Skocz do zawartości
PannDeth

RTX 3080/3080Ti PYTANIE

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

 

Mam pytanie odnośnie kupienia RTX 3080Ti, którego mogę kupić po okazyjnej cenie. Podam specyfikację sprzętu i chciałbym się dowiedzieć czy przypadkiem mój zasilacz wystarczy, żeby to wszystko uciągnąć.

-MOBO ROG STRIX B660-P GAMING WIFI

-I5 12600K

-2X16 GB DDR5 CORSAIR VENGEANCE 6000MHZ

-M2 500GB + SSD 500GB

-ZASILACZ SEASONIC GX 750W GOLD (MIESIĄC TEMU KUPIONY)

-BUDA PHANTEKS ENTHOO 718, 4x fan RGB

-chłodzenie Arctic Cooling 280 2 duze wiatraki RGB

 

Czy ten zasilacz bez problemu uciągnie RTX 3080Ti czy jednak RTX 3080 to będzie max co mogę wsadzić? Nie mam już niestety szansy zwrócić zasilacza bo już minął czas 14dni na zwrot więc to odpada :( Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Send1N napisał:

Uciągnie, w razie wu zrobisz UV i tyle :] 

No tak właśnie czytam, że różnicy aż tak dużej nie ma w TDP, gdzie mój RTX 3070Ti ma TDP 290W a RTX 3080Ti ma 350W. Własnie słyszałem, że dobrze jest zrobić UV, są jakieś instrukcje co do tego? Bo nigdy w życiu tego nie robiłem :) W razie czego mam MSI afterburner

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naciskasz ctrl+f w afterburnerze, pojawia się tablica i ustawiasz napięcie + jakieś taktowanie i testujesz stabilność na 3080ti polecam zacząć od 0.875v powiedzmy nie wyżej aby były jakieś sensowne efekty :] poradników jest sporo na yt to jest 30sek roboty, dłużej schodzi z testami :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Send1N napisał:

Naciskasz ctrl+f w afterburnerze, pojawia się tablica i ustawiasz napięcie + jakieś taktowanie i testujesz stabilność na 3080ti polecam zacząć od 0.875v powiedzmy nie wyżej aby były jakieś sensowne efekty :] poradników jest sporo na yt to jest 30sek roboty, dłużej schodzi z testami :E

Oki dzieki!

 

Ostatnie pytanko, RTX 3070Ti obecny był podlaczony dwoma oddzielnymi kablami 6+2. Razem z zasilaczem sa dwa kable tylko, te podwojne ze splittem. RTX 3080 posiada 3x 8pin i napisalem do supportu Seasonic co w takim wypadku jak podlaczyc. Wyslali mi zdjecie ze mozna podlaczyc dwoma kablami, jednym z rozgalezieniem a drugi normalnie w slotach 1-3 w PSU ale zalecaja 3 odzielnymi kablami wiec wyśla mi dzisiaj jeden dodatkowy ktory bedzie za pare dni. Pytanie moje takie, czy moge i czy bedzie to bezpieczne na pare dni podlaczyc tak czy musze poczekac na dodatkowy kabel PCI? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz podłączyć 2x z jednego + 1 z osobnego bez obaw, jak zrobisz uv to już w ogóle może tak zostać na zawsze :] 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Send1N napisał:

Możesz podłączyć 2x z jednego + 1 z osobnego bez obaw, jak zrobisz uv to już w ogóle może tak zostać na zawsze :] 

Klasa, dzieki wielkie ! :)

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, PannDeth napisał:

Ostatnie pytanko, RTX 3070Ti obecny był podlaczony dwoma oddzielnymi kablami 6+2. Razem z zasilaczem sa dwa kable tylko, te podwojne ze splittem. RTX 3080 posiada 3x 8pin i napisalem do supportu Seasonic co w takim wypadku jak podlaczyc. Wyslali mi zdjecie ze mozna podlaczyc dwoma kablami, jednym z rozgalezieniem a drugi normalnie w slotach 1-3 w PSU ale zalecaja 3 odzielnymi kablami wiec wyśla mi dzisiaj jeden dodatkowy ktory bedzie za pare dni. Pytanie moje takie, czy moge i czy bedzie to bezpieczne na pare dni podlaczyc tak czy musze poczekac na dodatkowy kabel PCI? 

Ile masz wiązek w zestawie do zasilania gpu i ile wejść masz w psu? Napisze Ci jak to najbezpieczniej podłączyć bez obaw o przypalenie wtyków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, PannDeth napisał:

Oki dzieki!

 

Ostatnie pytanko, RTX 3070Ti obecny był podlaczony dwoma oddzielnymi kablami 6+2. Razem z zasilaczem sa dwa kable tylko, te podwojne ze splittem. RTX 3080 posiada 3x 8pin i napisalem do supportu Seasonic co w takim wypadku jak podlaczyc. Wyslali mi zdjecie ze mozna podlaczyc dwoma kablami, jednym z rozgalezieniem a drugi normalnie w slotach 1-3 w PSU ale zalecaja 3 odzielnymi kablami wiec wyśla mi dzisiaj jeden dodatkowy ktory bedzie za pare dni. Pytanie moje takie, czy moge i czy bedzie to bezpieczne na pare dni podlaczyc tak czy musze poczekac na dodatkowy kabel PCI? 

Mam 3080Ti (zasilanie z dwóch wtyczek 8 pin) i 750W i wszystko hula jak należy. Możesz podłączyć dwoma kablami tak jak piszesz, nic się nie stanie, nie musisz czekać na kabel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, mati17 napisał:

Ile masz wiązek w zestawie do zasilania gpu i ile wejść masz w psu? Napisze Ci jak to najbezpieczniej podłączyć bez obaw o przypalenie wtyków.

