Skocz do zawartości
RaffenZ

Niepożądane ścinki w CS:GO mimo wysokiej liczby fps (300+)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od listopada 2021 r borykam się ze ścinkami w CS GO. Mimo 300+ fps i varu zazwyczaj 0.2-0.3 i nie przekraczającego 0.8, szczególnie przy strzelaniu się z przeciwnikiem mam odczucia jakby gra się zacinała itp mimo, że var zbytnio nie skacze. To znacznie utrudnia grę, tym bardziej, że przed problemem gierka ładnie śmigała.
Próbowałem robić format, aktualizowałem wszystko, próbowałem również odpalić bez zbędnych aktualizacji (np. chipsetu itd.) i wraz problem występuje. Nawet aktualizowałem wersję bios i bez skutku. Wymieniałem kartę graficzną z rx570 na rtx 3060, monitor również z 144hz na 240hz. Próbowałem z profilami xmp i bez profili xmp. Procesora nie podkręcałem, w biosie jedynie tylko odpalałem profile xmp i resizable-bar, nawet usuwałem cpu fan info, żeby lepiej chłodziło, reszta jest domyślna. Komputer regularnie czyszczony z kurzu, pasta termoprzewodząca wymieniona, jedynie co to zauważyłem z tyłu na płycie głównej, lekkie szare plamy na szynie PCIE, USB i kondensatorach. Natomiast temperatury o dziwo są niskie, np. w CS:GO temperatura CPU nie przekracza 55 stopni, podobnie GPU.

Problem występuje również w grze na botach, dlatego też wykluczam problemy z siecią.

Sprzęt:
Msi z490-a pro, Gigabyte rtx 3060 eagle oc 2.0 lhr, intel core i5-11600k, chłodzenie dark rock 4, kingston fury beast 2x8gb 3200mhz cl16 1.35v, dysk m.2 WD 550 1tb, obudowa Be Quiet, wentylatory również od tego samego producenta. Monitor: Benq zowie xl2540k 240hz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak ustawisz limit fps na taką częstotliwość, jak masz odświeżanie monitora, to też są te "ścinki"?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi