Skocz do zawartości
Petik

Max oc dla 3090

Rekomendowane odpowiedzi

Jako ze wiekszosc robi uv jak i ja na swoim ventusie 3090, to chcialbym poznac druga strone mocy jakie uzyskiwaliscie oc przy jakim napieciu bo z racji cen 4080/90 odpuszczam je i wpadlem na pomysl zalozenia Aio do ventusa i wtedy mozna by sie pobawic w oc tylko czy ma to wiekszy sens procz fajnej estetyki w budzie.

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mało masz domyślnie pary w 3090? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi bo każda sztuka kręci się inaczej, śmiem nawet twierdzić, że jakiekolwiek OC mija się z celem bo TDP i ogólnie zużycie prądu tej karty nie jest adekwatne dla ewentualnie uzyskanych ~10fps ekstra w zależności od gry.

Edytowane przez caleb59
  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od sprawdzenia temperatur na stock coolerze. Jakie masz temp core, memory i hotspot podczas gry? 

1 godzinę temu, caleb59 napisał:

Mało masz domyślnie pary w 3090? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi bo każda sztuka kręci się inaczej, śmiem nawet twierdzić, że jakiekolwiek OC mija się z celem bo TDP i ogólnie zużycie prądu tej karty nie jest adekwatne dla ewentualnie uzyskanych ~10fps ekstra w zależności od gry.

Skończcie już z tym prądem, ja wiem ze podwyżki itd :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ale ja wiem co i jak poprostu pytam jakie komu sie udalo uzyskac parametry, zalozenie aio ma poniekad na celu zblizyc sie do 3090ti o to tyle krzyku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Petik napisał:

Panowie ale ja wiem co i jak poprostu pytam jakie komu sie udalo uzyskac parametry, zalozenie aio ma poniekad na celu zblizyc sie do 3090ti o to tyle krzyku. 

Odpowiedz na pytanie które Ci zadałem i przejdziemy dalej :D

Edytowane przez mati17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Petik napisał:

Jako ze wiekszosc robi uv jak i ja na swoim ventusie 3090, to chcialbym poznac druga strone mocy jakie uzyskiwaliscie oc przy jakim napieciu bo z racji cen 4080/90 odpuszczam je i wpadlem na pomysl zalozenia Aio do ventusa i wtedy mozna by sie pobawic w oc tylko czy ma to wiekszy sens procz fajnej estetyki w budzie.

Ale wiesz że stracisz gwarancje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy dobrym chłodzeniu bez problemu da się zrobić poziom rtx 3090Ti pod warunkiem że masz "farta" i nie trafiłeś na sztukę która traci stabilność już przy +500 memory. A trafił mi się taki 3090 strix kiedyś 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, War_MachinE napisał:

Przy dobrym chłodzeniu bez problemu da się zrobić poziom rtx 3090Ti pod warunkiem że masz "farta" i nie trafiłeś na sztukę która traci stabilność już przy +500 memory. A trafił mi się taki 3090 strix kiedyś 

Jak dobrze pójdzie to z 3090 podkręci na wydajność 4090 :E Nawet przy dobrym chłodzeniu nie da się zrobić poziomu rtx 3090ti, nie ma takiej sztuki. 

18 godzin temu, Petik napisał:

Jako ze wiekszosc robi uv jak i ja na swoim ventusie 3090, to chcialbym poznac druga strone mocy jakie uzyskiwaliscie oc przy jakim napieciu bo z racji cen 4080/90 odpuszczam je i wpadlem na pomysl zalozenia Aio do ventusa i wtedy mozna by sie pobawic w oc tylko czy ma to wiekszy sens procz fajnej estetyki w budzie.

Widzę że nie wkleisz tych temperatur. Sprawdz jakie masz temp hotspot i mem, często te gpu mają shit termopady, jeśli masz teraz wysokie temperatury to rób zmianę pasty i termopadów, tym sposobem na stock chłodzeniu będziesz miał dużo niższe temp i sprawdzisz potencjał swojej karty. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, mati17 napisał:

Jak dobrze pójdzie to z 3090 podkręci na wydajność 4090 :E Nawet przy dobrym chłodzeniu nie da się zrobić poziomu rtx 3090ti, nie ma takiej sztuki. 

