Skocz do zawartości
sabaru

Emulator PCSX2 - w niektórych grach nie działa chodzenie.

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem sobie przetestować kilka gierek z ps2 na emulatorze PCSX2 od ps2. Jednakoż nie zawsze działa poprawnie sterowanie w grze. Głównie chodzi o chodzenie postacią. Np. w grze GTAVCS sterowanie działa bez problemu ale w, np. Ben 10 - Alien Force już nie. W tej ostatniej grze właśnie nie da się chodzić. Wydaje się że w pluginie mam chyba wszystko dobrze ustawione ale i tak coś nie gra. Co ciekawe dotyczy to głównie chodzenia bo inne przyciski działają bez problemu. Ktoś może wie jak to naprawić.

Wersje emulatora jaką mam to PCSX2 1.7, a plugin do sterowania to LilyPad.

Edytowane przez sabaru

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 14.10.2022 o 22:09, damiank94 napisał:

A czego używasz do sterowania?

Pada podobnego do pada od ps2 tyle że bezprzewodowego. Nie wiem co to za firma bo nigdzie nie piszę. Jedynie czym się różni od oryginału to kilkoma naklejkami. Kupiłem go kiedyś w chińskim sklepie. Jednakoż po kilku dniach zabawy rozgryzłem sterowanie. Mianowicie. W tej nowej wersji emulatora plugin jest chyba nie do końca poprawnie napisany bo jak próbuje sparować niektóre przyciski to jak, np. myszką przycisnę przycisk żeby plugin wykrył jakiś guzik na padzie to zamiast guzika wykrywa niekiedy lewy przycisk myszy. Jednakoż wystarczy zrobić taki myk że sterowanie można ustawić na starszej wersji emulatora (PCSX2 1.6.0). Potem wystarczy zrobić zapis tych ustawień, a następnie przenieść go do nowej wersji i już sterowanie działa bez problemu.

Swoją drogą na tej nowej wersji emulatora działają chyba wszystkie gry z ps2 bez większego problemu. Przetestowałem sobie jak na razie ze 20 i tylko jedna się lekko wykrzaczyła bo tekstury poprawnie nie wszędzie się nakładały, a tak to reszta wydaje się działać bez problemu. Co na poprzednich wersjach emulatora co piąta gra nie chciała działać.

Edytowane przez sabaru

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi