Skocz do zawartości
Legendios

Tania drukarka fotograficzna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuję drukarki atramentowej na której mógłbym drukować obrazki (zdjęcia, okładki) w formacie A4. Kiedyś miałem Brother DCP-J315W kupiona w 2012r za 400zł i w pełni mi wystarczała, po włożeniu papieru fotograficznego (czyli tego śliskiego) drukowała ładne zdjęcia. Niestety padła głowica.

Teraz mam Canona TS3450 i gdy wybieram druk zdjęcia przy papierze fotograficznym A4 wyskakuje błąd, że drukarka nie obsługuje takich ustawień i max wielkość jaką mogę wybrać to zaledwie 10x15cm. Potrzebuję drukarki która będzie potrafiła drukować fotografie A4 (jak dawny Brother) najlepiej jakby tolerowała zamienniki tuszu, budżet ok.250zł, może być używana, bo nowej w tej kwocie raczej nie kupię. Może być urządzeniem wielofunkcyjnym lub samą drukarką. Ktoś wie jaki model szukać? Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... to istnieją atramentówki, które nie potrafią wydrukować zdjęcia na A4? ? Sprawdź lepiej sterowniki (masz najnowsze?)/ustawienia(papieru, może ust. druku się pobaw, niekoniecznie na profilu foto) jeszcze raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że w Canonie masz na sztywno przypisany profil do rodzaju papieru. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kyle_PL @Yedi  Da się drukować zdjęcia A4, ale tylko wtedy kiedy wybiorę rodzaj papieru na "papier zwykły" Zdjęcia na papierze zwykłym wyglądają koszmarnie.  Gdy w opcjach wybiorę papier zwykły, ale zamiast niego włożę papier fotograficzny, to jakość również jest kiepska.  Dopiero wybranie w opcjach papieru fotograficznego oraz włożenie papieru fotograficznego daje dobrą jakość, ale drukarka pozwala drukować w rozmiarze max 10x15cm (pokazane na pierwszym zdjęciu w załączniku) 

Jeżeli natomiast w opcjach wybiorę papier fotograficzny i w głębszych ustawieniach wydruku wymuszę format A4, to drukarka pokazuje błąd, że nie można wydrukować (pokazane na drugim zdjęciu w załączniku).

Rozumiem, że nie mogę tego obejść i muszę szukać innej drukarki?

hagatki.png

blad.png

Edytowane przez Legendios

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ściągałeś najnowsze sterowniki ze strony producenta?

8 minut temu, Legendios napisał:

@Kyle_PL @Yedi   drukarka pozwala drukować w rozmiarze max 10x15cm (pokazane na pierwszym zdjęciu w załączniku)

13x18cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, najnowsze sterowniki ze strony producenta. Zna ktoś jakiś model drukarki który jest wolny od tej niedogodności? Używka w okolicach 250zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dolec Program ciekawy i fajny, ale niestety przy wybraniu papieru fotograficznego rozmiar A4 wyskakuje ten sam błąd co powyżej (nie można drukować przy bieżących ustawieniach)

Mógłby ktoś polecić używaną drukarkę do 250zł?

Edytowane przez Legendios

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam używkę Canona MG 5750, wylicytowałem na Allegro za 300 zł. Jestem z niej bardzo zadowolony, bardzo tanie tusze, dwustronne drukowanie, wifi, skaner przez wifi itd. Zdjęcia na A4 nie drukowałem, nie miałem potrzeby, ale w opcjach jest ten rozmiar.

Można przejrzeć olx,  jest tam kilka propozycji , lub z innego źródła.

Edytowane przez dolec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dolecMógłbyś sprawdzić czy po wybraniu w opcjach papieru fotograficznego i rozmiaru A4 nie wywali tego błędu co u mnie? Byłbym wdzięczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...