Skocz do zawartości
kochamma

Archer T2U Plus zrywa połączenie

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc.

Tak jak w temacie Archer T2U Plus bardzo często zrywa połączenie lub nagle na pare minut prędkośc pobierania spada o 90% (wysyłanie bez zmian). Gdzieś wyczytałem że wpiecie tej karty bezpośrednio w port usb w płycie głownej a nie w obuowe kompa pomoże i faktycznie pomogło ale tylko w małym stopniu. Próbowałem instalować inne sterowniki i cały czas to samo. Dodatkowo  moja karta nie łączy sie z siecią 5G tylko z 2,4.  Mam internet radiowy w domu i na 100% działa poprawnie bo pracuje obok na laptopie slużbowym i nigdy nie spotkałem się ze spadkami prędkości. Moje probemy wynikają z jakis problemów konfiguracyjnych ? Czy ta karta T2U jest szajs po prostu ? Zmiana na lepszą karte coś pomoże ? Czy po prostu karty na usb mają to do siebie że zrywają połączenie ? Nadmienie od razu ze w pc nie mam wolnego miejsca na karte na pci. 

Macie jakieś pomysły ? 

Edytowane przez kochamma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, kochamma napisał:

Macie jakieś pomysły ? 

Podepnij kablem(skrętką).

Generalnie z tymi kartami WiFi to jest loteria. W większości przypadków jest to problem ze sterownikami. Możesz wykonać dwa polecenia z tego wpisu i pokazać tutaj wyniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 takie parę lat i działają bez problemu (teraz mam też T3U). Problem był na nowej płycie winny był bios, karta słabo działała chyba na USB 3.0 (albo 2.0 nie pamiętam), po wydaniu nowego biosu było lepiej.

Kiedyś też był problem ze sterownikami ze strony Microsoftu, potem zaczęły działać lepiej niż ze strony producenta. Na innym kompie i innej karcie w ogóle cyrk i masowe tracenie pakietów bez powodu, jasna wina sterowników (z czasów Win7). Ale też bywają po prostu zakłócenia od sąsiadów gdy sąsiad coś głupiego wymyśli (a zajmują masę kanałów itp).

PS. te karty łączą się z 5GHz, choć mając na auto niemal losowo jedno lub drugie pasmo. Warto też sprawdzić sygnał inSSIDer-em 3 czy masz rozsądne -60 czy gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...