Skocz do zawartości
hubio

Czy praca po 12h dziennie i dobre zarobki mają sens ? A może praca po 6h dziennie i dużo czasu na rozrywkę ?

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście, że kasa jest lepsza - po 3 latach dostaniesz pełny etat i podwyżki zgodne ze wzrostem minimalnej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.03.2023 o 09:12, Kitu napisał:

Pamiętaj, że gdzieś doświadczenie trzeba zdobyć. Skoro do tych "dobrych firm" nie wezmą osoby bez doświadczenia/wykształcenia kierunkowego/stosu projektów robionych po nocach z pasją, to trzeba iść gdzieś, gdzie te największe braki się zasypie.

 

Napisze ci z doswiadczenia 24 lat temu przyjolem sie do firmy nie w moim kieruku calkowicie bez doswiadczenia przyjeli, zucilem studia.  Corka urodzila sie w tym samym czasie. Masakra. Byla to dobra firma na tamte czasy , teraz jest jeszcze lepsza.  W tamtym czasie moja CV wygladalo jak kartka bialego kamienia. Przyjeli:)Przez dwa lata uczylem sie za psie pieniadze, zona zapierniczala jak motorek. Z roku na rok zglebialem doswiadczenia. Pasje mialem ,nadal mam do tej pory bo lubie to robic to co robie. Mimo ze studia byly w innym kieruku a poszlem zielony gdzie indziej nie zaluje mojej decyzji ktora podjajem mase lat temu. Czy bym ja zmienil raczej nie bo mialemm plan.

Z uplywem czasu i nauki bo uczysz sie caly czas doszlem na gore gdzie decyduje sie na kazdy temat. I nie chodzi to o male pieniadze a w bilionach $.

Praca wyczerpujaca, ale daje mi starysfakcje, a rodzina jest wyrozumiala i to jest podstawa calego filaru. Kasa to nie wszysto wszystko ale dobrze ja miec. I nie oszukujmy sie ulatwia zycie i podejmowanie decyzjim

 

Edytowane przez MaxForces

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że na forum jest dużo programistów i temat skupia się głównie wokoło pracy w IT, ale chyba najwięcej statystycznie pracowników w Polsce to osoby po magazynach na pracach fizycznych. Amazon, Dekathlon, Media Expert i wiele innych centrów logistycznych. Wśród zawodów fizycznych elitę stanowią z pewnością kierowcy zarabiający czasami i po 15k na miesiąc.

Zakładając ten temat te pół roku temu byłem w trochę innej sytuacji niż teraz i życie samo mi odpowiedziało na moje pytania. Kiedy zakładałem ten temat miałem dosyć stabilną sytuację finansową i mały ruch w interesie więc tak - miałem takie dylematy czy aby nie za mało pracuję. Jednak następne miesiące wymusiły przejście z tych 6h dziennie do, no może nie 12h dziennie, ale 10h dziennie łącznie z weekendami :) A jeszcze następne zmusiły mnie do jeszcze większego narzucenia sobie tempa. Posiadając własną firmę mogę oczywiście w stopniu nie znanym na etacie sam regulować absolutnie wszystko, łącznie z czasem pracy. Osoby nawet w IT doradzające, cenione itd muszą raczej nie mogą chyba sobie pozwolić na odmawianie zlecenia za zleceniem. Na etacie oczywiście to muszą mieć zawsze gotowość do pracy co najmniej te 6h. Mając własną DG mogę rano wstać i powiedzieć sobie, ze lecę do Indii i zamknąć interes w ciągu jednego dnia :) Wracając jednak do tematu to często życie samo nam odpowiada na to pytanie. Mamy kasę to możemy zluzować. Nie mamy, albo składamy na RTX 4090 :) a raczej w waszym przypadku - programiści z IT na mercedesa klasy S; to pracujemy po 12h...

Natomiast osobiście uważam, że jeśli praca np. w ciągu całego roku lub 2 lat lub jeszcze dłużej to jedynie codzienna harówka po 12h i nie ma się czasu ani sił na przyjemności to dzwonek alarmowy w naszym życiu. Wiadomo, kredyty, dzieci itd, ale też nie można się zapędzić w takie życie.

No i mam do was takie pytanie: czy pisząc, że pracujecie tyle i tyle macie na myśli poniedziałek - piątek czy 7 dni w tygodniu ? Jak to wygląda w IT ?

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hubioW IT i przy pracy zdalnej to sporo osób na dwa etaty jedzie. Wiadomo, że pracodawcy to nie na rękę, więc nikt się tym nie chwali, ale mam znajomego w obecnej firmie co tak robi. Tylko, że zdalnie to można lecieć sobie w kulki, on w ciągu 8h obskoczy dwie roboty. Gorzej jak jest jakaś lipa, coś pilnego, wtedy ma przerąbane. Ja pracuję w IT, ale lubię czas wolny, więc etat mi wystarcza. Pieniądze są wystarczające, nie będę sobie flaków wypruwał, żeby mieć więcej.

  • Thanks 1
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, hubio napisał:

No i mam do was takie pytanie: czy pisząc, że pracujecie tyle i tyle macie na myśli poniedziałek - piątek czy 7 dni w tygodniu ? Jak to wygląda w IT ?

Ja popracowałem sporo więcej w grudniu i styczniu. Było to męczące, ale potem fajnie było poszaleć w sklepach bez oglądania się na budżet. Nakupowałem zabawek i wróciłem do 6h dziennie, pięć dni w tygodniu. Jeśli coś mi się znów upatrzy - czasem można przycisnąć dla uciech materialnych. :P Wszystko ok, póki jest to mój świadomy wybór, a nie mus.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, lukibossss napisał:

@hubioW IT i przy pracy zdalnej to sporo osób na dwa etaty jedzie. Wiadomo, że pracodawcy to nie na rękę, więc nikt się tym nie chwali, ale mam znajomego w obecnej firmie co tak robi. Tylko, że zdalnie to można lecieć sobie w kulki, on w ciągu 8h obskoczy dwie roboty. Gorzej jak jest jakaś lipa, coś pilnego, wtedy ma przerąbane. Ja pracuję w IT, ale lubię czas wolny, więc etat mi wystarcza. Pieniądze są wystarczające, nie będę sobie flaków wypruwał, żeby mieć więcej.

To też zależy od samego stanowiska i pracy... Ja bym w 8h nie ogarnął dwóch etatów, bo czasem ledwo wystarcza czasu na jeden. Do tego wpadnie delegacja i pozamiatane. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IT, 2 etaty, roboty tak na prawdę na 5-6 h dziennie.

Jeszcze półtora roku temu nie marzyłem, że będę tyle zarabiał. Chwalę się tutaj, bo w realu nie chcę żeby znajomi/rodzina wiedzieli ile zarabiam :P

faktury.jpg.6d47e7caa16a60600ce92239cc6f8c2d.jpg

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Endr3wNo i takich ludzi to szanuje, a nie tych co walą po 12h dziennie, no i co z tego że dobrze zarabiają jak nawet nie mają kiedy tych pieniądze wydać? Ich życie to tylko spanie -> praca -> spanie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, lukibossss napisał:

@Endr3wNo i takich ludzi to szanuje, a nie tych co walą po 12h dziennie, no i co z tego że dobrze zarabiają jak nawet nie mają kiedy tych pieniądze wydać? Ich życie to tylko spanie -> praca -> spanie. 

Dla mnie zawsze work-life balance był najważniejszy. Miałem okazję "pozapi!@$%ć" przez kilka miesięcy i to kompletnie nie dla mnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Endr3w napisał:

IT, 2 etaty, roboty tak na prawdę na 5-6 h dziennie.

Jeszcze półtora roku temu nie marzyłem, że będę tyle zarabiał. Chwalę się tutaj, bo w realu nie chcę żeby znajomi/rodzina wiedzieli ile zarabiam :P

faktury.jpg.6d47e7caa16a60600ce92239cc6f8c2d.jpg

Wow - możesz kupić 3,3 RTX 4090 :) A tak na poważnie to nie jeden może pomarzyć o takiej pensji. Niektórzy nie mają tyle na rok. Gratulacje. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, lukibossss napisał:

@Endr3wNo i takich ludzi to szanuje, a nie tych co walą po 12h dziennie, no i co z tego że dobrze zarabiają jak nawet nie mają kiedy tych pieniądze wydać? Ich życie to tylko spanie -> praca -> spanie. 

Ta, szanujesz 0.0001% ludzi którzy za 6h pracy zgarniają 35k brutto, przecież to jest kosmos i bardzo wąska grupa społeczeństwa, wręcz promil ;) 

Nie każdy ma na to szansę i możliwość, są osoby które muszą harować po 12h żeby zarobić 5k i nie, nie każdy może wejść w IT. Kto Ci będzie bułki robił i sprzątał ulice? 

Fajnie tyle zarabiać, ale takie posty są krzywdzące, odklejone od rzeczywistości.

  • Like 2
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pracuje po 12h. Grafik 2 na 2 na 3. Jednego tygodnia jestem w pracy 5 dni, za to następnego tylko 2. I tak w kółko. Więc marnuje dzień na pracę, albo cały dzień mam dla siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, galakty napisał:

Ta, szanujesz 0.0001% ludzi którzy za 6h pracy zgarniają 35k brutto, przecież to jest kosmos i bardzo wąska grupa społeczeństwa, wręcz promil ;) 

Nie każdy ma na to szansę i możliwość, są osoby które muszą harować po 12h żeby zarobić 5k i nie, nie każdy może wejść w IT. Kto Ci będzie bułki robił i sprzątał ulice? 

Fajnie tyle zarabiać, ale takie posty są krzywdzące, odklejone od rzeczywistości.

