Skocz do zawartości
mjd79

Gigabyte 970A-UD3 rev 3.0 - nie trzymie stabilnego FSB.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Procesor FX 8320e, płyta jak w temacie. Próbowałem 3 wersje BIOS (tutaj jest niestety AMI UEFI a nie AWARD BIOS, choć na starszych rewizjach AWARD był).

Mam go podkręconego na 4.2GHz, i zastanawia mnie, czemu, niezależnie od tego, czy jest OC czy nie, i czy FSB , HTT itd. ustawię na sztywno ucieka do góry o dobry 1MHz. Powiecie że się czepiam... tylko że drażni mnie, że we wszelkich programach pokazuje 4.22GHz :szczerbaty:

Czy da się coś z tym zrobić np. przez podniesienie jakiś napięć?

3010012400_1667763083.png

8034554300_1667763102.png

3689222400_1667763113.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, mjd79 napisał:

Witam. Procesor FX 8320e, płyta jak w temacie. Próbowałem 3 wersje BIOS (tutaj jest niestety AMI UEFI a nie AWARD BIOS, choć na starszych rewizjach AWARD był).

Mam go podkręconego na 4.2GHz, i zastanawia mnie, czemu, niezależnie od tego, czy jest OC czy nie, i czy FSB , HTT itd. ustawię na sztywno ucieka do góry o dobry 1MHz. Powiecie że się czepiam... tylko że drażni mnie, że we wszelkich programach pokazuje 4.22GHz :szczerbaty:

Czy da się coś z tym zrobić np. przez podniesienie jakiś napięć?

3010012400_1667763083.png

8034554300_1667763102.png

3689222400_1667763113.png

Czepiasz się :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No,niepotrzebne czepianie się. Minimalne odchyły w górę bądź w dół FSB/HTT czy BCLK są zupełnie normalne. Można to trochę ograniczyć ustawiając szynę FSB/HTT czy BCLK na sztywną wartość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, mati17 napisał:

Czepiasz się :E

Nie czepiałbym się gdyby nie pokazywało tak nierównego taktowania jako wynikowe np. w sofcie czy w Windowsie :szczerbaty:

Ustawiłem na sztywno i ch... to dało :szczerbaty:

Edytowane przez mjd79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic z tym nie zrobisz,bo takie minimalne odchylenia w górę/dół w taktowaniu są zupełnie normalne. Tak jest na każdej platformie.

Ze swojej strony to powiem,że jak miałem FX-a na 4.7 GHz,to często miałem nie 4.7,a między 4716-4720 MHz. Z kolei teraz na 5700X na 4.4 GHz mam najczęściej coś w granicach 4398-4403 MHz.

Takie odchyły także nie mają wpływu na stabilność itd.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak fsb jest nierówne to też wyłączenie opcji spread specturm może pomóc tylko że raczej wtedy jest ciut poniżej 100 niż powyżej :] 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Send1N napisał:

jak fsb jest nierówne to też wyłączenie opcji spread specturm może pomóc tylko że raczej wtedy jest ciut poniżej 100 niż powyżej :] 

https://www.overclockers.com/forums/threads/gigabyte-970a-ud3p-no-option-to-disable-spread-spectrum.746004/

https://forums.duke4.net/topic/6787-what-a-piece-of-shit-gigabyte-ga-970a-ud3-review/

Chyba ta opcja odpada :szczerbaty:

Kiedyś miałem GA-970A-D3 rev 1.1 z Award BIOS i już ta płyta była lepsza pomimo słabszej VRM...

Edytowane przez mjd79
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BIOS UEFI ogólnie nie był najlepiej dopracowany, dlatego dokonałem pewnych modyfikacji, aby wgrać BIOS Award z starszej rewizji (bez programatora się udało :szczerbaty:) Pomijając kilka bugów wynikających pewnie z drobnych sprzętowych różnic jest o wiele lepszy do OC, choć nic nie zmienia tego, że regulacja napięcia jest co 0,25v :szczerbaty: i że FSB nadal skacze. Widocznie '"ten typ tak ma" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to lata 0.00-1.00 MHz czy podbija o sztywną wartość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...