Widzę że nie wkleisz tych temperatur. Sprawdz jakie masz temp hotspot i mem, często te gpu mają shit termopady, jeśli masz teraz wysokie temperatury to rób zmianę pasty i termopadów, tym sposobem na stock chłodzeniu będziesz miał dużo niższe temp i sprawdzisz potencjał swojej karty. 

Chyba nie wiesz o czym piszesz z wydajnością rtx 3090 vs 3090Ti ;) 

Tu zestawienie wyników, nawet z najzwyklejszego 03dmarka. 

rtx 3090 gpu score

rtx 3090Ti gpu score

Jak widać "nie ma takiej sztuki" tylko jest wiele sztuk :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, War_MachinE napisał:

Chyba nie wiesz o czym piszesz z wydajnością rtx 3090 vs 3090Ti ;) 

Tu zestawienie wyników, nawet z najzwyklejszego 03dmarka. 

rtx 3090 gpu score

rtx 3090Ti gpu score

Jak widać "nie ma takiej sztuki" tylko jest wiele sztuk :P 

Gratuluję podpierać swoje argumenty punktami z 3dmarka :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kłótnia jak zawsze o nic, mati fajnie ze chcesz pomóc ale pytania watku nie bardzo zrozumiałeś, pytałem kto jaki max oc uzyskał na 3090 i czy po 'grubszym' oc doscignie 3090ti z pudełka nie krecona na maxa tez, to czy strace gwarancje to prosta sprawa, był plan zmiany na rtx 4080 16gb ale po zobaczeniu ceny odpuszczam i myśle o wodowaniu 3090 podkrecic i zostanie na kolejna serie kart, a pójde teraz w i9 13900 na biede i7 a ze aio na cpu jest 420 i obok na topie pomysł wrzucic aio 360mm na gpu i tyle taka wizja na thermaltake xt 20. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Petik napisał:

kłótnia jak zawsze o nic, mati fajnie ze chcesz pomóc ale pytania watku nie bardzo zrozumiałeś, pytałem kto jaki max oc uzyskał na 3090 i czy po 'grubszym' oc doscignie 3090ti z pudełka nie krecona na maxa tez, to czy strace gwarancje to prosta sprawa, był plan zmiany na rtx 4080 16gb ale po zobaczeniu ceny odpuszczam i myśle o wodowaniu 3090 podkrecic i zostanie na kolejna serie kart, a pójde teraz w i9 13900 na biede i7 a ze aio na cpu jest 420 i obok na topie pomysł wrzucic aio 360mm na gpu i tyle taka wizja na thermaltake xt 20. 

Ja zrozumiałem Twoje pytanie, Ty olałeś moje. Udzieliłem Ci już odpowiedzi że 3090 po oc nie dogoni 3090ti, lepiej sprzedać gpu i dołożyć do 3090ti. Moje pytanie było o temperatury ponieważ.. a to już napisałem wyżej, nie będę się powtarzał. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, mati17 napisał:

Gratuluję podpierać swoje argumenty punktami z 3dmarka :D

Czemu punktacja z 3dmarka jest słabym argumentem? Przeciez ma największą grupę porównawczą i wyniki gpu score cos tam oznaczają;) Poza tym mozna sobie wybrać konfigurację sprzętową i sprawdzić czy twoja karta jest poniżej czy powyżej średniej w danym modelu jeśli chodzi o oc.

22 godziny temu, Petik napisał:

 

Jeśli trafił bys dobra cene to mozesz wymienic ale ze względu na to aby nie tracić gwarancji. Wczoraj była dobra cena na rtx3090ti aorus aio (ok 5350zl)

https://www.pepper.pl/share-deal-from-app/582904

Ale przy obecnych cenach używanych rtx 3090 w granicach 3500-4000zl to jednak sporo kasy do dołożenia za niewielki skok wydajnosci względem kasy. Plus to oczywiście gwarancja i nic trzeba kombinować z lc (no chyba że to przyjemność ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...