Jest też różnica między tymi, którzy pracują non stop bo  inaczej nie wyrobią finansowo, a tymi co się katują dla przyjemności ;)

Edytowane przez Klakier1984
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Klakier1984 napisał:

Jest też różnica między tymi, którzy pracują non stop bo  inaczej nie wyrobią finansowo, a tymi co się katują dla przyjemności ;)

Też prawda.

Po prostu jak widzę "pracuję po 6h i zarabiam 35k elo" to się uruchamiam :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy by tak chciał, droga wolna wystarczy samo zaparcie. A nie tam nie mam możliwości. Raczej się nie chce dupy ruszyć. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, galakty napisał:

Po prostu jak widzę "pracuję po 6h i zarabiam 35k elo" to się uruchamiam :E

Tak dokładniej to VAT z tego leci do państwa. Z tych ~28k netto jeszcze trzeba zapłacić zusy srusy i podatek. No, ale i tak jak na Polskę zacna kwota zostaję do kieszeni jak za 6h pracy dziennie.

Edit: Faktycznie x2 :E Spojrzałem tylko na podsumowanie, a tam są dwie oddzielne faktury :E

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, galakty napisał:

Po prostu jak widzę "pracuję po 6h i zarabiam 35k elo" to się uruchamiam :E

Moja narzeczona za to się wyłączyła, na ~50k netto to ona 10 miesięcy pracuje przy 60-65h tygodniowo ;)

Bo tak jakby ktoś nie zauważył, tam są dwie faktury, jedna do jednego "usługobiorcy", drugi do drugiego.

Edytowane przez Kitu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, lukadd napisał:

Tak dokładniej to VAT z tego leci do państwa. Z tych ~28k netto jeszcze trzeba zapłacić zusy srusy i podatek. No, ale i tak jak na Polskę zacna kwota zostaję do kieszeni jak za 6h pracy dziennie.

Oczywiście mówię o brutto, bo każdy się rozlicza inaczej.

3 minuty temu, Kitu napisał:

Moja narzeczona za to się wyłączyła, na ~50k netto to ona 10 miesięcy pracuje przy 60-65h tygodniowo ;)

5k netto na miesiąc to i tak nieźle w Polsce :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, galakty napisał:

5k netto na miesiąc to i tak nieźle w Polsce :E

Sama kwota może i tak, ale jak sobie pomyślisz, że po 30 latach takiej pracy nie przebijesz 8k netto, to jednak trochę się odechciewa :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie zapitalać za miskę ryzu, a nie marzyć o pałacach, nie dla psa kiełbasa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Kitu napisał:

Sama kwota może i tak, ale jak sobie pomyślisz, że po 30 latach takiej pracy nie przebijesz 8k netto, to jednak trochę się odechciewa :E

Mój ojciec po niemal 30 latach pracy nie ma nawet 4k netto więc serio to nie jest źle ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Endr3w napisał:

IT, 2 etaty, roboty tak na prawdę na 5-6 h dziennie.

Jeszcze półtora roku temu nie marzyłem, że będę tyle zarabiał. Chwalę się tutaj, bo w realu nie chcę żeby znajomi/rodzina wiedzieli ile zarabiam :P

faktury.jpg.6d47e7caa16a60600ce92239cc6f8c2d.jpg

Masakryczne zarobki. Dla mnie w tym życiu nieosiągalne 8:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Passt napisał:

Masakryczne zarobki. Dla mnie w tym życiu nieosiągalne 8:E

Uwierz w siebie ;)

A tak poważnie to patrząc z perspektywy na osoby ktore wiecej zaraabiaja to ani nie sa szczesliwsze ani bardziej zabowoleni z zycia. Stać ich tylko na lepsze zabawki itp.

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, galakty napisał:

Mój ojciec po niemal 30 latach pracy nie ma nawet 4k netto więc serio to nie jest źle ;) 

Przy pojedynczym etacie tyle mniej więcej wychodzi po 30 latach, ale że nauczycielski to 18h tablicowych + nielimitowana praca własna, zazwyczaj przy etacie wychodzi 30-35h pracy. Te 60-65h to dwa etaty "na papierze" i tylko stąd te podawane przeze mnie kwoty. Nie zmienia to faktu, że 4k po 30 latach pracy to żart, nawet gdyby to miało być układanie pojedynczych ziaren ryżu według ich długości :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, hubio napisał:

Wow - możesz kupić 3,3 RTX 4090 :) A tak na poważnie to nie jeden może pomarzyć o takiej pensji. Niektórzy nie mają tyle na rok. Gratulacje. ?

przy ok 50k na rękę? (zakładam ryczałt 12%)
no raczej wiecej niż 3.3 :)

No, ale to na 2 etaty przy stawce zwykłego klepacza kodu w każdej robocie.
To takie balansowanie na krawędzi...
Można szybko polecieć z obu.

Edytowane przez krukkpl
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...