Skocz do zawartości
sabaru

Marny obraz po podłączeniu ps2 przez adapter do monitora.

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem sobie podpiąć ps2 do monitora. Monitor mam od AOC. W tym celu kupiłem adapter mini av2hdmi. Jednak obraz przesyłany na monitor jest kiepskiej jakości. W zasadzie sama piksezola i grać się nie da bo oczy bolą. Z ciekawości podpiąłem ps2 do starego telewizora i tam obraz jest o wiele lepszy. Dodam że ps2 do TV podpinałem przez kabel co ma takie kolorowe końcówki czyli zielony, niebieski 2 czerwone i jeden biały. Przez adapter dałem ten taki zwykły kabel co ma żółty, czerwony i biały kolor. Nie wiem na pewno ale chyba w tym może problem leżeć.

Czy ktoś może wie co można zrobić żeby ten obraz był lepszy na monitorze bo takie granie to nie granie.

Edytowane przez sabaru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby mieć dobrą jakość pod hdmi, musiałbyś kupić jakiś upscaler np retrotink, te wszystkie chinskie przejsciowki za kilka zł nie dadzą ci dobrej jakości obrazu. Nawet współczesne telewizory, ktore mają złącza analogowe, nie dadzą ci takiej jakości jak stary TV, bo producenci mocno oszczędzają na tych komponentach ładując najtańsze, byle było. Jesli zależy ci na jakości obrazu, to albo właśnie podpiąc pod stary TV, albo upscaler (ale to wydatek rzędu kilku stówek).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Norweski Zomowiec napisał:

Ewentualnie emulator PS2 na pc. Też jakieś wyjście, aby mieć lepsza jakość obrazu 

Właśnie bawiłem się tym kiedyś to obraz jest jak żyleta. Można włączyć nawet wygładzanie krawędzi. Jednak granie na oryginalnej konsoli to nie to samo co granie na PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, fantek napisał:

Żeby mieć dobrą jakość pod hdmi, musiałbyś kupić jakiś upscaler np retrotink, te wszystkie chinskie przejsciowki za kilka zł nie dadzą ci dobrej jakości obrazu. Nawet współczesne telewizory, ktore mają złącza analogowe, nie dadzą ci takiej jakości jak stary TV, bo producenci mocno oszczędzają na tych komponentach ładując najtańsze, byle było. Jesli zależy ci na jakości obrazu, to albo właśnie podpiąc pod stary TV, albo upscaler (ale to wydatek rzędu kilku stówek).

Widziałem na necie poradniki z tym adapterem i na tych filmach goście mieli całkiem przyzwoity ten obraz tylko tak sobie teraz myślę że konsola była podpięta pod właśnie stary tv, a nie monitor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeby z ps2 byl dobry obraz to nalezy go podlaczyc do wyswietlacza albo kablem euro rgb (eurozlacze z pelnym kompletem pinow), albo kablem komponentowym (3 kable na obraz 2 na dzwiek).
Jesli autor uzyl przy podlaczaniu do monitora kabla composite (jeden kabel na obraz, 2 na dzwiek), to bedzie kupa nie obraz, no i chyba tak jest. Trzeba kupic jakis konwerter ktory przerobi sygnal z ps2 na hdmi, ale do tego konwertera musi isc ktorys z kabelkow o ktorych pisalem na poczatku. Albo niech bedzie wyswietlacz z wejsciem componentowym, badz euro rgb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedna wazna rzecz, sporo gier na ps2 aby dzialac poprawnie powinno byc wyswietlane w 60hz, nie wiem jak te konwertery beda sie wtedy zachowywaly, zas wiekszosc tv nie powinna miec problemu z obsluga 60hz. Aha i ostatnie, w menu konsoli , aby obraz byl wysietlany poprawnie nalezy wybrac odpowiedni tryb wyswietlania: - dla kabla euro rgb tryb rgb, a dla componentowego ten drugi (nigdy nie pamietam nazwy).
Warto tez dodac, ze wiekszosc gier na ps2 byla pisana pod wyswietlacze 4 na 3, wiec dobrze by bylo aby taka opcja w panoramicznym wyswietlaczu byla dostepna jesli autor takowy wybierze (ewentualnie nowsze gry na ps2 tez maja panorame do wyboru).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze masz jakis bardzo slaby adapter? Ja kupilem kaico ps2 to hdmi i jestem bardzo zadowolony. Jest on w liscie polecanych. Na 50calach nie ma zadnego problemu, a w 480p gry wyglądają jeszcze lepiej. 

 

Na zwyklym av nie masz opcji wyciagnac czegokolwiek z ps2, juz w czasach jej świetności minimum to byl kabel rgb, tym bardziej ze wczesniej podpinales sie componentem ktory jest najlepsza opcja jezeli chodzi o ps2

Edytowane przez Krauziak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...