to montuję rzadko i nie są wymagające. Dzięki za hasło custom loop, znacznie poszerzyło perspektywę na Google Pictures, ale uczepiłem się TT, bo firma pewna.

Edytowane przez Unclean0ne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Unclean0ne napisał:

Miałem i7 2700K, mam 8700K i jestem zadowolony, więc pójdę pewnie w 12700K. Obecnie karta Strix 1080, monitor 5160x1440. Chłodzenie karty mi akurat nie przeszkadza, bo 1. podoba mi się, 2. gdy działa, to mam słuchawki lub jest zagłuszane przez głośniki. To ma być komp gamingowy, ale nigdy nie lubiłem inwestować w podzespoły z najwyższej półki typu XX90 lub i9, gdzie cena idzie wykładniczo do wydajności. W DDR5 też chyba nie będę się bawić, ale tu muszę głębszy research zrobić. Proca nie chcę kręcić, więc stawiam na to, że 360 z rezerwuarem będzie ciche i wystarczające, ale kompletnie nie znam się na tych komponentach, dlatego urządzają mnie odpowiedzi pod moje konkretne pytania (czaję, że z tym pytaniem o długość VGA może być ciężko). Poza graniem ten komp służy do zwykłych czynności (i właśnie wtedy nie chcę, żeby buczał), a filmy, to montuję rzadko i nie są wymagające. Dzięki za hasło custom loop, znacznie poszerzyło perspektywę na Google Pictures, ale uczepiłem się TT, bo firma pewna.

a nie myślałęś nad zwykłym AIO ? Wystarczające na taki proc i zachodu mniej i cena. Z customem na proca na pewno drożej :) 

Edytowane przez Trybcio86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AIO marnuje potencjał Core P3. Mówiłem, że chcę wizualnie odjechane cacko, dlatego potrzebuję wskazówek jak to zrobić z sensem. AIO jest oczywiście potencjalną alternatywą, ale wolałbym Pcific lub coś podobnego.

Edytowane przez Unclean0ne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...