Skocz do zawartości
Blaviken

Nowy zasilacz do Geforce RTX 4090

Rekomendowane odpowiedzi

Zasilacz Gigabyte GP-UD1000GM PG5 podoła Geforce 4090? lub czy znajdzie się coś lepszego ze złączem PCI-E 5.0 12VHPWR w cenie do 900-1200 zł, co jest aktualnie dostępne? Na nowego Seasonic Vertex atx 3.0 nie mam ochoty czekać do grudnia, aby doczekać się jedynie większej drożyzny, prócz gpu chcę wymienić platforme na nową (core i7 10700 na i7 12700).


 

Edytowane przez zack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, zack napisał:

Od dwóch lat mam Seasonic FOCUS GX-850 80Plus Gold 850W.

Wystarczy do 4090. Nie ma potrzeby wymieniac na nowy.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem adapter 12VHPWR nie jest bezpiecznym rozwiązaniem. Dużo lepszą opcją jest natywne złącze 12VHPWR.

 

 

Edytowane przez zack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, zack napisał:

Z tego co czytałem adapter 12VHPWR nie jest bezpiecznym rozwiązaniem. Dużo lepszą opcją jest natywne złącze 12VHPWR.

 

 

Zrodlo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie chodzi o to:
https://www.techspot.com/news/95934-pci-sig-warns-12vhpwr-adapters-can-get-dangerously.html

Tylko mało kto potrafi doczytać do końca ze zrozumieniem o jaki problem chodzi. I zaczyna się powielanie bzdur że adaptery wypalają cały pc i ogólnie są fe i be.

Edytowane przez kamilos69
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, kamilos69 napisał:

Pewnie chodzi o to:
https://www.techspot.com/news/95934-pci-sig-warns-12vhpwr-adapters-can-get-dangerously.html

Tylko mało kto potrafi doczytać do końca ze zrozumieniem o jaki problem chodzi. I zaczyna się powielanie bzdur że adaptery wypalają cały pc i ogólnie są fe i be.

I Ty o tym wiesz i jak o tym wiem ale... :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, amsztel napisał:

I Ty o tym wiesz i jak o tym wiem ale... :E 

... ale najbardziej wiedzą o tym producenci psu :beerchug:

Edytowane przez kamilos69
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są już dostępne jakieś kable (nie te od kart graficznych które sa w zestawie) pod to nowe złącze żeby nie wymieniać zasilacza?

coś jak to?

22133806280l.jpg

Edytowane przez wojoo
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, wojoo napisał:

Są już dostępne jakieś kable (nie te od kart graficznych które sa w zestawie) pod to nowe złącze żeby nie wymieniać zasilacza?

Nie w zestawie, ale Seasonic wysyła dla modeli 1000+W:

https://www.kitguru.net/components/power-supplies/matthew-wilson/seasonic-is-giving-free-12vhpwr-cables-to-prime-and-focus-psu-customers/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to czekamy na takie adaptery do zasilaczy moze Be quiet da taki bajer i bylaby bajka, tylko dziwne ze do kart daja adaptery 4x8pin a seasonic 2x8 pin hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Petik napisał:

No to czekamy na takie adaptery do zasilaczy moze Be quiet da taki bajer i bylaby bajka, tylko dziwne ze do kart daja adaptery 4x8pin a seasonic 2x8 pin hmm

Przy kartach nie wiesz jaki jest przekrój kabli od zasilacza, więc producent karty musi założyć że kable od zasilacza są robione do przesyłu 150W (standardowy limit dla wtyczki 8-pin PCIe) i dać odpowiednią ilość wtyczek w przejściówce. Ten kabel od Seasonic ma przekrój 16 AWG, jaki normalnie jest stosowany tylko przy lepszych zasilaczach, zazwyczaj jak na końcu kabla są 2 wtyczki 8-pin.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mnie uspokoiłes  bo martwiłem sie o swój zasilacz ale pozostaje czekac na taki kabel od be quiet bo szkoda byłoby mi  pozbywac sie dark pro 12 1200w.

  • Confused 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.10.2022 o 16:49, Petik napisał:

No to mnie uspokoiłes  bo martwiłem sie o swój zasilacz ale pozostaje czekac na taki kabel od be quiet bo szkoda byłoby mi  pozbywac sie dark pro 12 1200w.

wystarczyło chwilę pogoglować:

https://www.bequiet.com/de/insidebequiet/32

Sam producent mówi, że nie trzeba zmieniać zadnego zasilacza bo wraz z kartami RTX 4x00 dostarczane są adaptery, które można uzyć to raz.

Jakby komuś było mało tego i chce na zwykłym kablu a nie tym dostarczonym razem z kartą to.... ze strony be quiet!:

"W październiku 2022 r. be quiet! wprowadził na rynek kabel 12VHPWR o mocy do 600 watów"

Edytowane przez MPro
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjęło się że im więcej miejsc styku tym gorzej dlatego ludzie boją się adapterów bo dochodzi dodatkowe połączenie :] dla mnie to tylko gorzej wygląda innych minusów nie ma. Mnie to zdenerwowało to że rok temu płaciłem za fajne przewody u zawisza ponad 2 stówki i teraz ewentualnym upgrade na nową serie już ich nie użyje :/ po cichu liczyłem że jednak autorskie modele będą miały klasyczne 2x8/3x8pin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Odpowiedzi

    • Spodziewałem się, że obraz chociaz będzie igła a lata to w 1080p? 
    • Porazka bo tylko popsuja kompatybilnosc modow a nic nie naprawili. A wlasnie bez takiego physics fixa to az ciezko grac przy wyzszym fps.
    • F4SE padło, a co za tym idzie wszystkie inne frameworki, leży wszystko co wprowadza jakieś konkretne zmiany. Jedynie jakieś duperele w stylu więcej kasy dla sklepikarzy itp, plus kosmetyka nie ucierpiały przez tego patcha.
    • Upscalera. Generator nie powoduje mydla Notki nie ma ale widac, ze podmienili pliki od FSR i Generatora https://steamdb.info/patchnotes/14139927/ Pierwsza impelmentacja jak sprawdzalem byla tragiczna, teraz jest cacy.
    • Ostatnio ktoś wrzucił okazję na pepperze. GP na ponad 2 lata za 250 zł. Prawie 3.5k stopni i blisko 1k komentarzy (tzn. wpis cieszy się ogromną popularnością na tym portalu). Kombinacje z zakupem abonamentu są na porządku dziennym i to nie tylko w Polsce. MS sam sobie zepsuł rynek organizując wyjątkowo korzystne promocje dla graczy (np. słynne 3 msc za 1$ albo kody w chipsach). Teraz ociągają się z łataniem luk w regulaminie i wydaje się, że są tak zdesperowani, że wszelkie przekręty im nie przeszkadzają. Ważne, że na koniec dnia mają +1 do statystyk.   P.S. Tani GP to jeszcze nic, ja się dziwię jakim cudem do tej pory umożliwiają zakup sprzętu za karty podarunkowe. To dopiero jest patologia.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...