Skocz do zawartości
Bunsen

System sam usunął wszystkie pliki

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Mam poważny problem i nie wiem jak go rozwiązać. Otóż od wczoraj miałem problem z uruchomieniem komputera tzn. włączał się normalnie , ale strasznie muliło pulpit, nie mogłem nic zrobić, ciągle kręciło się kółeczko, po kilku restartach załapało i działał tak jak zawsze. Dzisiaj rano znów to samo, jednak dziś doszła do tego najgorsza z możliwych rzeczy - komputer sam bez udziału jakiegokolwiek programu usunął wszystkie pliki z dysku C - filmy, muzyka, parę programów ;/ Kompletnie nie mam pojęcia jak to się stało, po jednym z kolejnych restartów nie było plików na pulpicie więc pierwsze co zrobiłem spojrzałem na dysk czy zrobiło się wolne miejsce i faktycznie - nagle zrobiło się mnóstwo wolnego miejsca. Teraz pytanie czy da się jakoś to cofnąć ? Przywrócić ? Bo myślę i nie wiem co mam zrobić, jestem też trochę zdenerwowany. Jakieś pomysły ? Mam ochotę wyrzucić ten komputer z okna ;/ Zaznaczę, że jest to dysk SSD (Sata). Tylko niestety teraz sprawa jest bardziej skomplikowana bo komputer nie chce wstać tzn niby się włącza normalnie, nie wydaje żadnych alertów dźwiękowych ale dosyć długo myśli przy włączaniu i w pewnym momencie się resetuje i tak w kółko. Komputer już ma swoje lata i podejrzewam, że coś mogło się popsuć, to jest komputer z 2013r także i tak długo wytrzymał. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Prawdopodobnie dysk padł.

Po pierwsze i najważniejsze, nie wykonuj na nim żadnych operacji zapisu. Najlepiej wyjmij go z komputera.

Jeśli miałeś tam coś naprawdę cennego, to najlepiej zanieś go do firmy odzyskującej dane.

• Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi