Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc

Kupilem nie dawno glosniki edifier r1600tiii.Rozgladam sie za karta dzwiekowa do tych glosnikow.Znalazlem takie propozycje:

Creative Sound BlasterX G1

FiiO D03K Taishan 

Axagon ADA‑71 Soundbox 

FX-Audio DAC-X3

Którą warto kupic ktora poprawila by jakosc dzwieku? Moze macie swoje propozycje

Aktualnie posiadam zintegrowana w laptopie ideapad s145

Posiadam rowniez sluchawki akg k240

 

 

Edytowane przez andrzejejej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co jest nie tak z obecną jakością dźwięku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, andrzejejej napisał:

Którą warto kupic ktora poprawila by jakosc dzwieku

żadną.

oducz się kupowania tanich sprzętów. zamiast kombinować z kartą, która nic nie wniesie do poziomu tych edków, należało od razu dołożyć te 200 a może i kolejną 100 do budżetu na zestaw stereo.

  • Haha 1
  • Confused 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edifiery grają bardzo fajnie, ale nie na integrze z laptopa. Nie bardzo rozumiem dlaczego przedmówcy na Ciebie naskoczyli. Niestety nie bardzo jestem w stanie doradzić konkretnie, pewnie najprędzej bym zaufał FiiO, ale czy ten niższy model gra dobrze to nie wiem. Szukał bym porad raczej na stronach/forach audio. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje bardzo za odpowiedzi.

Tez troche nie rozumiem tego naskoczenia.Troche sie naczytalem i duzo ludzi mowi ze one graja pelna moca z karta dziwiekowa.

Dokladac kolejnych pieniedzy do glosnikow nie chcialem bo tak bym mogl caly czas dokladac a i budzet mialem 400zl

Zmiana przwodu sygnalowego poprawi w jakims stopniu dzwiek?

Ooglnie podoba mi sie ich brzmienie tylko chcialbym wydobyc z nich pelnca moc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Pioy napisał:

Nie bardzo rozumiem dlaczego przedmówcy na Ciebie naskoczyli.

Bo np. ja nie słyszałem żadnej różnicy między dźwiękówką z Dell-a XPS 15 a iFi iDSD za cenę 1/3 tegoż Dell'a w połączeniu z Edifier 1800T III, więc po co kolega ma wydawać pieniądze? Za to na Airpulse A100 już była różnica, ale też trzeba było trochę pobyć z tymi głośnikami, żeby się przekonać, że słyszy się rzeczy, których nie było na Edifier 1800T III lub brzmiały lepiej, źródło oczywiście Tidal. Jak już pisałem - trzeba do tych głośników się przyzwyczaić, ponieważ 1800T III grały jak za tę cenę spoko, a zakładam, że R1600T III autora wątku to w zasadzie to samo, tylko może wzmacniacz słabszy. A ekranowany przewód 3.5mm-2xRCA poleciłem, ponieważ w kompie raz mi się zdarzyło, że naprawdę podły kabel sygnałowy coś tam wyłapywał i szło w głośniki. I jeszcze do autora - gdzie stoją te głośniki? Bo w 1800T III scena zaczynała się pojawiać w odległości jakieś 1.5 metra od przetworników, więc jeżeli stoją teraz przy laptopie, to będzie słabo.

5 minut temu, andrzejejej napisał:

Troche sie naczytalem i duzo ludzi mowi ze one graja pelna moca z karta dziwiekowa.

Ale w jakim sensie? Że laptop daje za niski poziom sygnału?

Edytowane przez JDM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, andrzejejej napisał:

Dziekuje bardzo za odpowiedzi.

Tez troche nie rozumiem tego naskoczenia.Troche sie naczytalem i duzo ludzi mowi ze one graja pelna moca z karta dziwiekowa.

Dokladac kolejnych pieniedzy do glosnikow nie chcialem bo tak bym mogl caly czas dokladac a i budzet mialem 400zl

Zmiana przwodu sygnalowego poprawi w jakims stopniu dzwiek?

Ooglnie podoba mi sie ich brzmienie tylko chcialbym wydobyc z nich pelnca moc.

Przewód jak najbardziej może mieć wpływ na poprawę jakości dźwięku.
Staraj się też unikać wszelkich przejściówek i adapterów. Im mniej łączeń tym lepiej.

Nie bardzo rozumiem zdanie o wydobyciu pełnej mocy - tu już pies siedzi pogrzebany we wzmacniaczu jaki w nich siedzi.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, JDM napisał:

Dell-a XPS 15

Kolega ma lapka za 1,5, nie za 15 tysięcy. 

 

4 minuty temu, JDM napisał:

Edifier 1800T III

Dla formalności zapytam - na sygnale analogowym? 

Dla mnie sprawa jest prosta, głośniki są bardzo przyzwoite, układ w laptopie raczej na pewno gówniany (a jak ktoś bardziej dociekliwy to można znaleźć jaki). IMO DAC za 100-200 zł zrobi dużą różnicę a i zostanie na później. Tematu przewodu nie neguję, sam mam wymieniony w 2 kpl głośników które użytkuję. 

