Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Tak jak w temacie, zastanawiam się nad nową platformą pod Ryzena, ale zastanawia mnie , czy chłodzenie będzie kompatybilne pod socket LGA 1718

Ktoś juz to przerabiał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

dzieki za info

Ale jak bym miał płacić za wywiercenie dziurek to nich spadajo bambusy prostować. Czekam na płyty z gen 13th bo to co AMD odwala to jakaś patologia 

Edytowane przez Konanni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, stark2991 napisał:

?

Gdzie jest mowa  płaceniu za cokolwiek?

A gdzie mowa że cos dają za free? Offering po angielsku to według mnie znowu dodatkowe koszta.

Do 13th gen i 12th gen mam podstawkę. A Amd odwala to że ciśnie z nowymi technologiami nie wspierając starych, a wydajnością znowu będzie poniżej intela lada dzień, a dopiero co nowe procesory wypuścili. Tylko czekać na płyty pod gen 13 i tyle. Chociaż z tym, to intel mnie już też wkur... przez te zasrane konfikty i pandemie mydlą oczy

Edytowane przez Konanni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wiesz, że Intel w zeszłym roku zmienił podstawkę i trzeba było wszystkie chłodzenia robić od nowa? U AMD rozstaw otworów jest taki sam, większość chłodzeń AM4 (czyli od 2016 roku) jest kompatybilna. Minimalnie zmieniła się tylko wysokość i to kwestia mocowania NZXT (z dwóch serii chłodzeń) które okazało się być bardzo wrażliwe na ten parametr. To jest zupełnie inna liga problemów niż z Intelem i to bardziej po stronie NZXT.

11 minut temu, Konanni napisał:

A gdzie mowa że cos dają za free? Offering po angielsku to według mnie to dodatkowe koszta

Nie mówią, ale oczekują dowodu zakupu płyty głównej czy chłodzenia, raczej by tego nie robili gdyby to było odpłatne. Inna sprawa, że są ludzie którzy nawet bez dowodu zakupu płyty wypełniali formularz po nowe zapinki twierdząc że dopiero planują budowę zestawu na AM5 i otrzymywali odpowiedź że zapinki zostaną im niedługo wysłane. Nigdzie nie ma słowa o jakiejkolwiek odpłatności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale kto w tych czasach bawi się w takie machloje?

W sklepie jest procesor 7700x, kupuje z płytą i mam dylemat bo box-owe chłodzenie od razu do kosza. Raz za głośny, dwa za wysokie temperatury, a krakena mam powiedzmy z aukcji, albo po kumplu

I co robisz w moim przypadku? Albo czekasz na płyty gen 13 i bo jest wsparcie dla socket 1700, albo wiercisz dziury pod socket 1718, czy tam zamawiasz wyższe śrubki  :D  Już będę czekał aż się zesrają z wysyłką do mnie.

Według mnie producent procesorów powinien o to zadbać zamiast tego badziewiastego box-a, powinni dać wsparcie do AIO, a jak oni to sobie z NZXT załatwia to już ich sprawa.

Czasami mam wrażenie że w takich firmach brakuje osób myśłących, dopiero jak maszyny wyprodukują to ludzie zaczynają za nich myśleć, chyba celowo tak to jest zrobione, no bo chyba nie z głupoty? xD

 

Edytowane przez Konanni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe procki w ogóle nie mają fabrycznego coolera. O to żeby ze wsparciem nowych procków wyrobić się do ich premiery powinno zadbać NZXT bo na 99,99% dużo wcześniej dostali wszystko co trzeba od AMD.

34 minuty temu, Konanni napisał:

Według mnie producent procesorów powinien o to zadbać zamiast tego badziewiastego box-a, powinni dać wsparcie do AIO,

Wsparcie dla AIO jak najbardziej jest, zdecydowana większość chłodzeń zadziała bez problemu. I samo to jest plusem dla AMD bo nie poszli drogą Intela, który wraz z nowym gniazdem całkowicie zerwał kompatybilność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Konanni napisał:

A gdzie mowa że cos dają za free? Offering po angielsku to według mnie znowu dodatkowe koszta.

Do 13th gen i 12th gen mam podstawkę. A Amd odwala to że ciśnie z nowymi technologiami nie wspierając starych, a wydajnością znowu będzie poniżej intela lada dzień, a dopiero co nowe procesory wypuścili. Tylko czekać na płyty pod gen 13 i tyle. Chociaż z tym, to intel mnie już też wkur... przez te zasrane konfikty i pandemie mydlą oczy

Zestawy pod LGA1700 NZXT wysyłało za free, to i zestawy pod AM5 będzie wysyłać za free (chyba że coś im odwali). 

AM5 jest zgodne z chłodzeniami dla AM4, więc Twój Kraken będzie pasował na starym mocowaniu. Ale lepiej i bezpieczniej będzie działał na nowym mocowaniu. NZXT Cię o tym informuje w tym podkreślonym fragmencie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, kalderon napisał:

Ale wiesz, że Intel w zeszłym roku zmienił podstawkę i trzeba było wszystkie chłodzenia robić od nowa? U AMD rozstaw otworów jest taki sam, większość chłodzeń AM4 (czyli od 2016 roku) jest kompatybilna. Minimalnie zmieniła się tylko wysokość i to kwestia mocowania NZXT (z dwóch serii chłodzeń) które okazało się być bardzo wrażliwe na ten parametr. To jest zupełnie inna liga problemów niż z Intelem i to bardziej po stronie NZXT

Tylko że nzxt wysyłalo z USA nowe mocowania, wystarczyło tylko do nich napisać, nie wiem jak jest teraz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...