Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przyszło do mnie dzisiaj urządzenie Tenda PH10. Posiadam w domu światłowód, a z braku zasięgu na górze musiałem zakupić te urządzenie. Na dole jest po 110-150Mbps, a na górze gubi ponad połowę prędkości i jest ok.50Mbps. Jest jakaś opcja poprawić ten transfer czy raczej nic nie da rady zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, sixzi napisał:

Przyszło do mnie dzisiaj urządzenie Tenda PH10. Posiadam w domu światłowód, a z braku zasięgu na górze musiałem zakupić te urządzenie. Na dole jest po 110-150Mbps, a na górze gubi ponad połowę prędkości i jest ok.50Mbps. Jest jakaś opcja poprawić ten transfer czy raczej nic nie da rady zrobić?

Na tym urządzeniu nie. Musisz puścić na górę zwykłą skrętkę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź na różnych kombinacjach gniazdek - może trafisz na jakieś lepiej spięte i osiągnie bliżej tych 150 Mbit/s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Qwinto napisał:

Na tym urządzeniu nie. Musisz puścić na górę zwykłą skrętkę...

To wtedy jakbym to zostawił na samo WiFi żeby było na piętrze, a sobie skrętke tylko do kompa puścił to będzie git? Bo słyszałem że jakbym miał jeszcze jeden router stawiać to by też trochę prędkości ucięło.

4 godziny temu, MassTA napisał:

Sprawdź na różnych kombinacjach gniazdek - może trafisz na jakieś lepiej spięte i osiągnie bliżej tych 150 Mbit/s.

Nie mam jak inaczej bo wtedy kabla do kompa nie podłączę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, sixzi napisał:

To wtedy jakbym to zostawił na samo WiFi żeby było na piętrze, a sobie skrętke tylko do kompa puścił to będzie git?

Jak puścisz skrętkę, to masz na niej gigabit. Możesz podłączyć ją prosto do kompa, albo do odpowiednio skonfigurowanego routera (żeby działał jako AP) i będziesz miał szybki net. Ja bym wywalił wtedy te PH10 i sobie tym głowy nie zawracał...

10 godzin temu, sixzi napisał:

Bo słyszałem że jakbym miał jeszcze jeden router stawiać to by też trochę prędkości ucięło.

Nie wiem gdzie takie bzdury słyszałeś... No chyba że masz bardzo stary router z portami Fast Ethernet (100Mbps) a nie Gigabit Ethernet (1000Mbps). Ale nawet na Fast Ethernecie będziesz szybciej niż przez PH10...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...