Inna sprawa, że nie wydobędzie to raczej z głośników "pełnej mocy" rozumianej jako pi*&$ęcie, to nie ten typ sprzętu. Ale do słuchania muzyki polecam trochę zrobić wokół niego. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Pioy napisał:

Kolega ma lapka za 1,5, nie za 15 tysięcy.

Sprzedałem go dwa lata temu za 1800zł

4 minuty temu, Pioy napisał:

Dla formalności zapytam - na sygnale analogowym?

W innym się przecież nie da w tych modelach, A100 chodziły potem z PC po optyku jakiś czas.

7 minut temu, Pioy napisał:

układ w laptopie raczej na pewno gówniany (a jak ktoś bardziej dociekliwy to można znaleźć jaki). IMO DAC za 100-200 zł zrobi dużą różnicę a i zostanie na później.

Ale w jakim sensie gówniany i DAC to ma poprawić? Że dźwięk jest zniekształcony, czy poziom sygnału za niski i głośniki grają ciszej? Bo jeśli dźwięk jest normalny i głośniki grają głośno, to w tej cenie DAC czy karta dźwiękowa za xxxx zł nic nie wniesie. Takie rzeczy jak odległość słuchacza, jakość i rodzaj muzyki już pomijam.

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, JDM napisał:

Ale w jakim sensie gówniany i DAC to ma poprawić? Że dźwięk jest zniekształcony, czy poziom sygnału za niski i głośniki grają ciszej? Bo jeśli dźwięk jest normalny i głośniki grają głośno, to w tej cenie DAC czy karta dźwiękowa za xxxx zł nic nie wniesie. Takie rzeczy jak odległość słuchacza, jakość i rodzaj muzyki już pomijam.

Piszesz do mnie, jakbyś jednego z nas uważał za niespełna rozumu. Oczywiście że układ DAC jest bardzo ważny w torze audio, dlatego właśnie ludzie rezygnują z wbudowanych i podłączają zewnętrzne na USB. Bez dobrej jakości budowania sygnału analogowego, żadne dalsze cuda nie pomogą... To nie jest tylko kwestia głośności, czy naprawdę muszę to tutaj tłumaczyć? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Pioy napisał:

Piszesz do mnie, jakbyś jednego z nas uważał za niespełna rozumu.

Chcesz DAC-em za 130zł budować dobrej jakości sygnał analogowy, naprawdę? Gdzie low-endowy kabel sygnałowy to połowa kosztu tego DAC-a? I autor poczuje to na tych Edifierkach? No niech pyta na forach audio, zobaczymy co mu doradzą.
Do autora - zobacz coś z modeli Dragonfly od Audioquesta, jeśli już uparłeś się na wydawanie niepotrzebnie pieniędzy i ma to być małe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, andrzejejej napisał:

Zmiana przwodu sygnalowego poprawi w jakims stopniu dzwiek?

 

Jeżeli obecny przewód jest sprawny to nie poprawi. Choćbyś kupił kabel pozłacany z diamentowymi wykończeniami, ręcznie kuty z miedzi wydobywanej przez druidów podczas koniunkcji Marsa z Jowiszem, to nie ma najmniejszych szans na jakiekolwiek słyszalne zmiany. Mówimy o 2-3 metrowym kablu i głośnikach komputerowych. To są podstawy fizyki ale generalnie w internecie panuje audio pierdolec, ludzie nietoperze słyszący obcięte pasmo do 20kHz, kable USB poprawiające szerokość sceny itp. Oczywiście wszystkie te bzdury obalają ślepe testy ABX ale dla "audiofooli" zawsze są nie takie, źle zrobione itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Kandelabros napisał:

Jeżeli obecny przewód jest sprawny to nie poprawi. Choćbyś kupił kabel pozłacany z diamentowymi wykończeniami, ręcznie kuty z miedzi wydobywanej przez druidów podczas koniunkcji Marsa z Jowiszem, to nie ma najmniejszych szans na jakiekolwiek słyszalne zmiany. Mówimy o 2-3 metrowym kablu i głośnikach komputerowych. To są podstawy fizyki ale generalnie w internecie panuje audio pierdolec, ludzie nietoperze słyszący obcięte pasmo do 20kHz, kable USB poprawiające szerokość sceny itp. Oczywiście wszystkie te bzdury obalają ślepe testy ABX ale dla "audiofooli" zawsze są nie takie, źle zrobione itd.