2 kable po 2x wtyczki, 3 wtyczki w PSU, ale Seasonic wysyłając mi nowy kabel, powiedzieli mi jak podlaczyc GPU. Wszystko hula jak nalezy w tej chwili. W PSU kable są wpięte w slot 1 i 3, środkowy jest wolny i czeka na trzeci kabel. 

 

21 godzin temu, severall napisał:

Mam 3080Ti (zasilanie z dwóch wtyczek 8 pin) i 750W i wszystko hula jak należy. Możesz podłączyć dwoma kablami tak jak piszesz, nic się nie stanie, nie musisz czekać na kabel.

Pracuje już 2h na tej karcie i również stwierdzam, ze jest wszystko jak należy, jeszcze przy okazji zrobiłem undervolting :) Jakie temperatury miales przed i po UV? Mam RTX 3080 od MSI gaming z trio i bez UV na 100% zuzycia temp były ok. 80-82 stopnie, po UV max TDP wynosi 275W a temp 71 stopni MAX wiec 10 stopni chłodniej :) 

W dniu 7.10.2022 o 02:05, Send1N napisał:

Naciskasz ctrl+f w afterburnerze, pojawia się tablica i ustawiasz napięcie + jakieś taktowanie i testujesz stabilność na 3080ti polecam zacząć od 0.875v powiedzmy nie wyżej aby były jakieś sensowne efekty :] poradników jest sporo na yt to jest 30sek roboty, dłużej schodzi z testami :E

pobawiłem się trochę w UV i obniżyłem temp o około 10 stopni i max TDP 275W przy full użyciu, RTX 3080 MSI GAMING Z TRIO, bawić się jeszcze czy tyle wystarczy?

 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, PannDeth napisał:

Pracuje już 2h na tej karcie i również stwierdzam, ze jest wszystko jak należy, jeszcze przy okazji zrobiłem undervolting :) Jakie temperatury miales przed i po UV? Mam RTX 3080 od MSI gaming z trio i bez UV na 100% zuzycia temp były ok. 80-82 stopnie, po UV max TDP wynosi 275W a temp 71 stopni MAX wiec 10 stopni chłodniej :) 

Hmm to w sumie dość spore miałeś temperatury ? Może mało agresywna krzywa chłodzenia ?

U mnie przed UV to ok 65-70C, po UV siędzę na około 60C i wentylatory około 1400-1500 rpm.

2 godziny temu, PannDeth napisał:

pobawiłem się trochę w UV i obniżyłem temp o około 10 stopni i max TDP 275W przy full użyciu, RTX 3080 MSI GAMING Z TRIO, bawić się jeszcze czy tyle wystarczy?

Jakie napięcie i zegary ustawiłeś? To mocno zależy od sztuki. Na 3080 fajne UV zaczyna się od około 0.85V, zegar jak najwyższy jaki pójdzie stabilnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, severall napisał:

Hmm to w sumie dość spore miałeś temperatury ? Może mało agresywna krzywa chłodzenia ?

U mnie przed UV to ok 65-70C, po UV siędzę na około 60C i wentylatory około 1400-1500 rpm.

Jakie napięcie i zegary ustawiłeś? To mocno zależy od sztuki. Na 3080 fajne UV zaczyna się od około 0.85V, zegar jak najwyższy jaki pójdzie stabilnie ;)

Zegarami sie nic nie bawilem, stockowe sa :) Jedynie napiecie zmniejszylem i teraz przy full zuzyciu 97-100% jest 70 stopni max i 270W TDP. Tylko wlasnie zastanawia mnie to ze zuzycie karty np w grze 85-90% a wentylatory na 45% tak powinno być? 

 

Tutaj masz zdjecie z MSI Afterburnera 

https://zapodaj.net/bb604fb19f780.png.html

Edytowane przez PannDeth
Chcialem cos dodac do wypowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, PannDeth napisał:

Zegarami sie nic nie bawilem, stockowe sa :) Jedynie napiecie zmniejszylem i teraz przy full zuzyciu 97-100% jest 70 stopni max i 270W TDP. Tylko wlasnie zastanawia mnie to ze zuzycie karty np w grze 85-90% a wentylatory na 45% tak powinno być? 

 

Tutaj masz zdjecie z MSI Afterburnera 

https://zapodaj.net/bb604fb19f780.png.html

Wszystko wygląda ok. Jeśli chcesz niższe temperatury to możesz podkręcić obroty wentylatorow np. żeby przy 65C miały 55-60%0 w zależności jak będzie głośno. Ale i 70 stopni jest ok. Możesz też spróbować zwiększać zegar przy tym napięciu i testować czy jest stabilnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, severall napisał:

Wszystko wygląda ok. Jeśli chcesz niższe temperatury to możesz podkręcić obroty wentylatorow np. żeby przy 65C miały 55-60%0 w zależności jak będzie głośno. Ale i 70 stopni jest ok. Możesz też spróbować zwiększać zegar przy tym napięciu i testować czy jest stabilnie.

Pobawiłem się trochę krzywą i przy 100% zuzycia i obciążaniu jest 59-60 stopni i jest cicho :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy ja mam wypas sztukę bo rdzeń robi 2070mhz na 0.956v a vram się kończy na +825mhz, ważne aby też obserwować wydajność czy nie leci w dół mimo że oc pamięci przechodzi testy.

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...