Skocz do zawartości
cruze

Wybór chłodzenia procesora.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Szukam chodzenia procesora, które fajnie będzie wizualnie komponować się z następującymi podzespołami:
1. Lian Li O11 Air Mini Biała 
2. Gigabyte Gaming X Z690 ( płyta główna jeszcze nie kupiona )
3. Corsair Vengeance White RGB Pro 
4. RX6700XT Red Devil

Docelowo będzie 12700kf, jednak na początek 12400f - nie będę kręcił.

Nie jestem zdecydowany czy to ma być chłodzenie powietrzne czy AIO. Może coś z delikatnym RGB? I cena max 600 zł, jednak nie chciałbym wydawać aż tyle.

Poproszę o jakieś propozycje - może ktoś ma fajną wizualizacje na ten projekt.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do tego procka (12700kf) leciałbym już w AiO. 

Może nie białe, ale Endorfy Navis F240/280. Ewentualnie jeśli chcesz RGB to Arctic Liquid Freezer 240 ARGB, ale to już ma gruby radiator (węże i blokopompka mają białe wstawki, więc będzie fajnie się łączyć). Oba AiO w budżecie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@sznib nie wiem czy tu pamięci nie będą kolidować z radiatorem.

@frosti- Co do montażu AIO to będzie montowane na plecach obudowy tak jak płyta główna. Czy ten Artctic ARGB ma regulację jasności podświetlenia?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
13 minut temu, cruze napisał:

@sznib nie wiem czy tu pamięci nie będą kolidować z radiatorem.

@frosti- Co do montażu AIO to będzie montowane na plecach obudowy tak jak płyta główna. Czy ten Artctic ARGB ma regulację jasności podświetlenia?

Z tego co pamiętam to tak, w MSI Center mam taką możliwość, ale nie chcę skłamać, bo nie zmniejszałem jasności - ale opcja jest. Wrócę z pracy i sprawdzę. Na 100% mają dużo efektów do wyboru i fajnie mi się ze wszystkim synchronizują. No i jestem fanem ciszy, przechodziłem przez Noiseblockery NB-eLoop B-14PS, ale to właśnie Arctici P12 ARGB skradły moje serce i wypełniły obudowę :D

Edytowane przez frosti-

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@frosti- super będzie jak sprawdzisz .

Też cenię sobie ciszę. Komputer ma służyć do gier na telewizorze i chciałbym aby się ładnie prezentował dlatego tak zależy mi też na wyglądzie , aczkolwiek nie lubię jak coś mocno świeci jak psu jajca.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
27 minut temu, cruze napisał:

@frosti- super będzie jak sprawdzisz .

Też cenię sobie ciszę. Komputer ma służyć do gier na telewizorze i chciałbym aby się ładnie prezentował dlatego tak zależy mi też na wyglądzie , aczkolwiek nie lubię jak coś mocno świeci jak psu jajca.

No to pomimo, że blokopompka nie wygląda oszołamiająco, to i tak świetnie wygląda w budzie.

https://imgur.com/a/pf0ZLbV

Tu dwa zdjęcia jak to wygląda u mnie. Z tyłu jeden wentylator NoiseBlocker NB-eLoop B14PS, a reszta to Arctic P12 ARGB, AiO to Arctic Liquid Freezer II 360. Cichutko, chłodno, ładnie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zerknij sobie na Pure Loop 360mm 3x120mm - na plus możliwość wymiany płynu bez utraty gwarancji (np SPC daje plombę na porcie do napełniania, więc teoretycznie nie zmienisz płynu) i nie jest zintegrowana z bloko-pompą, więc jest stosunkowo cicho. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@frosti- dziękuję... Widzę że worek pieniędzy wrzuciłeś w swój projekt... ale ładnie się prezentuje bo wszystko masz w ciemnych kolorach.

@X-KOM.PL Dziękuję za sugestię... Jednak chyba do mojej obudowy ( którą zamówiłem u Was i czekam na dostawę) chłodnica 360 nie wejdzie... a może się mylę?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 minut temu, cruze napisał:

@frosti- dziękuję... Widzę że worek pieniędzy wrzuciłeś w swój projekt... ale ładnie się prezentuje bo wszystko masz w ciemnych kolorach.

@X-KOM.PL Dziękuję za sugestię... Jednak chyba do mojej obudowy ( którą zamówiłem u Was i czekam na dostawę) chłodnica 360 nie wejdzie... a może się mylę?

Nie zauważyłem dopisku "mini" do Twojej obudowy. W tym przypadku, 360 niestety nie wejdzie, ale ten bequite jest również dostępny w wersji 280, czyli max, co wejdzie według Lian Li :) Jest również wersja ARGB, ale ona będzie dostępna dopiero na początku grudnia. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@X-KOM.PL Dziękuję... W moim przypadku tylko wchodzi w grę chłodnica 240 - chłodnicy 280 nie zamontuję tam gdzie bym chciał ją mieć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi