Skocz do zawartości
kingOC

BCLK Z490 10400f

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, czy ustawienie BCLK na 102.9 na 24h na płycie MSI Z490 gaming plus ( żeby podbić trochę zegar dla sportu) ma jakiś negatywny wpływ np. na inne porty na płycie głównej, czy można coś tym popsuć czy jest to całkowicie bezpieczne w tym przypadku? Czy może trzeba coś dodatkowo ustawić aby było bezpiecznie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie zakładać osobnego tematu. Kręcę pamięci crucial e-die na tej płycie (3200 cl16) mam ustawione na 3700 cl14-19-19-36 560 T2. Pytanie czy takie timingi mają sens? Czy lepiej iść inną drogą;) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako posiadacz I5 10400 na MSI Z490 A-PRO zapytam.  Mocno to wpływa na temperatury tego procesora? Podnosi częstotliwość bazową, czy Turbo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podnosi wszystkie (bazową, turbo i boost na pojedynczym rdzeniu) np  43x102.9. Ja mam offset na napięciu -0.115. myślę że temperatura zależy od napięcia na procku a nie od tego jak ustawisz BCLK

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dopytam. Można to zrobić jeśli mam zrobione OC RAM-u z 3200 do 3600 Mhz? Czy albo OC RAM, albo to BCLK?    

" 43x102.9" To w sumie da przyrost o ok 125 Mhz (zakładając, ze te 102.9 byłoby u mnie osiągalne).  Warto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się, dokładnie tak mam, tylko że po podbiciu BCLK do 102.9 podbije to też aktualną prędkość RAM z 3600 do ok 3700, pytanie czy Twój ram da tyle radę przy aktualnych napięciach i timingach. Jak nie to trzebaby dostroić. Dokładnie daje to 1/10 Ghz a ile to da to można zapuścić np. Super Pi 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...