Poprawi, bo przewody dodawane do głośników często są bardzo słabe. Nie wiem jaki jest do tych edifierów, więc domniemuję, że właśnie taki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. i magicznie z zestawu za 300zl dokladajac kabli za 100 zrobi sie jakosc pod 1k. Prosze ja was... Jeśli brakuje Ci słowa dynamika brzmienia to autor podciągnąć może korektorem softowym. Za darmo. I jak znam życie od razu wymaluje V oraz +10db preamp gaina i bedzie pan zadowolony, bo zaraz do tych DACów bedziecie mu kazali wkładać jakieś burrbrowny

doradcy zapomnieli, że lapek jest mocno słaby i pewnie służy jutubą i jakimś starym gierkom z max 16bit/44k systemem a tyle potrafi realtek tego laptoka. na wuj mu dac 24/192KHz albo bardziej tłusty do klocków którenie zagrają wyżej niż 14KHz? O paśmie <80Hz nie wspominając...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bla bla bla. Mówimy tu o kablu za 30 zł typu jakiś prolink (ja jak dotąd nie wymieniłem żadnego konkretnego) i dacu za 100-200 zł i tak to bardzo wyraźnie poprawi jakość dźwięku względem tego z lapka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nono. pro kabel o grubosci palca a w srodku pod metrem izolacji aluminiowa miedzianka z piczego wlosa poprawiajacy brzmienie. ?

to sie nazywa placebo. nie kombinuj juz. skoto twierdzisz ze graja fajnie po co proponujesz zmiany okablowania?

Edytowane przez Lonley

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tytułem wstępu - na przestrzeni lat miałem słabe integry, Xonara DX/XD, Creative Sound Blaster X-Fi Titanium, a obecnie zintegrowany układ Realtek ALC 1220. Audiofilem nie jestem, tym niemniej słyszałem różnicę między słabymi integrami, a wymienionymi kartami na PCI-E. Dźwięk był po prostu odczuwalnie czystszy. Jakiś czas temu po zakupie głośników, jak u autora, też mnie naszły myśli, że może coś można by tutaj jeszcze poprawić i pokombinować. Nawet z ciekawości włożyłem do kompa wspomniane dźwiękówki i jeśli mnie pamięć nie myli zakładałem tu też temat na forum. Tym razem przy ALC1220 różnicy nie udało mi się wychwycić. A skoro tak, dałem sobie spokój i cieszę się dźwiękiem, a te Edifiery to moje najlepsze głośniki i jestem z nich mega zadowolony.

Reasumując. Jestem pewny, że podpinając jakąś zewnętrzną kartę, można wycisnąć z tych głośników lepsze, czystsze brzmienie. Czy takie najtańsze konstrukcje? Tu już niestety nie pomogę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przeszkadza jakiś syf w dźwięku lub bardzo liche strojenie lub kompletne spłaszczenie dynamiki, wtedy jest sens myśleć nad zmianą... Niektórzy przeceniają te całe audiovoodu, gdzie po osiąnięciu poprawnego dźwięku, co jest możliwe już do 200 zł, reszta to tylko strojenie. Różne sprzęty miałem u siebie, a obecnie wystarcza mi integra, TempoTec Sonata HD PRO, które i tak się kurzy, aux z dawnego TV premium, oraz Qudelix 5K do słuchawek... Od biedy jest jeszcze odtwarzacz CD, ale częściej załączam youtube na zestawie stereo :E 
Najważniejsze jest urządzenie końcowe, zestrojony tor i poprawny sygnał, reszta to bajki od marketingowców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, musichunter1x napisał:

poprawny sygnał

Układ C/A oraz działający przewód mają za zadanie właśnie dostarczenie poprawnego sygnały do wejścia głośników.

Mnie przekonywać nie musisz, wiem co słyszałem na własne uszy. A autor raczej też ma w tym wątku już dość informacji, by zrobić co uzna za właściwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Pioy napisał:

Układ C/A oraz działający przewód mają za zadanie właśnie dostarczenie poprawnego sygnały do wejścia głośników.

Tylko, że wpływ przewodu jest pomijalny, gdy nie dodaje zakłóceń, a poprawny układ C/A można mieć taniej, niż próbują nam to wmówić firmy.
Na tym zagranicznym forum, ktoś ma dostęp do sprzętu pomiarowego i sprawdzają różne sprzęty:
https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/tempotec-sonata-hd-pro-review-headphone-adapter.22625/

Ale raczej się rozumiemy, więc to dyskutowanie dla widowni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obczaj sobie Apple USB-C - Jack (to nie żart). Będzie grał na zbliżonym poziomie co podane przez ciebie karty dźwiękowe, a kosztuje wraz z przejściówką około 60zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje Panowie za liczne odpowiedzi,nie spodziewalem sie tylu

Super by bylo jakby to tak podsumowac bo z jednej strony mowicie ze warto dokupic a z drugiej nie warto.Oczywiscie bez tekstow ze sprzedac te glosniki  i kupic cos lepszego

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak zmieniałem platformę w kompie na nowszą. Kupiłem Asrock Z97Extreme 4 który ma "relaltek ALC 1150".  Przy przesiadce z poprzedniej integry nie pamiętam jakiej, to różnica dźwięku zaskoczyła mnie niespodziewanie, pomyślałem wtedy "ano tak przecież tutaj jest lepsza integra muzyczna".  Według mnie warto na pewno warto kupić dobrą kartę muzyczną. 

Z grafiką w grach tak jest że zobaczymy na monitorze co potrafi karta np. gtx 3060Ti( oczywiście film nie odda 100% jakości grafiki w grze) to będziemy ją chcieli(tylko cena) Ale dźwięku lepszego nie zobaczymy ani nie usłyszymy co potrafi lepsza karta muzyczna.

Edytowane przez Mlkolal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...