Skocz do zawartości
Hitman007

Czy ta karta pasuje do płyty?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam asus p8b75 m lx z 16 GB DDR3. Procesor I7 -3770. Zasilacz 750 watt nowy CORSAIR.
Expansion slots 1 x PCI Express 3.0/2.0 x16 slot
Zakupiłem kartę SAPPHIRE AMD Radeon RX Vega 56 Pulse - 8G HBM2 i jest brak obrazu.
Czy ta karta pasuje do płyty? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że pasuje. Kartę najlepiej sprawdzić na innym pc (w typowym serwisie, też na szybko powinni niedrogo to sprawdzić). Jak i tam będzie czarny obraz, to karta może być uwalona. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tak starej płycie głównej obstawiałbym także możliwy problem z portem PCI-e, sprawdź czy podłączyłeś zasilanie karty graficznej. Jeśli ma dwa złącza to muszą być dwa kable podłączone. 

Edytowane przez Iri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 złącza podpięte. Wszystko zgodnie ze sztuką. A obrazu brak. Sprawdzone na 2 monitorach hdmi, DP.

 

ASUS RX580 8GB - mam okazje taką kupić ale obawiam się czy ta też da czarny obraz. Rozumiem że płyta stara ale podobno ma Pcie 3.0 16x i rozumiem że procek nie wyciągnie z karty 100 %.  Ale w przyszłości chciałem płytę wymienić.

7 minut temu, Iri napisał:

Przy tak starej płycie głównej obstawiałbym także możliwy problem z portem PCI-e, sprawdź czy podłączyłeś zasilanie karty graficznej. Jeśli ma dwa złącza to muszą być dwa kable podłączone. 

Na pcie jest teraz karta nividi 2gb i zero problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli inne karty działają to płyta główna nie ma tutaj większego znaczenia. Problem jest z kartą graficzną lub sterownikami. Proponuję wsadzić kartę od zielonych usunąć całkowicie sterowniki i wykonać czystą instalację sterowników AMD po włożeniu karty Vega. Nie usunięcie sterowników Nvidia może jak najbardziej powodować taki problem. 

Edytowane przez Iri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASUS RX580 8GB brać? Będzie śmigać? Czy polecacie coś innego?

Już sam nie wiem czy brać nową czy płytę wymieniać itd. nie chcę mieć 2 kart i nadal czarny obraz.

I dziękuję za odpowiedzi i pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw sprawdź tę vegę. Jak kwestia sterowników nic nie zmieni, to podłącz pod innego kompa lub zajdź na jakiś serwis, żeby podłączyli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta nie odpala nawet do biosu.

Wiem że sprzedawcą flaschowal kartę i myślę że ja uwalił. Obawiam się że karta padnięta. Dlatego chcę 2 kupić a tego sprzedawcę odpowiednio potraktować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rx580 to solidne gpu - zwłaszcza do ogrywania starszych gierek. Tylko najlepiej brać z odbiorem osobistym i sprawdzeniem na miejscu. Zwłaszcza zwróć uwagę (poza tym, że karta działa ofc:szczerbaty:) jak wentyle pracują, bo jeżeli będzie gpu pokoparkowe, to może mieć już je zajechane. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgraj jeszcze najnowszy bios do twojej płyty jeśli tego nie robiłeś, jak dalej nic to skoro masz info ze flashował tą kartę to ją przeflashuj poprawnym biosem jeszcze raz

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, AndrzejTrg napisał:

Usuwałeś sterowniki poprzez DDU?

 

8 minut temu, AndrzejTrg napisał:

Usuwałeś sterowniki poprzez DDU?

Karta się nie odpala. Czarny obraz nie można wejść do biosu. Myślę że sterowniki w Windows nie mają tu nic do tego bo na ekranie jest brak sygnału, klawiatura oraz myszka nie podświetla się tak jak normalnie. Nie mam głośniczka aby sprawdzić błędy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno ta karta ma 2 biosy właśnie na takie akcje. Drugi awaryjny. Będę w domu to sprawdzę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Hitman007 napisał:

Podobno ta karta ma 2 biosy właśnie na takie akcje. Drugi awaryjny. Będę w domu to sprawdzę 

Jak się nie mylę to powinien na karcie być przełącznik. Sprawdź.

A jak nie pomoże to jeszcze spróbuj sposobu jaki polecił @Send1N

Ps.

Za ile kupiłeś tą vege? A za ile masz opcję kupna tamtej 580?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta ma 2 biosy na 2 biosie można wejść w bios i jest obraz. Windows czarny. Rozumiem że muszę wgrać sterowniki ale jak pod win to zrobić jak obraz czarny. Pod inną karta wszystkie sterowniki od kart graficznych usunięto ddu. Walczę dakej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Hitman007 napisał:

Karta ma 2 biosy na 2 biosie można wejść w bios i jest obraz. Windows czarny. Rozumiem że muszę wgrać sterowniki ale jak pod win to zrobić jak obraz czarny. Pod inną karta wszystkie sterowniki od kart graficznych usunięto ddu. Walczę dakej

MAsz integrę w procku przecież...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Zrobiłem tak:

1. Win 10 tryb awaryjny

2. Tam wchodzimy w cmd 

3. W cmd komenda:

bcdedit /set {default} safeboot minimal

4. W trybie awaryjnym dajemy przejdź do Windows.

5. Ponowne uruchomienie win 

6. Uruchomienie programu AMD clean utility...czekamy 

7. Restart. Uruchomienie win bez trybu awaryjnego

8. Zmiana kabla z hdmi do hdmi na dvi do hdmi.

9. Restart win 

10. Win wykrywa Vega i CPU-z też. 

11. Instalacja sterowników AMD teraz bez błędów.

12. Restart win.

13. Testy czy występuje czarny ekran. 

3 dni walczę z tym ustrojstwem. Bardzo dużo na necie jest o tej karcie i czarnym ekranie...

Opis dla potomnych... Mogłem coś pominąć bo wszystko było próbowane.

Później opiszę jak wypadły testy.

Dziękuję za pomoc i wsparcie. Jest to 3 forum dopiero na którym dostałem taki wielki oddzew pomocy. Jeszcze raz dziękuję.

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Hitman007 napisał:

3 dni walczę z tym ustrojstwem. Bardzo dużo na necie jest o tej karcie i czarnym ekranie

To jeszcze zależy jaki czarny ekran. Bo oprócz wymienionego przez ciebie może się przytrafić tak, iż podczas grania sterownik się wywali, z monitora zniknie obraz, a wentylatory wejdą na 100%. 

Aczkolwiek uspokajam, że to domena głównie Gigabyte, Sapphire ma lepszą konstrukcję. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...