Skocz do zawartości
Mlkolal

Wentylator do karty graficznej

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje wymienić jeden wentylator w karcie bo hałasuje, kręci się jak koło zósemkowane w rowerze. I nie wiem które kupić

Napis na moim to:            FirstD    FDC10U12D9-C       0.35AMP   Otwór na wentylator do 87mm, czyli wentylator musi być przynajmniej 2mm mniejszy żeby nie haczył łopatkami o obudowe.

Ten ma 85mm czyli według mnie tak na styk ale trzeba czekać 14-22dni ale za to są 2 za 40zł.   FDC10H12S9-C

Ten jest z tej samej firmy FirstD i ma ten sam nr. FDC10U12D9-C tylko że jest 0.45 AMP  Co to jest to AMP i czy na to nie trzeba patrzeć? Tylko że ma 87mm czyli za duży. 

No i ten ma takie samo 0.35AMP  numer się różni jedną literką tak jak ten pierwszy  FDC10H12S9-C ale wygląda jak mój (tylko że ma napis dualX) no i niestety ma 87mm.

 

Mam zamiar kupić te chińskie, bo mają 85mm, tylko na zdjęciu widać że mają 0.45A To jest napięcie rozumiem, czy mogą być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj wentylatorów dedykowanych do Twojej karty, a nie jakichś przypadkowych. Przecież te co podlinkowałeś mają inne otwory montażowe, z dwóch aukcji na 3 śrubki, z jednej na 4. Szukaj na Aliexpress, bo u nas nie dostaniesz, w wyszukiwarce wpisz nazwę i firmę swojego GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście gapa ze mnie bo ten jeden ma na 4 śrubki mocowanie. No i gamoń ze mnie bo nie szukałem po modelu karty. Są na allegro za 50 zł na Aliexpress za 38zł ale trzeba czekać miesiąc. Pytanie mam który to jest lewy a który prawy wentylator?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niedawno zamawiałem na Ali to niecałe 3 tygodnie szło. Ale tu różnica w cenie mała to możesz dopłacić żeby mieć szybciej. Bez róznicy który prawy, który lewy, chyba ze mają kabelki rożnej długości. wtedy porównaj z tymi co masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wiem. Według aukcji to prawy mi "siadł" to jest ten dalej od "śledzia".  Tu też z Chin tylko pisze że 8-12 dni. A na ALI że za miesiąc. Zastanawiam się czy nie kupić dwóch bo raz że są za 83zł a dwa że nie wiadomo czy mi drugi nie "siądzie" jak pierwszy. link Moja karta ma dopiero 1.5 roku. Kupiłem ją używaną, może kopała, po paru dniach od kupienia zaczął hałasować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli to aukcja typu "zamówię za ciebie na Ali i wezmę za to spory profit" :D Lepiej kup samemu, wysyłkę masz free. Ja też zamówiłem 2, choć potrzebowałem jednego, bo w zestawie taniej. Dodatkowo po rejestracji dostajesz jakiś kod do wykorzystania, co mi dało kilkanaście zł mniej.

Ja kupowałem takie wentylatorki:

https://allegro.pl/oferta/zestaw-2x-wentylator-do-kart-graficznych-asus-12196526450

Tu dostępne od ręki za bagatela 250zł ? mnie kosztowały 89zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To na Ali miałbym 2 za 40zł. Tylko że nie pisze że 2 wentylatory tylko że wentylator, ale zdjęcia są dwóch, czyli pary bo się różnią. Przykładowa aukcja tutaj. Nie znalazłem aukcji żeby pisało że dwa albo że para, tylko zdjęcia sugerują że są 2 czyli prawy i lewy.

Edycja:

A już wiem zaznacza się zdjęcie są 3 małe zdjęcia do wyboru. Para kosztuje 65zł

Edycja:

Kupiłem pierwszy raz na Ali. Nie sądziłem że to takie łatwe. Choć płaciłem Blikiem to coś za pierwszym razem nie poszło i kupiłem 2 raz i to pierwsze zamówienie anulowałem.

Edytowane przez Mlkolal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...